Heydrichiáda

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Heydrichiáda

Pozůstatky papírového heydricha. Tradice doporučuje obřadně vysypat do berlínské kanalizace.

je název sportovního svátku probíhajícího vždy od září do ledna nebo v mezidobí po skončení června před začátkem července, během kterého se pouštějí papíroví draci se svatými obrázky vypodobňujícími říšského mučedníka a protektora Reinharda Heydricha, oběti uprchlého Anthropoida. Účastníci heydrichiády se schromažďují každým rokem na Heydrichově kopci, kde vypouštějí svoje papírové heydrichy.

Pravidla jsou snadná: každý účasník vypustí svého heydricha na oblohu, aby ten si tam mezi obláčky volně poletoval. Čí se udrží nahoře déle, toho heydrich vyhrává. Jediná zvláštnost je v tom, že tyto papírové heydrichy neohrožují jenom nevyzpytatelné povětrnostní podmínky a diamantovým prachem oblepené vodící šňůry konkurentů, leč i vybraná parta pořadatelů, nazvaná v pravidlech Anthropoid. Vedoucí této party jsou Josef Gabčík, Jan Kubiš a Josef Valčík. Tito 3 lidé heydrichiářům svými samopaly typu Sten a granáty ničí heydrichy nejúčinněji, čímž se starají účastníkům o adrenalin a divákům o zábavu.

Pilot musí svého heydricha ovládat pevnou rukou a výborně manévrovat, aby měl šanci se vyhnout všem kulkám a granátům.

Vítěz si může za odměnu svého heydricha z akce odvést zpátky domů celého.

Bullfinch (51093556917).jpg

Kompletní pahýl Tento článek je sice krátký, ale dozvíte se z něho vše. Nemá smysl, abyste o dané problematice sháněli jinde další informace. Nenajdete je.