Novovodovodoje

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ruská federace
Vlajka RUS SVK.png

Podněstří
Rusko podle Západu

Karlovy Vary
Machačkala
Moskva
Nevyslovitelnoje
‎Novovodovodoje
Prdelsk

Novovodovodoje je ruská vesnice nacházející se na Sibiři. (Ruský název: нововодоводое)

Historie[edit | edit source]

  • První zmínka o vesnici Novovodovodoje pochází už z 20. století ze zlaté éry Komunismu - zjednodušeně z roku 1972 kdy se začala přes Sibiř budovat dlouho plánovaná linka lehkokolejné dráhy LK – Moskva – Peking.
  • Zprvu se jednalo pouze o osadu stavitelů jednokolejné dráhy. Tato osada byla vybudována, protože se na lehkokolejné dráze objevila jistá chyba, která byla později pojmenována jako Novovodovodskaja zatáčka ale o tom až v kapitole doprava.
  • Počet obyvatel vesnice Novovodovodoje pravidelně stoupá již od roku 1979.

Průmysl[edit | edit source]

  • Hlavním zdrojem příjmu Novovodovodoje je Novovodovodský GULAG, ve kterém již od roku 1975 těží političtí vězni z socialistického i novodobého režimu uhlí jenž je hlavním zdrojem energie v Novovodovodoje, protože podle vlastních slov obyvatelů je zde taková zima, že elektřina zamrzá v drátu.
  • Vedlejším zdrojem příjmů je pak Novovodovodské polní jednosměrné letiště.

Doprava[edit | edit source]

Jsou pouze tři způsoby jak se dostat do Novovodovodoje.

  1. Pěšky - Trvá to dlouho ale jde to.
  2. Přes jednosměrné letiště - Ačkoliv je Novovodovodoje jen malá vesnice, má své vlastní letectvo parních stíhaček - NVPSL (Novovodovodské Parní Stíhací Letka)
  3. Lehkokolejkou - Lehkokolejka jezdí do Novovodovodoje jednou za měsíc vždy první pátek v měsíci.

Nyní se dostáváme k Novovodovodské zatáčce což je zatáčka svírající úhel 45°. Ačkoliv je vozidlo lehkokolejky schopné velice prudké zatáčky, touto zatáčkou zatím žádné vozidlo lehkokolejky neprojelo. Byla navrhnuta úprava, ale tehdejší vláda SSSR tomu již nevěnovala pozornost, protože už pracovala na jiném projektu tzv. Tranzsibiřské magistrále. Vozidla tudy však jezdí dodnes a zatím se bez úspěchu snaží projet zatáčkou - díky tomu počet obyvatel každý měsíc vzroste, protože pasažéři nemají způsob jak se dostat zpět tak jim nezbývá nic jiného než se usadit a žít zde. Nyní má Novovodovodoje již 628 obyvatel.

  • Dopravní prostředek používaný k přepravě po Novovodovodoje je Parní šalina Tatra PT-3 .

Novovodovodskaja Parní šalina PT-3