Stašov

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stašovstán
The Republik of Stašov
Stašovstán – znak
Pratáta Evžen při jeho focení na novou FB profilovku
státní zřízení: Federativní monarchisticky-republiková diktatura (panuje naprostá anarchie)
hlavní město: Stašov City
jazyk: Mokoština, bagrštické nářečí
náboženství: The Křesťans (naboženský gang/sekta)
prezident: Tomáš 'One Erection' Gejtek
král: Jaroušek 'Miláček' Zábranů
sultán: Georgi 'Hovado Lady' Harém III.
císař: Klára 'Hentai' Prabhakaranová
vévoda: Tomáš 'Som Hasič' von Dyshina
emír: Deny 'Správná volba' Lídl
premiér: (a zároveň původce jazyka mokoština) Daniel Mokoš
hymna: Bůh ochraňuj Bagr (originálním názvem God Save the Bagr)
měna: Bagruny
národní jídlo: Bagrboráky
národní sport: Hon na veverky

„... Pak přebrodil jsem devatero řek a devět pohoří přešel, když před očima vysokou Babylonskou věž spatřil jsem. Stašov byl mi na dosah ruky, cítil jsem to v kostech!“

- Úryvek z knihy Neznámého dobrodruha na jeho cestě hledání Stašova


„Stašov 4ever!!!!1!!“

- Nezaujatý turista o Stašově


„Stašov sem, Stašov tam.“

- Miloš Zeman


Už 21 století snaží se člověk popsat, co to vlastně je Stašov. Už velký Aštar Šeran pokusil se zmapovat historii Stašova až k jejím základům a dát tak lidem odpověď na otázky Co je to Stašov?, Jak starý je Stašov?, Kde přesně leží a kam až sahá Stašov?, Co chtějí ženy?, Kdo tu byl předtím než vznikl Stašov? a další lidstvu nezodpovězené otázky. Stejně jako ostatní smrtelníci před ním ale, dopadl jeho pokus příšerným zostuzením, hanbou a třídenní homosexualitou jako trest. Dalším, kdo se pokusil na tyto otázky odpovědět byl Chuck Norris.

„Stašov, to je něco co sem vždycky chtěl ochutnat.“

- Chuck Norris



Vznik a původ Stašova[editovat | editovat zdroj]

O tom, jak daleko do historie vesmíru sahá Stašov se již mnoho let spekuluje. Je ale jisté, že jeho kořeny sahají hlouběji než se široká veřejnost domnívá (zmínky o Stašově se nacházejí již v Domácím desateru Jarosława Zawieśćného a Marie 'Mařky' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohové, to jasně dokazuje skutečnost, že vznik Stašova datujeme do dob blíže Velkému smrsku, než době naší). Stašov vznikl spojením dvou velice odlišných světů, velkého království a vyspělého velkoměsta Holýšova s menší osadou Staňkovem, ten byl do aglomerace přibrán proto, aby to jeho obyvatelům nebylo líto. Holýšovský důvtip, inteligence a všeobecná vzdělanost o sobě brzy dali znát a tak se nový stát Stašov mohl začít rozvíjet a během několika měsíců dosáhnou velkého rozkvětu.

O slávu Stašova se pak v roce 69 před naším letopočtem postaral Jaroušek 'Miláček' Zábranů, který si zde otevřel malou hospůdku (byla skutečně malá, výměrou pouze necelý hektar). Tento udatný hrdina byl později zvolen prvním králem Stašova (Do těchto voleb rozhodně nezasahovala jeho osobní armáda), ve funkci zůstal do dnes - nikdo sice neví co dělá, ale má z toho hodně peněz.
Jak přesně Stašov proslavil se neví, důležité, ale je, že to byl skutečně on. (V této části bychom rádi připomenuli, že tento článek mohl vzniknout jen díky velkorysému daru Jarouška 'Miláčka' Zábranů). Později se k tomuto hrdinovi, přidali další tři vůdcové, nového udatného národa a tak mohla Fantastická čtyřka zahájit velkou trojúhelníkovou výpravu za dobitím celé Středozemě.

