Proticesor
Tomuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to. |
Jakékoliv heslo na téma Proticesor byste na české Wikipedii hledali marně. |
Proticesor (též mikroproticesor) je v informatice krystalická sloučenina, vznikající opotřebením počítačového procesoru. V prvních fázích prorůstá procesorem a způsobuje tím zpomalení počítače. Pokud není jeho šíření zastaveno, začne se rozrůstat do dalších komponent v počítači. Silná kontaminace proticesorem je jednou z hlavních příčin nafukování kondenzátorů na základní desce a jejich praskání.
Zamoření proticesorem se výrobci snaží zabránit dekontaminací továren, použitím chemických ochranných oděvů při výrobě procesoru a přesunem továren do vyšších poloh, kde je hladina proticesoru ve vzduchu stále nízká.
Proticesory způsobí ročně škody v řádech stovek miliard dolarů. Stojí za ztrátou informací..
Fyzikální podstata[editovat | editovat zdroj]
Proticesor je antihmotovým ekvivalentem procesoru, je složen převážně z antikřemíku. Je to antipolovodič, v němž běhají antielektrony, jež se mohou anihilovat s elektrony z procesoru a tím snižují jeho výpočetní výkon. Pokusy využít k výpočtům samotné proticesory zatím nebyly úspěšné. Dle zástupců alternativní vědy je proticesor postaven na principu celovodiče.
Někteří profesoři i protifesoři z MIT, ETH, TUL a jiných věhlasných technických univerzit se domnívají, že vlastností proticesorů by mohlo být využito k výrobě antikurvítek, jež by eliminovaly kurvítka.
Duchovní podstata[editovat | editovat zdroj]
Výskyt proticesoru byl vpravdě zaznamenán až poté, co byla výroba počítačů přemístěna z USA či Německa na Dálný východ. Tamní duchovní směry, jimiž je ovlivněna většina populace, se projevují v jejím každodenním životě, dětské pracovní tábory ve fabrikách nevyjímaje. Nelze se divit, že tam, kde jin je součástí jang a naopak, je i proticesor nedílnou součástí procesoru. Že je to pohled na svět šikmýma očima, to sice říct můžete, ale to je asi tak všechno, co s tím uděláte.
Ovládnutí proticesoru[editovat | editovat zdroj]
Podle nejnovějších výzkumů by měl jít proticesor ovládnout protigramovacím jazykem. Takový jazyk by měl obsahovat speciální konstrukce jako cykly prováděné méně než nulakrát, nekonečnou rekurzi pokračující i po vyčerpání paměti či ukládání obsahu protiměnných na náhodně vylosované místo v paměti. Ve výsledku by měl jazyk přímo podporovat dělení nulou, což je základní operace proticesoru, kterou začíná každý protigram. Uvažuje se též o zavedení nadmínek (opak podmínek). Nadmínky jsou pojmenovány podle toho, že proticesor je zcela nad věcí, jestli daný výraz vrací pravdu nebo nepravdu. Jazyk by měl být silně proticedurálně orientovaný a na jeho vývoji se usilovně pracuje. Vedou se např. rozsáhlé konference (čti flamewary) o tom, jestli se bude jmenovat Protilog nebo C−−. Za vývojové prostředí tohoto jazyka byl však jednomyslně zvolen Robot Karel. Výhodou je, že protigramátoři nemusí protibdít dlouhé noci s výrobou překladače, neboť proticesor přijímá přímo protigramovací jazyk a výstup sype uživateli ve strojovém protikódu. Uživatel pak jednoduše porovná vypsané instrukce s dokumentací, kterou přečte pomocí zrcátka.
Pahýl | Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něj alespoň něco málo dozvěděli. |