Mazání chleba

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Instantní chleba s máslem od Vitany.
Krajíc chleba padá vždy namazanou stranou dolů.
Chleba
Otče náš:
"Chléb náš vezdejší dej nám dnes".
Chleby.jpg

Mazání chleba
Problém neustále tvrdého chleba
Prokletí lichého krajíce

Mikešův máselný paradox
Škodlivost chleba

Ano, tento fyzikální zákon mluví jasně. Pokud vám spadne, nebo úmyslně hodíte chléb namazaný máslem, či jiným sajrajtem, dopadne na zem stranou namazanou. Chcete být opravdu in? Začněte mazat chleba zespod!

Postup
  1. Vemte krajíc chleba. K získání takového krajíce můžete použít nůž, kráječ, nebo nakrájený chléb koupit v obchodě. (Pozor však na Prokletí lichého krajíce. Doporučujeme přímo v obchodě spočítat, zda vybraný nakrájený chléb má sudý počet krajíců)
  2. Určete spodní stranu krajíce.
  3. Krajíc vytočte tak, aby spodní strana byla rovnoběžná s horizontální rovinou (stůl, podlaha) a aby tato strana k této rovině směřovala.
  4. Nyní budete potřebovat minimálně máslo, ale můžete použít cokoliv roztíráni schopného. Pokud jste použili v bodě 1 nůž, můžete ho použít i k aplikaci másla na krajíc, nemáte-li nůž, použijte cokoliv co máte po ruce, kreditní kartu Komerční banky, kreditní kartu České spořitelny, kreditní kartu Hypoteční banky, kreditní kartu GE Money bank, kreditní kartu T-Mobile, kreditní kartu MasterCard, kreditní kartu ČSOB, občanský průkaz, řidičský průkaz, průkazku VZP atd.
  5. A teď mazejte.
výhody
  • Při procházce parkem se vám na chléb namazaný zespod nemůže nám známým způsobem vykálet pták.
  • Budete maximálně in.
nevýhody

Chléb nelze odložit na talíř bez nutnosti jeho zasvinění.

poznatky
  • Natřít zespod spodní stranu lze pouze u krajíce chleba, při pokusu aplikovat tento postup na rohlík, neubráníte se pocitu rohlík otočit a natřít jeho spodní stranu zeshora.
  • Další možnost mazání chleba může být stisknutí tlačítka Delete, pokud takové obsahuje.

Kombinace s kočkou[edit | edit source]

Jelikož je známo, že kočka při pádu vždy dopadne na nohy, vyskytly se pokusy připevnit namazaný krajíc chleba na kočku. Vzniklý objekt pak neví, zda dopadnout na nohy či namazanou stranu. Dle vědecké hypotézy by takovýto objekt měl zůstat levitovat ve vzduchu. Bohužel se zatím nepodařilo zjistit výsledky, neboť kočka po dopadu zdrhá pryč. Jak bylo pokusně zjištěno v některých případech kočka dopadne na nohy a přesto na chleba s namazanou stranou dopadne zem.

Podrobnější údaje naleznete v článku Mikešův máselný paradox.