Gréta Thungberg

From Necyklopedie
(Redirected from Greta)
Jump to navigation Jump to search

Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg (Původ: Někde ve Švédsku kde nebyla zrušená dětská práce. Narozená: 3.ledna 2003 Úmrtí: za 11 let v důsledku klimatických změn).

Je mladá ekoterorist.... enviromentální ochránce, odpůrce Ňaderných elektráren (prý ze závisti) a bojovnice za právo dát nám všem v pátek svátek. Proslavila se epickou básní "jste zlý".

Gréta mračící se na K.D.Trumpa

Klinické stávky[edit | edit source]

Gréta se mimo jiné podílí na boji za právo na záškoláctví a právo udělat si prázdniny na lodi kdykoliv chcete. Díky těmto postojům získala Gréta ohromnou přízeň mládeže. Většina mladých perspektivních záškoláků následuje Grétin vzor a aktivně pořádají akce "Klinická stávka" Kdy každý pátek ráno všichni účastníci pochodu navštíví lékaře a nechají si napsat omluvenku do školy. Poté celý den zevlí na nějakém náměstí či významnějším plácku, popíjejí krabicové víno a kouří kusovky od vietnamce za rohem. V odpoledních hodinak se pak hlouček rozpadne na menší party a ty se přesunou do otevřených hospod. Tyto akce povětšinou podporují nejen další mladí kteří takto zevlit nemůžou ale i Učitelský sbor který má "od těch parchantů chvíli klid". Organizovanost a velký úspěch těchto "stávek" vedl v posledních měsících zvláště se začátkem školního roku k celosvětovému nárůstu až do globálních rozměrů a je proto považován za akt globalizace s čímž nesouhlasí hlavně Piráti. Mnozí "studenti" se tak rozhodly založit celá hnutí nesoucí jména jako "Pátky za budoucnost v McDonnaldu", "Rebélie zahulením"

Život[edit | edit source]

Gréta Thungberg se narodila v nejsevernější oblasti Švédska. Jelikož je tato oblast daleko od civilizace nebylo legitimním úřadem dodnes zrušeno dětské nevolnictví. Mladá Gréta byla nucená od svých 6let do tvrdé práce v Uhelném dole "Astrid Lindgren" pojmenovaném po tvůrci knihy "Pipi dlouhá punčocha". Z toho důvodu bylo zavedeno pravidlo culíků a všechny nuceně nasazené děti s dlouhými vlasy museli nosit culíky. Gréta si tento účes nechala i na dále. Její dětství v uhelném dole zvrátil až naplánovaný útok tankové divize teroristické organizace Grýnpís. Gréta byla osvobozená a zařazená jako tajný agent. O její kariéře v Grýnpís nelze najít žádné informace nicméně zhruba před rokem se objevila před Švédským parlamentem s připravenou bombou ta však v důsledku globálních změn klimatu zmokla a nevybuchla. Grétě zůstali pouze oči pro pláč čehož si všimli média.

Britská univerzita chce postavit sochu Gretě, místní nechápou a zuří

Ekoterorista[edit | edit source]

Gréta nastupuje na otevřenou dráhu ekoterorismu. Odhaduje se že v ekoteroristické organizaci Grýnpís nebo nějaké její frakci dosáhla Gréta důstojnické hodnosti a velí odhadem 20-222 000 lidí. Členové této jednotky jsou pak nazýváni Greténi. OSN a zpravodajské služby odhadují že krom početné lidské síly disponuje Gréta vlastním námořnictvem. Jako její slabina je označovaná nedostatečná letecká a protiletecká výzbroj. Gréta se létat bojí a podle Grýnpís letecké motory vraždí ptáky. Proto se Gréta a její stoupenci snaží zamezit potenciálním nepřátelům ve využívaní letadel diplomatickou cestou. Příkladem diplomatického pokusu je projev ze dne 24.9.2019 Kdy se velice emotivním vystoupení snažila přesvědčit diplomaty a státníky z celého světa že "jsou zlí když jí zničili dětství a nechtějí přestat lítat". Francouzský prezident Makarón na to okamžitě reagoval zdvižením bíle vlajky a doporučil pozemní útok na Moravstán nebo námořní útok na Polsko. Donald Trump který do OSN přilétl ve svém air force one. zrušení své pravidelné linky OSN - Bílí Dům - Zlatý Dům odmítl čímž si vysloužil nejhorší možný Grétin útok "Mračila se na něj".

Kritika[edit | edit source]

Mnozí Grétini poukazují na její údajný špatný psychický stav. Není to však pravda Gréta netrpí žádnou psychickou poruchou. Jen je občas "z krabicáku pěkně nalamaná". Stejně jako kritika že je Gréta ještě moc malá na to aby chápala věci v souvislostech se nedá považovat za správnou neboť jak ona sama tvrdí "tím že jste mi v dolech zničili dětství nejsem již malá jsem jen ošklivá"

Řekli o ní:[edit | edit source]

„Co ty všechno neuděláš, abys nemusela uklízet nádobí?!“

- Její máma

„Hello, It's me.“

- Adele

„Z ekologie propadala a teď mi volali z ministerstva, že ji mám dát jedničku.“

- Její učitelka

„Je to kunda.“

- Miloš Zeman

„Od té doby co ji sleduje na instagramu víc lidí než mě se s ní nebavím.“

- Leoš Mareš

„Mě zavřou a tohle běhá po světě?“

- Jiří Kajínek

„Vůbec nevím co vlastně chce.“

- Donald Trump