Historie[editovat | editovat zdroj]

V roce 666 po Velkém smrsku se čtveřice odhodlaných (a lehce podnapilých) vůdců Stašova - Georgi 'Hovado Lady' Harém III., Deny 'Správná volba' Lídl, Tomáš 'One Erection' Gejtek a velký Jaroušek 'Miláček' Zábranů - rozhodla, že si podrobí hobity. Shromáždili tedy velkou armádu čítající tisíce mečů ostrých jako břitva a stovky luků, desítky katapultů a několik tanků M4 (ukradených slovensku, během Slovensko-francouzské války). Do čela armády postavili zkázonosnou Bojovou šalinu XXX-69L. Překážkou se stal až ten fakt, že tyto meče, luky, katapulty, tanky a zkázonosnou šalinu, nezvládly samy ovládat. Koupili si tedy za stašovské zlato 100 000 otroků ze sousedních Čech. A s jejich nucenou pomocí vyrazili do boje. Další z jejich mála problémů byl, že nikdo netušil, kde vlastně země hobitů je. Museli tedy koupit mapu světa od velkého Aštar Šerana, který zrovna ve městě mapoval jeho historii a "zpovídal" místní ženy. Nyní už byly problémy zažehnány a mohli vyrazit na velkou 40 letou výpravu, která vedla přes Dubaj, Atlantidu a Jížní pól, přímo do sousední Středozemě. Po dosažení cíle jim došlo, že kdyby se zeptali kolemjdoucích, kudy se do středozemě cestuje, tak si mohli zkrátit cestu o 39 let a 364 dní a 23 hodin.

Salina.jpg


Ve Středozemi tou dobou panovali velké nepoměry, šlechta zde byla velmi chudá a vládli jí zlomyslní hobiti. Jejich vůdce, byl však "Spravedlivý" a tak byli otročeni hobité i lidé. Jedním z hobitích otroků byl/a i hermafrodití mužatka Klára 'Hentai' Prabhakaranová. Ta brzy pochopila velikou budoucnost Stašova a bohatsví, které by v něm mohla získat, a tak prodala svůj kyblíček a lopatičku a vydala se do hlavního města středozemě Pchjongjangu, aby zde našla slavnou Stašovskou výpravu. Již u městkých bran spatřila Jarouška 'Miláčka' Zábranů a hluboce se do něj zamilovala, tato láska ji však přešla když viděla jeho milenky Emmu Watson, Pamelu Anderson a Megan Fox.


Po dobytí středozemě (více o válce se dočtete v článku: Úvaha o zapojení Necyklopedie do války o Středozem a její dopad na českou ekonomiku v době těsně mezi 'před' a 'po' s přihlédnutím k celkové geopolitické situaci na blízkém východě a v Keni.) se skupina, již jen s jedním otrokem (nepřekvapivě to je právě: mužatka Klára 'Hentai' Prabhakaranová) vydává na zpáteční cestu, vlivem vypitého saké.
Jejich milovaného Stašova se však mezitím zmocnil zlý a velmi velmi oškliví černokněžník Abrakadabrak, který chtěl město přestavět na vepřovou farmu. Porazit ho však nebylo těžké - vzhledem ke všemu tomu vepřovému co snědl ho prostě trefil šlak.

Slavnější éra Stašova[editovat | editovat zdroj]

V roce 6969 po Malém smrsku se Stašov dostal do své zlaté éry, a to především díky nálezu Rhudinomethilenkarburátor-kyseliny drasčité (palivo budoucnosti), vzniklý důl vládců tak do jejich kapes přinesl velké zisky. I když většinu peněz vládci utráceli v místním "domě s růžovou lampičkou" - U Mařky (pojmenováno podle Stašovské nejslavnější kurvy Marie 'Mařky' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohové, zbylo pro potřeby města dostatek peněz. Za ty poté byly nakoupeny trolej-vznášedla pro MHD, nebo také nová Stará nemocnice. Do Stašova začali proudit davy lidí - nových občanů a zdrojů peněz z lichvářsky velkých nájmů. Tím se Stašov rozrůstal a jeho nárust se zastavil prakticky až dnes.

Spolu se spoustou dalších zabloudili do města také ostatní (v tu dobu logicky teprve budoucí) vůdci Stašova - Tomáš 'Som Hasič' von Dyshina a Daniel Mokoš, kteří původně mířili na matematický seminář.