Vyosená kyselice
Původ názvu[edit | edit source]
Vyosená kyselice byla popsána již ve spisech z 9. století našeho letopočtu v Předčarách. Text nalezl při výkopových pracech na renovaci seníku místním rodákem Věnčeslavem Adalbertem Novákem. Text byl psaný klínem směsicí staroaramejštiny, sánskrtu a protopředčarštiny. Celý text zněl:
"çħçʃʈðɠʒvæaɳ!"
Text byl překládán skoro pět let několika nezávislými týmy. Překlady se v některých bodech rozcházely, v některých střetávaly a některé body dokonce neexistovaly.
Věci, co jsou skoro jisté[edit | edit source]
Vyosená kyselice, pokud vůbec existuje/existovala, byla velmi oblíbená u široké škály populace, ať už u dětí, starců nebo žen, což dokazuje devátá věta nalezeného textu Vyosená kyselice ovšem také vzbuzovala pocit provinění a hanby, jak se píše v odstavci tři. Není se čemu divit, o vyosené kyselici předkové tvrdili, že je přísná jako vaše učitelka matematiky, jak dokládá šestnáctá kapitola.
Věci, co už tak jisté nejsou[edit | edit source]
Při podrobném výzkumu bylo vyvstaly teorie, které se odvíjejí pouze od dohadů vědců.
Věci, co jsou naprostá píčovina[edit | edit source]
Vyvstala teorie, že text o vyosené kyselici sepsala Helenka Vondráčková, což je samozřejmě nesmysl, protože Helenka v té době ještě neuměla psát klínem. Doopravdy text sepsala Jiřina Bohdalová