Koroner

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Koroner, také Koroňák nebo Koronoskopista je bývalé tajné povolání vytvořené MZČR, jehož náplní je kultivovat a šířit koronavirus. Povolání koronera tajně vzniklo někdy v 1. polovině roku 2021 pod tehdejší vládou Andreje Babiše se záměrem odklonění pozornosti od nadcházejících voleb. Povolání Koronera je proslulé svojí namáhavostí - uvádí se, že ze známých 7757 (prvočíslo) koronerů přes 60 % podalo výpověď v prvním měsíci práce a okolo 41 % z pracujících spáchalo sebevraždu do půl roku od nástupu do funkce.

Dle oficiálních dat je momentálně aktivních 0 Koronerů (k 10.12.2022), avšak neoficiálně se spekuluje, že přibližně 13 (prvočíslo) Koronerů operuje někde po Republice, každý v jednom kraji (kromě Ústeckého, kde mu z neznámých důvodů zmizela celá laboratoř včetně základů).

Koncepce[editovat | editovat zdroj]

Za vznikem Koronera (nejspíše) stojí tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula— Jan Blatný— Petr Arenberger— tedy… Adam Vojtěch. Učinil tak na základě vyhlášky č. 157/2021 Sb. (všimněte si, že 157 je prvočíslo), jež byla kontrolována a schválena samotným Andrejem Babišem.

Andrej Babiš na prvním Koronerském sněmu, cirka červen 2021, kolorizováno.

Účel nového povolání bylo snažit se držet čísla koronaviru co nejvýše, aby vláda mohla přijímat co nejvíce evropských dotací a schvalovat další zákony srovnatelné snad jen s těmi Norimberskými. Dle anonymních zdrojů Necyklopedie na soukromém zasedání vlády tehdejší ministryně financí Alena Schillerová navrhla pouhou změnu dat na webu MZČR, avšak rychle byla umlčena skutečností, že čísla už jsou upravena do nejvyšší možné míry, aniž by veřejnost mohla něco tušit. V tu se ozval sám ministr Vojtěch, zdánlivě inspirován japonskými mikrobiology ze zdravotnicko-náboženské organizace Óm Šinrikjó, výrokem: „A co takhle prostě si ten koronavirus vypěstovat?“

Návrh sklidil okamžitý potlesk a toho samého dne byl uvolněn rozpočet v hodnotě 20 milionů Kč pro rozplánování projektu, výstavbu infrastruktury a nájem a školení personálu. během 2 týdnů bylo vybudováno celkem 53 laboratoří pro kultivaci koronavirových virionů a najato prvních 1300 Koronerů.

Popis práce[editovat | editovat zdroj]

Podmínkou, aby se člověk stal koronerem, je vystudované magisterské studium VŠŽ se zaměřením na plané tlachání, výhodou je titul z VUZEMBABu, uživatelský účet na webu pro mentálně indisponované novinky.cz a IQ pod 79 (dle standardu KOKOT/2021).

Průměrný koroner začíná svůj den dotovaným šálkem kávy, sprchou a následným odesláním pobuřujícího komentáře pod nejnovější článek na Novinkách. Následuje přechod do laboratoře. V koronerské laboratoři se dodržují přibližně stejné hygienické zásady jako v té Wuchanské, což je poměrně paradoxní, vzhledem k tomu, že většina koronerských laboratoří se nacházela pod hygienickými stanicemi a jinými zdravotnickými zařízeními.

Koronavirové množení probíhá asi následovně: Vezmete přijaté vzorky PCR-pozitivních jedinců, překontrolujete, že se doopravdy jedná o koronavirový případ, a následuje zušlechťování. Tuto fázi si lze představit jako jeden makro-mikroskopický boxerský zápas, kde jednotlivé kmeny koronaviru zápasí proti sobě a vyhrává ten nejsilnější. Po dokončení zušlechťovací fáze je vzorek s nejsilnějším koronavirem namnožen a je mu uděleno státní vyznamenání. Poté je vzorek koronaviru vypuštěn do oběhu utajovanými metodami. Vědecký tým Necyklopedie chvíli bádal nad těmito metodami, a po pár týdnech se zjistilo, že se jedná o prosté rozprašovače s roztokem obsahujícím koronavirus.

Objevení politickými oponenty[editovat | editovat zdroj]

Zprvu tato operace probíhala bez problému, avšak přišel nenadálý konec - volby 2021.