Mexický záliv, ropná válka a její průběh

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Druhá světová hádka.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Sled událostí mapuje objemná publikace pana Špačka.

Píše se rok 2010 a ptáci v Mexiku uzavírají pakt Ropotov Rybentrop spolu s rybami v Mexickém zálivu. Jde o dohodu o zničení ropné plošiny, jež po dlouhou dobu terorizuje místní rybí obyvatelstvo. Ptáci navíc jedí tzv. otrávené ropné sledě, kteří chutnají po ropě a ptákům nešmakují, čímž dochází k hladomoru. Aby toho nebylo málo, tak se místní ptactvo vsadilo s Francouzskými žabožrouty, nebo také „fajnšmekery“, že unesou na křídlech více ropy než tito žabožrouti v roce 1978 u Amoco Cadiz.

Pták Štuka s křídly plné ropy se topí.

Průběh[editovat | editovat zdroj]

V květnu roku 2010 tak Mexičtí ostrostřelci odpálili ropný vrt, a podnikali nálety na ropnou plošinu. Zpočátku si mysleli, že pomocí nic netušících ryb, které pouze ropu nasají, budou moci ropu odtáhnout co nejdále od ropného vrtu a spotřebovat ji samozřejmě pro „vlastní účely“. Zároveň by tím překonali již zmíněné „žabožrouty“.

Všechny ryby se během chvíle staly olejovkami.

Závěr války[editovat | editovat zdroj]

Ptáci si ale neuvědomili, že s kluzkými křídly, jež jsou zanesené ropou nepoletí tak rychle. Jakmile si lidé všimli ptáků odnášejících ropu na svých křídlech, začali okamžitě jednat a ptáky likvidovat. Naneštěstí na tuto situaci nebyli ptáci dobře připraveni, a tak drtivá většina z nich skončila pod hladinou. Paradoxem však je, že většina ryb skonala právě na hladině.