Albín (Albinismus)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Albín Dráp.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Michael Jackson po částečně zdařilé rekonstrukci snědeného nosu a lícnic.
Mladý Barack na procházce se svým otcem 4. 1. 1980

„V Lidli albín a byl beze slip

- Zdeno z Popradu

S albíny – albinismem, se setkáváme od počátku věků. Jedná se o speciální rasu, která se vyznačuje světlou pletí, světlými vlasy a speciálně uzpůsobeným zrakem, který není schopen rozeznávat objekty na jakoukoliv vzdálenost. Albinismus je v poslední době velmi ceněn mezi gurmány a vyznavači dobrého jídla. Hlavní zásobárnou a zdrojem kvalitní, a pro některé obyvatele afrických zemí, i velice chutné krmě (které jsou někdy přisuzovány magické schopnosti – nyní ve zkoumání britských vědců) je právě Afrika. Albíni jsou loveni po kusech, jsou jim odsekávány končetiny a následně konzumovány hojným počtem domorodých obyvatel. Dle ohlasů v gurmánských kruzích je u albínů nejchutnější nos a některé další části obličeje, jako jsou líce a jazyk.

Asi nejznámějším albínem na světě byl Michael Jackson, který se dlouhá léta ukrýval ve Spojených státech amerických. Tento albín se snažil svůj albinismus už od útlých let skrývat tuny make-upu, obarvování vlasů a jiných kosmetik. Tyto experimenty bohužel selhávaly a v dospělém věku se již Michaelův původ nedal nadále ukrývat. Jackson se stal na trhu s potravinami nejžádanějším zbožím. Cena jeho nosu se na černém trhu odhadovala na 3.487.567 – 8 $. Cena se stala Michaelovi osudná! Dne 3. 5. 2003 byl v odpoledních hodinách odchycen, byl mu amputován nos a odebrány líce. Tuto skutečnost se poškozený snažil skrývat pod lékařskou rouškou až do plastiky obličeje, která jen z části opravila původní vzhled poškozeného. Zpráva o chutnosti Jacksonova masa se šířila v podsvětí závratnou rychlostí a Michaelův osud byl zpečetěn.

25. 6. 2009 byl zpívající albín servírován na zlatém podnosu v Bílém domě panu, nově zvolenému prezidentovi, Obamovi. Veřejným tajemstvím je, že president USA je též albín a u albinismu je kanibalismus vřele vítán, jelikož dle poslední zpráv, je vyživování albína albínem dalším krůčkem k nevšednímu gurmánskému zážitku.