Prdometr

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Stupnice prdu.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Prdometr je měřící zařízení na měření intenzity prdů. Byl vynalezen dcerou Prducha Ruprechta Análíí Ruprechtovou. „Když můj otec umíral na rakovinu děložního čípku, slíbila jsem mu, že umožním všem lidem, aby mohli určit sílu prdu bez toho, aby prdli do okolí a sledovali devastující účinky,“ zněla její slova po smrti jejího tatínka.

Měření[edit | edit source]

Intenzita se určuje Prduchovým číslem. Základní kancelářské prdometry měří hodnotu maximálně 6,5 PRch, na vyšší zatížení nejsou stavěné. Vědecké prdometry většinou vydrží až sílu 9,3 PRch. Speciální atomové prdometry dokáží měřit až do Prduchova čísla 13, které způsobuje vznik vulkanické činnosti. Prdometry jsou používané většinou pro testy účinků válečných fazolí.

Domácí prdometr, s vysokou přesností

Typy prdometrů[edit | edit source]

Bezdotykový/kancelářský prdometr je zjednodušená verze sloužící pro osobní použití. Cena se pohybuje v rozsahu 500 až 1200 Kč (Necyklokrám nabízí prdometr za 299 Kč, ale je nutné se zde zaregistrovat). Kontaktní/domácí prdometr slouží pro domácí a rodinné použití. Tyto bývají vyrobeny z lékařského silikonu, a mají vyměnitelné hygienické nástavce. Mívají kromě mikro USB konektoru na nabíjení i jack na sluchátka, takže si může uživatel pořádně poslechnout zvuk svého ducha z břucha. Cena je řádově v tísících korun. Instantní prdometry jsou určeny na jedno použití. Užívají se pro domácí test, když není nutné platit zbytečně moc peněz. Cena se pohybuje většinou okolo 80 Kč.

Laboratorní prdometry slouží pro přesné testy a pro vývoj válečných luštěnin. Tyto se zasouvají do řitě a mají mnohem větší rozsah měření. Nejúčinnější a nejpřesnější jsou atomové prdometry, které měří s přesností desetitisícin PRch a vydrží PRch 13. NASA vlastní šest těchto prdometrů a urychlovač CERN je nejúčinnější prdometr na světě, zvládá až intenzitu 13,6.

Návod na použití[edit | edit source]

  1. Přiložte prdometr k prdeli, případně zasuňte do řitního otvoru, jedná-li se o laboratorní prdometr.
  2. Prdněte a dostanete hodnotu prdu podle Prduchovy stupnice 💨. Při naměření hodnoty 7 nebo více okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Související[edit | edit source]