Blin Nguyen
Blin Nguyen, celým jménem Blin Pingala David Nguyen, se narodil v 8:32, kdy ho maminka porodila do posvátné řeky Indů - Gangy.
Původ[edit | edit source]
Neni zcela jasné kam až Blinovy kořeny dosahují. Podle poznatků a zakladatelů Blinologie (oboru o Blinovi) Filipa Krpce a Kryštofa Kláska je pry přímým potomkem například Mojžíše, Cara Mikuláše, britské Královny Alžběty nebo například Ozzyho Osbourna.
Život[edit | edit source]
Od chvíle, kdy ho maminka porodila do Gangy měl prakticky neomezenou imunitu proti veškerým nemocen a zářením. Tento porod do Gangy mu ale také vložil do hlavy všechny vědomosti lidí, jež byli do Gangy vysypání ve formě popela. Jeho nadání bylo zcela zjevné od jeho útlého věku. Ve školce pomáhal Indům uspořádat cestu na měsíc a díky němu se jeho otec stal vedoucím Indického vesmirného výzkumu. Díky svým matematickým schopnostem, nejen proto, že jeho děd, Pingala Nguyen, byl vynálezcem nuly, ale také proto, že měl o 1% větší šedou kůru mozkovou vynalezl Blinovu větu. Když mu bylo 9 let, nedokázal uspat kobru svou flétnou, která uškla jeho maminku z Moravy a ta po této události ochrnulo na levé víčko. Proto byl z Indie odveden do České republiky, kde musel pracovat v callcentru, aby uživil jeho 8 letou manželku Sakrament Nguyen. Poté založil společně s Kurtem Cobainem Nirvanu, ale z té po chvíli odešel, protože dostal dobře placenou nabídku hrát v doprovodné kapele Karla Gotta na flétnu. Ovšem toto ho nenaplňovalo.
Neúspěšný pokus o patentování Blinovy věty[edit | edit source]
Jeho první pokus o patent proběhl v dobách jeho studia v mateřské škole. Blin měl problém se psaním hned s prvním písmenem abecedy. Místo písmene A psal totiž pravoúhlé trojúhelníky, což se mu málem vyplatilo. Bohužel mu zde štěstí nepřálo. Pro jeho smůlu jej v mateřské škole učil Pythagoras. Pythagoras jej na jeho chybu upozornil, ale Blin už v jeho verzi písmene A viděl něco nového. Začal tedy svou myšlenku před učitelem obhajovat. Pro jeho smůlů jeho teorii Pythagoras pochopil. Blin se rozhodl, že si tento vynález patentuje pod svým jménem, ale bohužel se jeho učitel rozhodl pro totéž. Jednalo se tedy o velký závod. Blin měl na začátku výhodu, protože odcházel domů ze školky o 4 hodiny dřive, než jeho učitel. Blin tedy vyrazil na patentní úřad, ale pro jeho velkou smůlu ležela před dveřmi úřadu kráva, takže malý Blin čekal, až mu kráva uvolní cestu ke vstupu. V době Blinova čekání ovšem Pythagoras patentoval Blinovu větu na vzdálenějším úřadě pod svým jménem.
Profese[edit | edit source]
Kromě toho že je vynálezce, raketový inženýr, operátor v callcentru a muzikant všeho druhu, je také významný indicko-český speolog, fyzik, kvantový fyzik, astrofyzik, biofyzik, geofyzik, jaderný fyzik, matematik, chemik, biochemik, geochemik, chemický inženýr, biolog, mikrobiolog, geolog, hydrolog, meteorolog, paleontolog, petrolog, demograf, strojař, alternativní lékař, alchymista, informatik a mnoho dalšího. Ovšem není ekolog, protože nemá rád Grétu.
Pokus o převrat a kolize u Smolenska[edit | edit source]
Převrat v Indii[edit | edit source]
Když bylo Blinovi 14 let, rozhodl se velkolepě vrátit do své rodné domoviny, chopit se moci a přejmenovat Indii na Blinland. Proto zmobilizoval v Novém Dillí všech svých osm kamarádu ze školky a callcentra a dal jim rozkaz vyzbrojit se a sejít se na letišti, kde měl dalšího dne přiletět. Bohužel jejich hlavní komunikace probíhala přes facebookovou zeď a již ten den se o tom dozvěděly tajné informační složky Indie. Naneštěstí Blinovo letadlo mělo kvůli monzunu zpoždění a než stihl přiletět, policie všech 8 účastníku puče zadrželo. Blin se proto rozhodl letadlo otočit a vrátit se zpátky do České republiky.
Kolize s letadlem Tu-154 u Smolenska[edit | edit source]
Při své cestě zpět došlo v pilotní navigaci k chybě a za silné mlhy došlo ke kolizi s letadlem vládní polské delegace (je zde také možnost, že se letadla srazila, protože se Blin místo řízení letadla věnoval vyřizování hovorů z callcentra), která zrovna letěla do Smolenska uctít památku údajného Katyňského masakru. Blinovo letadlo naštěstí kolizi ustálo a vrátilo se domů "bez škrábnutí". Druhé letadlo ovšem toto štěstí nemělo a následně havarovalo. To, že za havárii může Blinovo letadlo se nikdy nezjistilo.
[edit | edit source]
V listopadu roku 2019 byl při své speologické expedici do jeskyň okolo Wuchanu napaden netopýrem a následně pandou. O pár dní později ztratil chuť a čich a dostal horečky a nepřestávající kašel. Proto se rozhodl nakoupit bylinky na zdravotní čaj na Wuchanské tržnici. Blin se po dvou týdnech uzdravil a o půl roku později se mu vrátil i čich. To, že byl nakažen novým typek koronaviru se dozvěděl až se tato nákaza začala celosvětově šířit. Je tedy možné, že právě on byl takzvaný pacient nula.
Vynálezy[edit | edit source]
Dvousluchátkový telefon[edit | edit source]
Blinova 8mi letá manželka nebyla s jeho platem spokojená i přes to, že Blin pracoval 22 hodin denně. Jelikož potřeboval zefektivnit svůj pracovní výkon, vynalezl dvousluchátkový telefon s připevněním na hlavu. Díky tomuto vynálezu mohl vyřizovat 2 hovory najednou, díky čemuž vydělával o 1/8 více, což k uspokojení jeho manželky stačilo.
Záchodové prkénko[edit | edit source]
Poté co byl Blin donucen přestěhovat se z Indie do České republiky, nemohl si dovolit velký byt. Po Dlouhém hledání našel pouze jednopokojový byt ve Frýdku-Místku. Bohužel tento byt nebyl natolik velký, aby se mu zde vlezly 2 židle (pro něho a pro jeho manželku). Pro jeho štěstí nebyl záchod oddělený od zbytku místnosti a tak ho napadlo, použít záchod jako druhou židli. Proto upevnil desku z pravého indického dřeva na záchod a záchodové prkénko bylo na světě.