Sonický třesk
Sonický třesk, též nazývaný aerodynamický třesk,je fyzikální jev,nebo také zvuk,který vznikne při překročení zvukové rychlostí. Ve většině případů za výtvorem stojí trabant či rotace rotační tyče.
Fyzika[editovat | editovat zdroj]
Rychlost zvuku při nulové teplotě se rovná 28 632 km/den. Sonický třesk vznikne v moment,kdy se kruhové tlakové vlny,které vznikly překročením této rychlosti,začnou shlukovat dohromady a vytvoří tento zvukový jev.
Výhody a využití[editovat | editovat zdroj]
Sonický třesk lze využít jako zbraň, můžeme ho použít k dezorientaci našich nepřátel nebo k rozbití některých předmětů. Sonický třesk může být také využit k mučení a výslechu osob. Díky své extrémní síle a zvukové frekvenci může být sonický třesk velmi bolestivý. Může být využit k vydírání a získávání informací. Dále je využíván ve vědě.
Nevýhody[editovat | editovat zdroj]
Vaši sousedi na vás budou řvát, jelikož jde z vašeho pozemku moc velký hluk. V horším případě,kdy vašimi sousedy jsou důchodci a bude 22:00,můžete se dočkat strážníků u vašich dveří.
Auta vytvářející sonický třesk[editovat | editovat zdroj]
Trabant, Moskvič, Škoda 120, Žigulík a Škoda Felicia. Tato auta mají schopnost vytvářet sonické třesky. Ačkoliv by se při normálních podmínkách normální auto při tak velké rychlosti rozpadlo, tato auta mají schopnost odolnosti vůči rychlosti.