Bašárdýn

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Bašárdýn, anglicky Saint Bashnard, je prasopsí plemeno původem ze Sýrie. První dochovaná zmínka o Bašárdýnovi pochází z roku 2011, kdy byla tato bestie nasazena namísto ochranky tamního diktátora Bašára Asada. Ten proslul pojídáním malých dětí za syrova a efektní metodou čištění městských bazénů pomocí barelů naplněných chlorem shazovaných z helikoptér.

Bašárdýn je vzácné plemeno, které se smí množit jen se souhlasem Bašárovy rodiny. Žena diktátora, Asma, přiznává, že pes je tak hravý, že ho pravidelně chová s čumákem v klíně - a to především, když jde její milovaný diktátor do věznic bavit svými estrádními kousky válečné zajatce a místní inteligenci. Má se za to, že jak psík funí, paní to rozesmívá a dodává na dobré náladě.

Samice Bašárdýna nosí malá Bašárdýňata ve svém těle přibližně deset až dvanáct týdnů. Je schopna najednou vyvrhnout až jedno Bašárdýně. Poté odpočívá a do minuty vrhá znovu, což je genetický pozůstatek předka tohoto plemene, kterým byl Bliard. Na vylepšení kadance pracují špičkoví vědci, kteří byli importování z vlasti Báťušky Putina, jakožto spřátelené mocnosti.

Ihned po narození je malé Bašárdýně vystaveno tvrdému vojenskému výcviku - je učeno nosit vojákům na frontách svačinu a krást nepřátelům játrové paštiky. Syrská játrová paštika je velice proslulá především kvůli své výrobě - je vyráběna Nesvobodnou Saúdskou Armádou z jater zajatých diktátorových vojáků. Jakmile si malé Bašárdýně osvojí tyto nelehké úkoly, je naučeno nosit Bašárovi nevyužité sudy s chlorem. Ty jsou rozesety doslova po celé Sýrii. Ne každý má však doma bazén a tak nechává sudy s chlorem volně ležet na ulici. Bašárdýn tyto sudy sbírá a nosí zpět svému páníčkovi. K tomuto účelu má zmíněný prasopes na zádech dva hrby, aby se sudy nekymácely a případný zájemce si může dokoupit přídavný vozík.

Bašárdýn se dožívá jednoho týdne (je-li hladomor) až dvanácti let (není-li hladomor). Délka jeho života je přímo závislá na délce pobytu diktátora v zábavním parku pro vážené politické oponenty a tudíž samotě paní diktátorové. Vzhledem k přísným normám může Bašárdýnovi výrazně zkrátit jeho pobyt na světě též neplnění povinností, neb jest předpokládáno, že ty sudy dovalí minimálně dva týdně.

Bašárdýn je velmi úsporné plemeno. Vydrží nejíst až celé dny, pít ale musí alespoň jednou za několik hodin. I tento nedostek je předmětem dalšího šlechtění, protože u velbloudů to jde. Výhledově se uvažuje i o variantě SUV, neboť si Syřané všimli, že tam mají i kopce. Navzdory této úspornosti nemůže být do EU importován, neboť neplní emisní normy.