Jurský ostrov
Jurský ostrov jak již praví sám název, je ostrov. Nachází se na západním pólu poblíž Madagaskaru v Americe. Pravděpodobně všichni někdy viděli sérii filmů Jurský park kde se dinosauři v poměrně hojném množství nacházejí. Tento fiktivní ostrov existuje. A je pln nevycvičených a krajně pochybných existencí. Albus Brumbál, režisér již zmíněného "uměleckého" počinu, se se svojí rodinou jednoho dne lodí vypravil směr Černé moře (souřadnice pro toto místo neexistují, je to přibližně ve středu Tichého oceánu). Na tento ostrov doslova narazil poté, co nespokojeně hodil kapitána své výletní lodi přes palubu se slovy: "Toho bohdá nebude, abych se kormidlovati nenaučil." Téměř okamžitě po uzření zázračné vegetace a pochybného živočišstva jako správný byznys men došel k myšlence, že by mu dokument z tohoto prostředí mohl "něco hodit" a rozhodl se za pomoci svých tří dětí dinosaury pochytat a zdokumentovat je. Po návratu do své rodné Francie si přes svoji sekretářku Halinu sjednal večeři se svým kariérním poradcem Mickeym řečeným "Mauzem". Tam mu svou geniální myšlenku vyprávěl, avšak místní uklízečka slyšela jeho pochybné vyprávění - a v záchvatu těžké opilosti si jeho vyprávění o ostrově plném živých fosilních bytostí vyložila jako fakt - neváhala ani vteřinu a utíkala do kuchyně, kde celý příběh s drobnými záškyty odvyprávěla vedoucímu směny a bývalému prezidentovi Indie Donaldovi Trumpovi. Ten, jelikož má neomezené finanční možnosti, zvolal v těsném sledu za sebou "VIVAT!" a "HASTA LA VISTA HOSPODO," jakmile se o této fantastické informaci dozvěděl. Přeskákal všechny pece, trouby a chladničky v "kuchyni" a nabídl Brumbálovi štědrý sponzoring pro natočení filmu. Film se tedy natočil, a nadšené masy fanatických fanoušků (tak určitě) lidí si jej prakticky okamžitě oblíbily. Později se za obrovitého ohlasu dalších antropogeních tvorů [míníme tím opožděné mamuty, tygry šavlozubé, nebo cosi-jako-lenochody (zde správně zaznívá narážka na Dobu ledovou sedm vydanou roku 2039.)] kteří teskňením po domově trpěli depresemi a různými rozlišnými příznaky schuzofrenie a psychosomatiky, byly natočeny další díly a sledovanost filmů narostla (tentokrát už i o lidské publikum).
Historie:[editovat | editovat zdroj]
Dinosauři na planetě žijí již od pradávna, konkrétně od druhé poloviny doby stříbrné. Dříve žili v pralesech po celé zemeguli, ale pak kvůli tropickému ochlazení spousta dinosaurů vyhynula. Naštěstí jich (většinou díky připlácnutí k zemi a zavalení dostatečně rozměrným balvanem) docela dost přežilo ( přibližně 1 735 ks m/h). Po přiveslování Noemovou archou se uvelebili na tomto ostrově, kde je pro jejich různorodé organizmy ideální biosféra. Jelikož je pro ně toto místo přímo fantasticky blahodárné, jejich počet se neustále zvětšuje. Což je pro lidi jako nezávazné pozorovatele ve výběhu vynikající zážitek, pro naši planetu zas až tak moc ne (viz. odstavec obyvatelstvo). Sice všichni nejsou masožraví (jako například náš favorit Tyranosaurus Rex- ideální jako domácí mazlíček pro začátečníky či jako vydatná svačinka) - zanedbatelná skvadra zde pěstovaných exemplářů dávno přesídlila na nenáročné obírání safari autobusů. Masožravých živočichů je na Fosil Islandu poněkud hodně (tato okolnost nepříznivě ovlivňuje rostoucí počet vražd a organizovaného zločinu). Samozřejmě je ostrov bezpečně uzavřený, aby se žádná zvířata nemohla dostat ven a sníst nás (výjimkou jsou pouze již zmíněné safari autobusy- pro místní je to něco jako stánek s občerstvením), takže nehrozí, že budeme nekompromisně pozřeni. Jak již bylo zmíněno, lidé tu nežijí, ale pro těch pár fanoušků má ostrov uspokojivou alternativu. Po filmu Jurský park a koza Líza (1967) se zde otevřela provizorní zoo pro turisty. Návštěvníku je opravdu hodně, park přesto prodělává, jelikož se rodiny sežraných výletníků pravidelně soudí o ostatky svých příbuzných.
