Lapač snů

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Využití nejmodernějších technologií umožňuje dokonalou imitaci peří (typ Standard)

Lapač snů je vysoce moderní a výkonné zařízení, k jeho sestrojení se nejčastěji užívá prvků jako jsou: kalifornium, einsteinium, nobelium, rtuť, platina a molybden. Samotná technologická výroba je přísně utajena.

Funkce[edit]

Lapač snů používají především studenti, řidiči, lidé pracovně vytížení a vůbec na všech nočních směnách. Unikátnost Lapače snů je, že lapá sen jako takový, ale zároveň zabraňuje v usnutí a přesto se člověk necítí unavený, ale naopak svěží a plný síly.

Menší historický náhled[edit]

Lapač snů v žádném případě nevynalezli indiáni, ale soudruzi v Číně po té co rozhodli že kulturní revoluce je ukončena a má začít revoluce ekonomická. První prototypy se začaly vyrábět kolem roku 1985, ale nebyly příliš funkční, lidé sice úplně neusínali, ale často upadali do mikrospánku a halucinací.

Až na začátku devadesátých let přišel první plně funkční model, dodnes užívaný v domácnostech a rozšířený po celém světě jako Standard. Jeho okamžité zavedení způsobilo v Číně ekonomický vzestup, leč Standard nebyl příliš vhodný do čínských fabrik pro jeho menší dosah působnosti.

Čínským vědcům bylo nařízeno aby vymysleli silnější Lapače s větším polem působnosti. A jelikož soudruzi vědci byli věrní a oddaní straně, státu, lidu a komunistickým ideám, tak rozkaz splnili a to hned několikrát řadou Ekonomus:

1 (Ni-C')
- (Dnes známá jako verze 0.008, též: Na-Hov-No).
Nejúspěšnější verze (díky masové propagandě). Dosah oproti Standardu se zvýšil o mínus 30 metrů s lehkou vadou způsobující migrénu, srdeční infarkt, selhání jater a ledvin a silné nutkání k sebevraždě.

2 (Boss)
- (Na této verzi pracoval úplně jiný vědecký tým, nevíme proč).
Dosah působnosti oproti Standardu se zvýšil o dvojnásobek (přidáním třech malých kroužků). Tato verze je zcela bez vad. Zajímavostí je a nijak to nesouvisí s touto verzí, že všude tam kde byla nasazena se poté v rodinách narodilo zpravidla pouze jedno dítě, nejčastěji chlapec.

Mrkev stále míří k Hongongu

3 (Hong-Kong 19.97) lidově zvaná Mrkev
- (Složení vědeckého týmu bylo utajeno)
Verze složená ze čtyř postupně se zmenšujících kruhů. V každé fabrice byly Lapače nainstalovány tak aby vrcholem (nejmenším kruhem) směřovaly k Hongkongu (Úspěch se dostavil v roce 1997 kdy se Britové Hongkongu vzdali).

4 (Ni-C' 2) lidově zvaná Křáp jako 0.008 (Na-Hov-No)
- (Vrátil se původní tým vědců)
Prodává se jen v Číně v limitované edici. O této verzi není nic bližšího známo.

Manipulace a bezpečnost[edit]

Soudruzi z Číny vybavili Lapač snů velice důmyslným zařízením jak ho instalovat na kterýkoli povrch kamkoli, aby držel navěky kdekoli, pokud tam bude aspoň skoba. Jedná se o poutko s očkem, které bylo světu neznámé, než s ním přišli právě čínští soudruzi jakožto vedlejší produkt Lapače snů. Ke každému balení jednoho Lapače je dodávána zcela zdarma metrová skoba.

Lapač sice vyzařuje do prostoru mírné množství radioaktivního záření, ale podle (utajených) vědeckých studií čínských vědců okamžitá smrt nehrozí, mimo lidem kteří trpí potížemi se srdcem, ledvinami, játry, nebo mají sklony k sebevraždě.