István Kovács

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Název tohoto článku není z technických důvodů zcela správný. Správný název by měl být Istvánoğan Kovácsoğlu.
Podvodný rozhodčí István Kovács

Istvánoğan Kovácsoğlu je turecko-maďarsko-rumunský podvodník, zločinec, sluha tureckého diktátora Erdogana a fotbalový "rozhodčí". Nechvalně proslul dne 26. června 2024, kdy podvodně odpískal fotbalový zápas mezi Českem a Tureckem tak, aby vyhrálo Turecko, aby Maďarsko postoupilo a Rumunsko mělo lehkého soupeře.

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo István Kovács na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Život[editovat | editovat zdroj]

István Kovács se narodil ve městě Carei/Nagykároly v Rumunsku na hranici s Maďarskem, kde většinu obyvatel tvoří Maďaři. Jeho matka je Němka. Má rumunské i maďarské občanství.[1] Jelikož se mu nechtělo poctivě pracovat jako drtivé většině Maďarů a Rumunů, tak se stal podvodníkem. Je pravděpodobné, že se stal agentem turecké tajné služby, zejména od roku 2015, kdy se turecký diktátor Erdogan rozhodl zahájit agresivní dobyvačnou politiku vůči svým sousedům. Ač jeho předkové statečně bránili svůj kraj před tureckými nájezdníky, přičemž nejznámějším případem je obléhání hradu Eger na severovýchodě Maďarska v roce 1552, kdy pouhých 2 000 Maďarů ubránilo hrad před 20 000 Turky, tak on se zaprodal Turkům a minimálně od roku 2019 prokazatelně hájí zájmy Turecka ve fotbale. Turecko a zejména jeho menší, ale o to krutější, bratr Ázerbájdžán, který v září 2023 spáchal genocidu Arménů v Arcachu, jsou známy tím, že podplácí v Evropě lidi, kteří hájí jejich zájmy.

Začátek podvodnická kariéry a genocida Arménů[editovat | editovat zdroj]

Turecký diktátor a vrah Erdogan, kterému slouží István Kovács.

István Kovács poprvé spáchal podvod pro zájmy Turecka dne 12. září 2019 v zápase Lichtenštejnsko Arménie. Jak je známo, Turci nenávidí Armény, v roce 1915 se je pokusili vyhladit a přežili jen ti Arméni, kteří žili na území pod kontrolou Ruska či Íránu. Většina arménských oblastí byla zcela vyhlazena a z Arménie zbyla jen její malá část na východě. Turci dodnes genocidu Arménů popírají, zavírají do vězení historiky a všechny, kdo se o genocidě Arménů zmíní a blokují weby informující o genocidě Arménů. Genocidu Arménů popírá takřka celá turecká společnost a politická scéna zleva doprava. Ač Arménie byla jasným favoritem, tak zápas podezřele dopadl remízou 1:1. Zajímavé, že zápas proběhl necelé dva týdny před ázerbajdžánskou invazí do Arménie, která vedla k postupnému dobytí jednoho z do té doby přežívajících regionů Arménie - Arcach.[2]

Podvod v Bulharsku[editovat | editovat zdroj]

Dne 11. srpna 2022 pískal zápas mezi bulharským týmem Levski Sofia a maltským týmem Hamrun Spartans[3], kdy uznal neplatný gól maltského týmu, v důsledku čehož bulharský tým nespravedlivě prohrál 1:2.[4] Na Istvána Kovácse byla podána oficiální stížnost a byl terčem kritiky v rodném Rumunsku.[5] Mohl být podplacen Erdoganem, aby se Bulharům pomstil za řadu osvobozeneckých bojů v 19. století, které ukončila tureckou krvavou krutovládu nad Balkánem.

