Chaloupka na kuřích nožkách

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Moderní dvouchaloupka

Chaloupka na kuřích nožkách je smyšlené obydlí, nacházející se v pohádkách s tématikou černé magie. Většinou se objevuje ve verzi s jednou hlavní nosnou kuří nožkou, avšak námi studovaný objekt má tyto nožky dvě. Majoritní skupinou obyvatel těchto stavení je baba Jaga se svými mazlíčky, jako jsou prase domácí či černá kočka. Ovšem majitelem této movité chaloupky se může stát kdokoliv s tučnějším obnosem na účtu nebo patřičně vlivnými známostmi.

Charakteristika[edit]

Popisované stavení má jedno podlaží bez přepážek, které by prostor dělily na více místností. Vchodové dveře jsou umístěny na čelní straně a ústí do venkovního prostoru nad zemí. Dále se zde nachází jedno menší okénko umístěné nad dveřmi a pod hřebenem střechy. Stavební materiál stěn je dřevo, přičemž stavební technikou je roubení. Krov je doškový s A profilem. Uvnitř chaloupky se mimo majitelovo harampádí téměř tradičně nachází krbová kamna, jejichž spaliny jsou odvedeny plechovým komínem nad střechu.

Jako hlavní pohonné jednotky jsou použity dvě geneticky upravené, vypěstované kuří nožky, připevněné zespodu podlahy. Výkon těchto jednotek se vesměs pohybuje okolo 3 – 5 koní a dokážou vyvinout rychlost až 20 km/h při plně obsazené chaloupce. Ovládání pohybu chaloupky je možné pomocí hlasového vstupu příkazy jako „chaloupko, ke mně vchodem, k lesu zády“.

Stavba[edit]

Stavba chaloupky probíhá ve dvou etapách. V první etapě se celá sestaví na zemi standardním postupem. Po dostavění se do ní nastěhuje objemnější nábytek a vše je připraveno k další etapě. V té se chaloupka musí pomocí magické síly nebo mimozemské technologie zvané „jeřáb“ zvednout 4 – 6 metrů nad zem. Dále se vybalí kuří nožky a pomocí sekundového lepidla se připevní k podlaze chaloupky. Nakonec už zbývá jen propojit nožky s řídícím panelem uvnitř chaloupky pomocí vysokonapěťového rozvodu.

Výskyt[edit]

I přesto, že je tento druh obydlí pohyblivý a může být na jakémkoli místě ve vesmíru, majitel musí mít vždy zakoupen patřičný mateřský pozemek. Pozemky pro chaloupky na kuřích nožkách se nacházejí na okrajích lesů, většinou poblíž zdrojů vody. Jsou kruhového tvaru, jejich povrch je upraven na udusanou hlínu. Dále jsou ohraničeny plotem, jehož kůly jsou z lidských kostí, na jejíchž vrcholech jsou umístěny lidské lebky. V tomto plotu je většinou na straně odvrácené lesu ponechán průchod pro obyvatele. Chaloupka tuto ohradu lehce překročí.

Baba Jaga

Druhy chaloupky[edit]

  • S jednou nožkou
  • Se dvěma nožkami
  • Se šesti nožkami (do těžkého terénu, pohon 6x6)
Chaloupka po modernizaci

Hlavní výhody chaloupky s dvěma kuřími nožkami jsou, oproti té verzi s jednou nožkou, mnohem vyšší stabilita při chůzi, vyšší odolnost vůči veškerým tektonickým dějům, vyšší výkon a co majitelé často kladně hodnotí, je větší a zábavnější společnost. Naproti tomu však stojí vyšší spotřeba tekuté many nebo, když ta dojde, žížal.

Mrkni též[edit]