Člobr
Člobr, někdy označovaný jako člověk tři metry vysoký, je jediným přímo příbuzným druhem ku člověku.
Historie[editovat | editovat zdroj]
Ač se to nezdá, ve vývoji předběhl i šimpanze už proto, že přežil válku s dinosaury i velký třesk. Z toho důvodu má nad všemi ostatními živočichy a kameny nevyčíslitelnou výhodu v evoluci. Světské prameny míní, že prozíravost Boha při sestrojování 3. z neúspěšných prototypů Evy a Vaška byla v dosazení třetího kuřího oka na čelo. Díky tomu nemá problémy jako Jan Šiška z Trucnova s vypíchnutýma očima, jelikož orientace člobra je zajištěna bolestí třetího oka při nárazu do zdi. V historii byl člobr horší v inteligenci než australopitékus, čím více se zvyšovalo ICQ u lidí, tím víc člobrové nepovedené bratry překonávali.
Postava[editovat | editovat zdroj]
Člobr je asi 3 metry vysoký, váží 300 kg muší váhy a na hlavě mu roste zlatý mech. Slečny od člobrů mají figurkovitou postavu červené barvy, v každé rodině se rodí zásadně 4 člobříci najednou. Člobrové se zásadně oblékají do značkové nahoty a obouvají Barunky odkoupené od cigobrů. Ti jsou člobrům nápadně podobni, jen jejich vlasy pokrývá zoxidovaná měď - měděnka.
Ze života člobrů[editovat | editovat zdroj]
Člobrové spí zásadně při výuce, především matematiky. Pokud jsou čilí, napadají je samé blbé nápady. Nejčastější nemocí člobrů je rozhozená geometrie končetin takovým způsobem, že jejich chod je 2 kilometry okolo životu nebezpečný, jelikož každý krok končí někde jinde. Člobrové se živí většinou drobnými kamínky vyhrabávanými mezi bramborami. To způsobuje spálení pancéřově bílé kůže na rudorudou. Dorozumívací schopnosti jsou díky charakteristickému projevu originální, proto se s nikým nespletou. Používají v kraji s lidmi sice stejnou řeč, nicméně spin jejich zvukových vln otočí pořadí, takže mluví pozpátku, rachtavě a naprosto nesrozumitelně ráčkově. V dospělosti u kořenů samců připomínají chod zbíječky. Člobrové sdílejí společnost pouze se zlobry, kteří jsou naladěni na stejný spin a stejné střevo. Křížením člobra a zlobra vznikne zlášek. Ten postrádá mozek a nemůže se rozmnožovat, poněvadž nemá čím. Naproti tomu má v zorničkách integrované PSP. Člobrové se rozmnožují bez pomoci druhého tak, že si odejmou přebývající žebra, která rostou jak jelenu parohy. Je tomu tak evolučně proto, protože narozdíl od lidí poznali, že holbřice v rodině stojí za polovičním snížením průměrného věku smrti. Národním sportem člobrů je člobrdo, v klubech člomrdo.