Hulmiho Ukolen

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Hulmiho Ukolen je pro Finy jeden z největších hrdinů jejich historie. Byl hlavní iniciátor finského vyhlášení nezávislosti na Rusku, jehož oběť pro dobro jeho lidu nebyla zapomenuta.

Původ[edit | edit source]

Hulmiho Ukolen Bábo po setkání s Masarykem byl skřížen s V. K. Mladším.

Narodil se ve městě Sin City na severu Finska, jeho otec Obstřik Dokolen byl kočí a matka ruská prostitutka Voda Pokolena (za svobodna Poramena).

Setkání s T.G.M.[edit | edit source]

Hulmiho Ukolen se setkal s Tomášem G. Masarykem na podzim roku 1917 na večírku k příležitosti otevření první pobočky rychlého občerstevní TGM (Tennessee Grilled Mastiff) proslulé zejména svými játrovými knedlíčky z masa psů, které usmrcoval sám budoucí československý prezident rovnou ze sedla pálkou na koňské polo, kterou držel v pravé ruce. Levou ruku si Masaryk šetřil, kvůli čemuž se mu žertem říkalo Starý Šetrhend.

Ukolen si na zmíněné akci vzal Masaryka stranou a probíral s ním možnost hladkého odtržení Finska od Ruska. Jak bylo známo, Masaryk, jehož podoba s V. I. Leninem prozradila jejich příbuzenský vztah, mohl zajistit, aby Rusko nezávislost Finska uznalo. Ukolen Masaryka požádal, zda by se mohl u Lenina přimluvit. Masaryk dlouho neváhal, protože v této situaci spatřoval osobní příležitost, neboť usiloval o zrušení rakousko-uherské monarchie, odstranění dosavadního krále celým jménem Karla I. či zkráceně Karla Františka Josefa Ludvíka Huberta Jiříka Otíka Marušky Habsbursko-Lotrinského, otce vlasti a patrona českých zemí, a vytvoření nástupnického státu, v němž by byl jeho hlavou. Stanovil si tudíž podmínku, za které je ochoten promluvit s Vláďou Leninem a svými vlivnými kontakty v Německu (se kterými se scházel především kvůli společné zálibě ve fekálně-sexuálních hrátkách), které pak nezávislost Finska uzná. Finsko, pokud se stane nezávislým, na oplátku uzná ve správný čas Masaryka jako prezidenta nové Československé republiky. S tím neměl Ukolen problém.

Popis dalších událostí popisuje uklízečka, která v té době zametala pod postelí a celý rozhovor si poznamenala prstem do vrstvy prachu. Masaryk prohlásil: "Hulmiho Ukolene, ty můj drahý příteli, víš, jaký význam má tvé jméno v jazyce českém?" pousmál se, načež si spustil kalhoty, pod nimiž neměl žádné spodní prádlo a zašeptal "Hulmiho." Poté jej Hulmiho Ukolen orálně uspokojil, tzn. ústy mu stimuloval pohlavní úd, dokud nedošlo k vyvrcholení, čili ejakulaci neboli prudkému vypuzení spermatu z penisu Tomáše G. Masaryka. Čili mu ho Ukolen lidově řečeno vykouřil. Zatímco Ukolen vyplivoval obsah svých úst do kapesníku, Masaryk pronášel památnou větu: "Demokracie pravá spočívá v mravnosti a mravnost je poměr člověka k člověku," a tím byla budoucnost Finska zpečetěna.

10. března 1948 vnikli do bytu Jana Masaryka (syna Tomáše G. Masaryka) sovětští agenti a donutili jej vyslechnout popis výše popisované události, načež plačící Jan Masaryk vzdechl: "Lidi jsou blázni. Aspoň většina lidí. Dělají věci, které vůbec nechtějí dělat, a nedělají, na co mají chuť." Toho dne nad ránem bylo pod okny jeho bytu v Černínském paláci nalezeno jeho tělo.

Hulmiho Ukolen a Maďarsko[edit | edit source]

Maďaři, jedni z ugrofinských národů, si Ukolena dodnes připomínají a iniciály jeho jména používají jako svoji mezinárodní zkratku. Tak žije Hulmiho Ukolen dál třeba jako koncovka maďarské internetové národní domény nejvyššího řádu či iniciála jeho křestního jména na poznávacích značkách motorových vozidel registrovaných v Maďarsku.

Další články[edit | edit source]