13.12. 1989 se stala pohroma v San Franciscu. Dva 45$ vysocí dinosauři z Jurského ostrova Fosil utekli. V mžiku přeběhli celý oceán [Každý z nich totiž (ne)šťastnou náhodou pozřel jednoho kofeinem nadopovaného studenta, přičemž korelace látek obsažených v těle studentů (kofein a vysemeněné nikotinové sáčky) byla dostatečně vysoká na to, aby jim k přeskákání oceánu vystačilo deset kroků] a spoustu moří až k Aljašce kde dle školního atlasu světa leží slum San Francisco. Asi znáte místní most Tower Bridge [byl zde pokus (r.2027) přetřít jej na černo, ovšem v důsledku neustálého problikávání slunečního a měsíčního světla zaschly jen určité části, a po ničivé povodni o týden později voda smetla nezasušené barvivo bůhvíkam, v důsledku čehož vypadá Tower Bridge jako masivní zebra s vyrážkou] ke kterému se fosilové dostali a celý ho zničili, takže nenaleťte podvodníkům nabízejícím originální zážitek, jedná se o repliku (Aljašský výbor toto naše zjištění odmítá potvrdit, náš výzkumný tým se však hned po nasbírání potřebných financí na Aljašku vypraví a tento ohavný podfuk prokáže.)
Geografie:[editovat | editovat zdroj]
Jedna legenda praví, že ostrov byl dříve propojený s Austrálií a později se (neurčena velikost) jeden kus odlomil a odplul až k Americe, přesněji k Madagaskaru, kde se uprostřed hlučných vln Tichého oceánu neustále plaví neznámo jakým směrem k západu. Jelikož ne všichni dinosauři jsou rostlinožravci a spousta z nich je masožravá (68%), ostrov neobývají žádní lidé (jak bylo zmíněno výše.)
- Vodstvo: Ostrov má celkem 32 řek (vlastně jen jednu, má však 32 odnoží) 7 jezer (fasilos, fesilis, fisilis, fosilis, fusilis, fesilos, fisilos) a jedno vnitrozemní moře (fufusilis)
- Horniny: Nejvyšší bod je hora Fudži, která měří 724 kg.
Rozloha:[editovat | editovat zdroj]
Jurský ostrov má rozlohu 327 986 m.2
Příroda:[editovat | editovat zdroj]
Flóra:
- V horách jsou louky, tropické deštné pralesy a další živá i mrtvá příroda. Na jihoseveru, kde je velice vlhko, skoro jako ve školní jídelně, můžeme pozorovat triceratopsí zápasy (viz. kultura na ostrově). Je tady hodně sopek, ale pouze dvě z nich jsou aktivní (Žulu a Žululu, příležitostně Žužulu, lidově žu, případně Žrrrr.)