Podvod na mistrovství Evropy ve fotbale proti Česku[editovat | editovat zdroj]

Podvodny zapas.PNG

Zatímco první dva podvody se nedostaly do povědomí českého národa, svým třetím podvodem se stal nechvalně proslulou osobou. Tehdy hrálo ve skupině F Česko, Portugalsko, Turecko a Gruzie. Turecko nemělo ani zdaleka jistý postup, pokud by prohrálo v zápasu s Českem, tak by mohlo vypadnout, v případě vítězství Gruzie nad Portugalskem by vypadlo jistě. Pořadí po prvních dvou zápasech bylo: Portugalsko 6 bodů, Turecko 3 body, Česko 1 bod, Gruzie 1 bod.

Pro Istvána Kovácse tedy bylo nezbytné, aby Turecko s Českem alespoň remízovalo, což by Turecku zajistilo postup. Pro tyto účely ho nejspíše podplatil turecký diktátor a vrah Erdogan.

Dalším osobním zájmem na porážce Česka byl postup Maďarska, jelikož je Maďar. Pokud by Česko zvítězilo, tak by Maďarsko s 2 body nepostoupilo ze svého třetího místa, jelikož třetí Turecko by mělo 3 body (nebo Gruzii se 4 body). Pokud by zápas dopadl nerozhodně, tak by Maďarsko nepostoupilo, jelikož v tabulce třetích míst by Česko mělo lepší góly (s vítězstvím Gruzie nad Portugalskem nejspíš nepočítal, ale v tom případě by také Maďarsko nepostoupilo). Naopak vítězství Turecka nad Českem by jeho Maďarsku zajistilo postup, pokud by Gruzie neporazila Portugalsko, s čímž nepočítal. Tudíž usiloval o vítězství Turecka, aby postoupilo Maďarsko a nikoli Česko.

Třetím osobním zájmem podvodníka byl soupeř Rumunska. V případě vítězství Turecka by rumunským soupeřem bylo slabší Slovinsko, které by pro Rumunsko bylo snadnější porazit, naopak v případě vítězství Česka by Rumunsko v osmifinále hrálo se silnějším Nizozemskem. Tento plán sice Kovácsovi zhatilo nečekané vítězství Gruzie nad Portugalskem, což však nemohl očekávat, takže usiloval o vítězství Turecka, aby mělo Rumunsko větší šanci se dostat do čtvrtfinále.

Je absolutním zločinem UEFY, že nechala pískat rozhodčího, který prokazatelně měl v zápase zájem na vítězství Turecka pro postup Maďarska a lehčího soupeře pro Rumunsko, jelikož má obě občanství.[6]

Kovács podváděl tak, že zatímco Čechovi Barákovi dal právem dvě žluté karty, tedy červenou kartu, tak Turkovi Yildizovi, který schválně dal ránu loktem do obličeje Coufalovi, nedal druhou žlutou kartu, a dokonce ani nepískal faul, ač podle všech komentátorů by za to měla být rovnou červená karta, i kdyby před tím neměl žlutou kartu. Předchozí Yildizova žlutá karta byla za šlápnutí na achyiovku, za což mohla být červená karta.[7]

Jeho zločin je ještě absurdnější tím, že zápas měl nejvíce žlutých karet od roku 1980, 18 hráčů, včetně hráčů na lavičkách, dostalo žlutou kartu a 2 z nich červenou. Aby podvod nebyl tak nápadný, tak Turkům dal více žlutých karet než Čechům (ze základní soupisky dostalo žlutou kartu 8 z 11 hráčů), ale dával si velký pozor, aby žádný Turek nedostal červenou kartu.

Jelikož Češi museli hrát takřka celý zápas jen v deseti, tak prohráli 2:1. Ještě v závěru si neodpustil svou lásku k Turecku, zápas ještě trval, turečtí hráči však dělali bordel a nehráli, fanoušci vběhli na hřiště, ale přesto dal červenou kartu Čechovi Chorému za to, že kopnul do míče, ač situace byla zmatečná.

Reference[editovat | editovat zdroj]