Studentský parlament

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Studentský parlament je zařízení, díky kterému si dnešní gymnaziální studenti mohou získat kvalifikaci k aktivnímu politickému životu ještě předtím, než zasednou v lavicích parlamentu skutečného. K tomu potřebují získat především morální a intelektuální vlastnosti poslanců.

Digitální fotoaparát.png Temuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to.

Obzvláště úspěšní ve výchově budoucích politiků jsou v gymnáziu v Nymburce. Předseda tamního studentského parlamentu Tomáš F. totiž dokáže formulovat názor, aniž by si zjistil potřebné informace. V záležitosti, kdy se jednalo o pojmenování čtyřletého gymnázia po spisovateli JUDr. Bohumilu Hrabalovi, byl proti, aniž by o Bohumilu Hrabalovi cokoli věděl. „Studuji na této škole šest let 
a dosud jsem o Bohumilu Hrabalovi nic neslyšel.“ Jiní studenti se obhajovali tím, že moderní literatura se učí až v posledním ročníku. Studenti dále argumentovali špatným Hrabalovým prospěchem, když ve škole studoval. Tím by jím údajně nebyl správným vzorem.

Zásluhou bdělých studentských zastupitelů, kteří jsou vždy připraveni obhajujovat osvědčené konzeravtivní hodnoty nedošlo k tomu, aby nymburské gymnázium, proslavené pod názvem Gymnázium Nymburk, bylo pojmenováno po pravdoláskaři, alkoholikovi a možná dokonce i sebevrahovi.

Hrabal je kontroverzní osobnost, kvůli pití alkoholu a konci jeho života to není správný vzor.

Reference[edit]

[1] [2]

Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něho něco dozvěděli. Pokud se chcete podívat na podobné zvratky, navštivte slovenskou Wikipedii.