Jurský ostrov je specifický bujnou vegetací, jejíž součástí je i vzácný, pouze zde se vyskytující plevel. Jmenuje se Balabambia (latinsky Zfiraznjovacz Jhurskij) Vypadá úplně stejně jako orchidej, zásadním rozdílem je ale fosforeskující květ- důsledek vstřebávání trusu místních obyvatel. Toto "svítivé zelí", jak se mu někdy přezdívá, může na první pohled vypadat lahodně, pozření má ovšem katastrofální následky. Zástupce pana Emila Holuba a jeho "kanceláře pro potírání zločinů proti přírodě" k tomu uvedli toto: [1]"Při výpravě naší, kterou jsem já, zástupce, do knihy odporné zapsal ( pozn. editora, jedná se o titul "Skřek, křáp a ještě jeden skřek,"), jsme narazili na roslinu vzezření vzkutku nadpřirozeného. Žlutavě zelené okvětí měla, a jsouc pevně zakořeněna v zemině vlažné se skvěla v blízkosti jezírka azurového. Plni zvědavosti a nedočkání, ač jsme to jako vědci arciť nemohli uznat, jsme se vplížili okolo lesního porostu přímo k ní. Jeden z nás, mladík, jež se připojil až na cestě, naprosto neočekáván a nezván, se k ní naklonil, a téměř uvytržení se na ni začal zubit. Pan Holub, nejduchapřítomnější z nás, ihned uzřel, co má chlapec v plánu, a pln upřímného zděšení zhrozeně volal na něj: "i ty kluku, nedělej ze sebe hlupáka, neb zlou diagnózu pocítíš." Ale marně. Chlapec se pln vášně naklonil nad svítivý květ a jedným mocným hltnutím jej pozřel. Tu zatajili jsme všickni dech, abychom slyšeli, jak se holomek začal rdousit a zalkávát, a nakonec- z agonie či šílenství, zdárně jsme posoudit to nemohli, skulil se celý svítivý do nejbližší žumpy a v ní patřičným způsobem i hrůzostrašně skonal." Ano, uhodli jste. Květina je prudce jedovatá. Má totiž třpytivé plyny, které pravidelně vypouští a kteréžto se zachytávají prakticky na celém jejím povrchu. Nejdříve vás oslepí, protože se třpyt dostane sliznicemi do očí. A později se dostane do celého těla a zabije vás, jeho účinnost přímo závisí na způsobu požití ( v případě toho nešťastného chlapce z povídání zástupce pana Holuba se třpyt okamžitě dostal do tkáně, a zabil tedy mladíka zhruba v rozsahu deseti vteřin. Naštěstí jsou dnes již všechny exempláře bezpečně umístěny ve skleníku a bezpečně schované před lidmi i dinosaury (kteří po požití třpytivého plynu váleli sudy po celém ostrově.)
Obyvatelstvo:[editovat | editovat zdroj]
Jak bylo zmíněno výše, dinosauři se velmi rychle množí (kam se na ně hrabe koza šavlozubá). Dále se také v důsledku jejich nenažranosti planeta neustále naklání a je jen otázkou času, než se vykloní do úhlu 270 stupňů Farnheita a lidstvo se sesype do vesmíru a také proto, že ostrov není moc velký pro tak vysoký počet antropogeních existencí. Lidé nejspíš k odvrácení této katastrofy budou muset poskytnou jiný kus země pro vysemenění nových generací a odvrácení katastrofy, což by mohlo způsobit obavy lidí, že je sežerou. Ale zatím máme spoustu let na promyšlení plánů.
Jak se přepravit na Jurský ostrov:[editovat | editovat zdroj]
Bohužel, letadla na Jurský ostrov nelétají (to kvůli dinosaurům, aby neměli z hluku deprese). Přeprava funguje tak, že si koupíte letenku z přímého místa svého bydliště a poletíte směr Aljaška, dokud neobkroužíte ostrov Madagaskar. Pokud zde bydlíte tak to máte samozřejmě o dost snažší a levnější. Jakmile se dopravíte na Madagaskar, koupíte si vstupenku na loď v hodnotě 5 000 Kč na osobu (doporučujeme rezervaci předem, na lodích bývá přetlak). Každá loď převáží celkem 100 lidí + 10 prováděčů. Loď pluje pouze na ostrov a zpět. Jakmile dorazíte na ostrov, musíte zaplatit konečnou vstupenku ve výši 55 000 gramů marihuany na jednu osobu. Děti sem mohou také, ale pouze s dospělým nebo s osobou vlastnící dostatečně umně zfalšované doklady. Zákonný zástupce není podmínkou. Výhodou je, že zpáteční cestu na Madagaskar máte zadarmo, pakliže máte ještě dost končetin na to, abyste ji absolvovali. Když se každý jeden výdaj sečte, celková částka vydaná tomuto účelu je 60 000 Kč. Když si vezmeme, že za den Jurský ostrov navštíví okolo 1 milion lidí, vydělá se celkem 60 000 000 000 dolarů (tedy 60 miliard).
- ↑ blab