Ostravské království

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?


Vlajka Ostravského království

Ostravské království je nikým neuznávaný separatistický stát na pomezí České republiky, Polska a Slovenska. Do povědomí veřejnosti se toto „království“ dostalo v roce 2018, kdy odstoupilo od tzv. Pařížské dohody ohledně světového klimatu, ačkoliv k dohodě nikdy ani nepřistoupilo a k přistoupení nebylo nikdy zváno. Jejich paramilitantní jednotky jsou údajně podporováni Ruskou federací a jsou známí svým bojovým pokřikem „Baník pyčo“.

Ekonomika je orientována na těžbu huhlí a výrobu alkoholu. Právě zdejší těžba huhlí je viníkem globálního oteplování.

V roce 2019 zažádal o přijetí do varšavské smlouvy

Hornický incident 2018[editovat | editovat zdroj]

Ostravské království zasáhla v závěru roku 2018 veliká tragédie. Několik horníků přišlo o život při důlním neštěstí, naštěstí šlo většinou o Poláky. Tak jako tak se hledal viník do té doby, než se našel. Zdeněk Bakala.

Vláda[editovat | editovat zdroj]

Vládní systém je absolutní monarchie dědičná na nejstaršího syna. Současným králem je Tomáš Málek

současný král Ostravského království

Historie[editovat | editovat zdroj]

Historie Ostravského království je poměrně záhadná. Nikdo neví jaký byl důvod že se ostravská větev moravskoslezských Slovanů rozhodla založit samostatný stát ani kdy k tomu došlo ani kde na to vzaly technologii. První písemná zmínka byla od polského kupce v 12 století "Przyszedłem, widziałem, wyszedłem" což se dá přeložit jako "přišel jsem, uviděl jsem, odešel jsem". další písemná zmínka byla od českého krále Karla IV. "Ostrava má býti městem či státem zatím jsem město ani stát nedokázal spatřiti a tudíž nedokáži pochopiti kde jest hlavní město tohoto království. Tímto pergamenem připojuji ostravské království k zemím koruny české ". další dramatická událost se stala až v roce 1918 když vznikalo československo Ostrava a okolí nebyly plánovány jako jeho součástí Ostrava byla připojena až dodatkem v roce 1920 do té doby to bylo nezabrané území. Od roku 1945 patřila ostrava sovětskému svazu než jej téhož roku vrátily z nyvysvětlenych důvodů.Od 24. srpna 1973 je ve válce s polskou socialistickou republikou, v této válce již získaly území a momentálně jsou v příměří.

Ostravsko-Polišslá vojna[editovat | editovat zdroj]

Ostravsko-Polišská vojna začala 24.srpna 1973 na příkaz krále Eduarda Flotýna.26.srpna se doplazila ostravská armáda k Chałupkám kde začala první bitva.

Botva o Chałupki[editovat | editovat zdroj]

Ostravská armáda se zakopala podél cesty szkolna. O 1 a půl hodiny později se Ostravané rozhodly postoupit do ulice Boguminska kde narazily na první odpor jménem Powalk Krowalskijničžežmuvkwawerkrovničž kderý po osrravské armáďe začal házet flašky od piva a řval "Kurwy Ostraszky!!!" ale byl brzy poražen a tím byly Chałupki dobity. Vojáci bily vyznamenáni lahví slivovice.

Vynálezy[editovat | editovat zdroj]

Jeden z nejznámějších ostravských vynálezů je SMOG(Su Mi Oslepil Gadžo!). SMOG je chemická zbraň širokého rozsahu která se dá vyrobit za pomocí mlhy a kouře(nejlépe z uhlí pro maximální dusící efekty) lze ji aplykovat v jakémkoly údolí či kráteru. SMOG byl využit u bitvy o Chałupki (26. srpna 1973).

Pohlednice z Ostravského království se špatným překladem znázorňujicí zbraň SMOG