Jak umýt kočku

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Existuje řada způsobů, jak umýt kočku. Webové stránky, specializované firmy ba dokonce i některé knihy uvádějí různé metody mytí koček, z nichž některé jsou efektivnější, jiné šetrnější k životnímu prostředí a další pak levnější nebo dražší. Jedním z nejnesmyslnějších způsobů je vzít kočku do speciálního kočkosalónu, kde ji umyjí odborně proškolení pracovníci koučovaní managerem s titulem MBA. Vážení přátelé, ruku na srdce, opravdu chcete svoji kočku vystavit traumatu z cizího prostředí? Opravdu si myslíte, že vaší kočce se bude líbit, když ji budou osahávat neznámí lidé rukama v gumových rukavicích? A opravdu za to chcete platit nehorázné peníze? Jistěže ne!

Kočka je tvor domácí, vázaný na známé prostředí a rodinu. Proto je třeba tohoto tvora umývat svépomocí, doma, zábavným způsobem a bez zbytečného stresu (angl. stress-free). Proto Vědecký tým Necyklopedie věnoval nemalé úsilí a vyvinul metodu domácího umývání kočky svépomocí. V čele našeho specializovaného týmu byl Dr. Hound Dog, přední světový odborník na péči o domácí zvířectvo.

Postup[edit]

Kočka má na výstupu z toalety rychlost až 67 m/s
  1. Odklopíme krycí víko i sedátko toalety a dovnitř nasypeme 127 g (ano, nemýlíte se, je to Prvočíslo) běžného prášku na praní.
  2. Uchopíme kočku do jedné ruky a druhou rukou ji hladíme. Zatímco na kočku hovoříme uklidňujícím tónem - je vhodné recitovat nějaké uklidňující verše, například básně J. H. Krchovského - neseme ji směrem k záchodu.
  3. Jedním plynulým pohybem vložíme kočku do toalety a sklopíme prkénko i s víkem. Je vhodné se na víko okamžitě postavit.
  4. Kočka se uvnitř toalety okamžitě sama od sebe uvede do pohybu, který je pro umytí ideální. Přestože při tom vydává poměrně silné zvuky, nenechte se jimi nijak znepokojit. Ve skutečnosti se jí to líbí.
  5. Po několika minutách třikrát až čtyřikrát spláchněte. Kočku tím zbavíte pěny i zbytků pracího prášku v srsti.
  6. Požádejte některého člena vaší domácnosti, aby otevřel všechny dveře do záchodu, do předsíně, na chodbu a také venkovní domovní dveře. Kočka se půjde usušit ven.
  7. Seskočte z víka toalety a (pokud je to nutné, ale ono to asi nutné nebude) rychle odklopte víko.
  8. Kočka vystoupí z toalety sama a vyjde ven do zahrady nebo na ulici, aby se osušila na čerstvém vzduchu. Pozor, rychlost zvířete je v tuto chvíli značná, proto nestůjte v její budoucí trajektorii.
  9. Vizuálně se přesvědčte, že jak vaše kočka, tak záchodová mísa jsou křišťálově čisté.

Podobné praktické návody[edit]

250px250px250px250px