Strojní fakulta TUL

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Malebný pohled na hlavní infostánek Turistické univerzity v Liberci.

TUL, méně informovanými jedinci mylně označována za Technickou univerzitu v Liberci, je kódové označení pro Turistickou univerzitu v Liberci. Jde o veřejnou vysokou školu a tudíž je, samozřejmě, jedním z mnoha nebezpečí komunismu. Pyšní se velkou tradicí a složitým vnitřním systémem. Po vzoru věhlasných evropských univerzit se dělí na jednotlivé fakulty, z nichž vyniká především fakulta strojní.

Studenti[edit]

RedDwarf2.jpg „Každej vůl ti nadlítne nad černou díru, pak lopingem kolem vířící singularity při dvojnásobku rychlosti světla a nakonec vypálí z kolabující zóny. To ty a tví hoši s kouzelnými francouzskými klíči lámete rekordy.“
Eso Rimmer, Episoda 23: Jiná dimenze


„Apparently, ignorance is bliss.“

- Sheldon Cooper

Studenti strojní fakulty patří ve svých prvních letech mezi vůbec nejlínější a nejzbytečnější lidi (většinou jen se zbytky zraku po rýsovacích programech) a jsou tak poměrně jednoduše zaměnitelní s kdejakým romských spoluobčanem nebo učitelem tělocviku.

Studium a teorie uzlového bodu[edit]

Vzhledem ke konceptu veřejné vysoké školy netřeba říkat, že jsou si všichni studenti rovni bez ohledu na to, že někteří jsou si rovnější.

Studium zde se zakládá na teorii uzlového bodu, jejímž autorem je profesor KMP a odborník na slovo nejvzatější. Výše zmíněná teorie má dva elementární, fudamentální a mnohými dalšími způsoby mentální aspekty, jimiž jsou uzlové body a omáčka.

Relativistický výklad:

Student pokládá za uzlové body to něco málo, co na cvičení zaslechne, když se mu ze zatím nespecifikovaného

důvodu nedaří usnout. Za "omáčku" považuje fenomenální produkt libereckých menz ÚHOŘ (známý jako univerzální hnědá omáčka řídká). Pokud je skutečnost jiná, je mu to relativně jedno.

Výklad podle ČSN:

Jelikož České soustavy norem nepopisují uzlový bod v souvislosti s omáčkou jakékoli chuti či konzistence, je zcela

zřejmé, že taková věc neexistuje a netřeba se jí dále zabývat.

Výklad podle ISO:

Tento výklad je na stejném principu jako výklad podle ČSN, pouze je třeba hledat uzlový bod v sekci

"Hudební nástroje". Závěr je kupodivu stejný.

Věda a výzkum[edit]

„There is a fine line between wrong and visionary. Unfortunately, you have to be a visionary to see it.“

- Sheldon Cooper

„Soustruh je stroj, soudruh komunista.“

- Mladý odvážný strojař před maturitou

„Popis frézy: Zub, Zub, Zub, Zub, Zub, Zub, Zub, Zub.“

- Mladý strojař plný ideálů

„Frézka je stroj, fréza nástroj.“

- Mladý nadějný strojař u maturity

„Stolová frézka nemá jídelní stůl, revolverový soustruh nemá kulomet.“

- Mladý nadějný strojař po maturitě

„Dynamometr neměří rozměry dynama, ale řezné síly při obrábění.“

- Mladý nadějný strojař na fakultě

Nejslibnější a zároveň nejkontroverznější výzkum probíhá v součastné době v utajení na katedře Vozidel a motorů, kde se odborníci na slovo vzatí věnují palčivému problému geometrické energie. Vědecký tým se v posledních měsících zcela koncentruje na problém systému Mongeova promítání, který má tak velkou entropii, že prakticky plynule přechází v bordel (vědecky "chaos" se vší složitou teorií a matematickou formulací).

Za zmínku stojí rovněž práce na projektu sněžné frézky, inspirovaném již legendárním Mistrovstvím světa v dovážení sněhu 2009.

Zatím posledním projektem je návrh a optimalizace technologie pro tváření prezervativů (v odborné literatuře též označovaných jako kondomy, šprcky či gumy) výbuchem. Pachatele (pravděpodobně velmi obdařeného) tohoto nápadu lze v současné době nalézt výhradně ve společnosti studentů/-ek genderových věd, kde nepochybně našel podporu, které se mu od mnohých krátkozrakých profesorů fakulty strojní nedostává.

KMP - Katedra maximálních požadavků[edit]

Tato katedra, mnohými diletanty též označována jako Katedra mechaniky, pružnosti a pevnosti, je známá především svými profesory, kteří jsou výjimečně hodní, vysloveně milí, vřelí, ohleduplní a ze všeho nejvíc hodní. V každém zkouškovém termínu se dělí o slunce svojí povahy ne pouze jednou, ale hned několikrát, čímž nastavují laťku nelidským katedrám mnohých technologií.

Profesoři na této katedře se rovněž nebojí ukázat své stanovisko na palčivé otázky mezinárodní politiky. Nejedna diskuze na téma čínského rudého nebezpečí by byla bývala velmi zajímavá, nebýt toho, že tázaný vietnamský student neuměl ani slovo česky.

KFY - Katedra fyziky[edit]

Katedra fyziky začala aplikovat poněkud novátorský přístup, za což si vysloužila uznání mnohých studentů. Mezi nejodvážnější tahy patří bezesporu tvorba univerzálního taháku ke zkoušce a zápočtu. Vzhledem k formátu taháku lze nyní jednoduše uhodnout typ mobilu studenta prostým nahlédnutím do jeho indexu. Symbolem nového proudu této fakulty se pak stal jistý profesor, který nejenže se, ačkoli bílý, přihlásil k požívání psů, ale posléze se i prezentoval dáváním elektrošoků studentům (což se ukázalo jako velmi účinné zejména proti vietnamským studentům).

Financování[edit]

Škola je částečně financována svými podružnými vynálezy, jako je spřádání onanovláken, tkaní molekulové textilie, rovnání elektronů do přímky atd. Hlavním zdrojem financování je však pořádání veřejně prospěšných akcí – kupříkladu již zmíněné Mistrovství světa v dovážení sněhu 2009. Je faktem, že někteří se stále mylně domnívají, že stovky milionů primátor Jiří Kittner použil na financování svých prasečích zvrhlostí a pokladny ODS. Nic z toho se však nezakládá na pravdě. Peníze šly pouze na financování univerzity.