Hegeš

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Kekel.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Na obrázku se hegeš maskuje jako nevinný dort - po důkladnějším prozkoumání je ale jasné,že jde o lebku naplněnou hmotou nejasného původu.

Hegeš je brněnský výraz, který v překladu znamená v podstatě totéž, co sra*ka, hnus, humus atd. Tohoto slova nejčastěji užíváme při označení odporného jídla, ale můžete jej použít pro takřka cokoliv nechutného.

Kde se s hegeší můžu setkat?[edit | edit source]

S hegeší se nejčastěji setkáváme ve školních jídelnách či zaplivaných pajzlech 4.cenové skupiny. Výjimečně ale zavítá i do lepších restaurací a našich domovů, podobný výraz je kentus.

Jak vypadá?[edit | edit source]

Hegeš na sebe nejčastěji bere podobu odporného a neurčitého jídla. Poznat jde docela snadno - vždycky vypadá nechutně a nepoživatelně. Často ze sebe také dělá něco lepšího - v jisté jídelně je k dostání například "vepřový steak" který při bližším pohledu vůbec nejeví známky steaku, ale neurčité substance bez chuti nebo chuti ničeho.

Jak se proti ní bránit?[edit | edit source]

Nejlepší obranou proti hegeši je spláchnout ji do záchodu, vyhodit z okna nebo ji podat k obědu domácímu mazlíčkovi. Rozhodně se nedoporučuje takovouto stravu požívat - následoval by velmi rychlý běh do Lepíkovy modlitebny, kde byste strávili opravdu hodně dlouhou dobu (nemluvě o spotřebě Svitků).