Teorie o vzniku teorií

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Teorie o vzniku teorií[editovat | editovat zdroj]

Teorie o vzniku teorií je nepochybně pochybná teorie, která dokazuje absolutně leccos a někdy mírně zasahuje do všeho. Někdy dokonce nespadá do sféry absolutního nesmyslu. Ale to jen opravdu někdy.

280.jpg

Začátky vzniku teorií[editovat | editovat zdroj]


Vezmeme to takto. Ze začátku vznikala většina teorií na základě pozorovaní přírody a porovnávání poznatků z pozorování. Těmito pozorovateli byli například: Platón, Aristoteles, Cézar, Asterix, Panoramix, Sofokles a Sokrates. Vergilius a Plinius byli římští žvanilové.

Tito pradávní pozorovatelé byli na tu dobu vzdělaní lidé, a když Platón tvrdil, že nejmenší díl přírody je atom (atomos = nedělitelný), a že Země je kulatá, Řekové to nebrali na lehkou váhu, protože Církev tehdy nebyla a neměla co posrat (jejich mnohobožství a mytologie se nepočítá), na to byli králové, princové, ženské a místodržitelé.

Takže, tyto teorie vznikaly na pravděpodobně dlouhodobých (lat. Dlouho = den až nekonečno, gre. doba = intenzita zaměření), ověřených informacích, které se berou v ohled a vyučují na kolech ještě i dnes, kdy by to nikdo nečekal, ale nějak třeba vyplnit hodiny, vždyť pokerem se každý neuživí.

Někde mezi lety 0 - 1594 P.V.T. se to zvrátilo. Asi to bylo způsobeno morálním úpadkem vlivem církve a svaté stolice.

Dnešní teorie[editovat | editovat zdroj]


Vycházejí i na dlouhodobých pozorováních, i na nadrogovaná nesmyslech, stačí si jen přečíst pár časopisů. Tak například teorie možnosti, že vesmír není obýván pouze námi, vznikla v hlavě Francise Drakea a vypadá takto nějak: , kde nebudu uvádět vysvětlivky, neboť je to ztráta času. Další teorie, které jsou téměř neprokazatelné jsou:

  • Teória strunového vesmíru (Trilógia kníh od Lynn Sholesovej a Joa Moorea o dobrodružstve Cotten Stoneovej),
  • Teorie strunového vesmíru (Trilogie knih od Lynn Sholesovej a Joa Moorea o dobrodružství Cotten Stoneové),
  • Teorie desatirozměrného zakřivení prostoročasu (Stephen Hawking: "Stručná historie času"),
  • Teorie červích děr (Vděčný námět na filmy nebo seriály),
  • Teorie černých děr (GIT Produkcja: Kapitan BOMBA)