Diskuse:Cikáni

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Opsáno z Diskuse:Jak vyjádřit svůj názor v diskusích

Já bych to viděl tak, že základ článku by tvořilo povídání o nadčeších. Chtěl jsem založit článek s fotkou Vlasty Horváta a poznámkou, že podle nadčechů je jeho vítězství v superstar jasným dokladem, že soutěž byla zkorumpována židobošlevickými penězi, ale nepodařilo se mi najít žádnou pořádnou fotku, která by se mi líbila. Taktéž jsem si říkal, že na závěr článku by mohl být uveden seznam podčeských necyklopedistů (sestavený nadčechy z Národní strany, či jak se ten spolek jmenuje), kteří jsou předurčeni k internaci a převýchově. S nemístnou neskromností jsem se tam chtěl připsat. Jalo leitmotiv jsem si představoval, že cikáni, židi, arabové a další podlidé slouží nadčechům k pěstování národnostně-etnické sounáležitosti. Možný by se tam hezky vyjímala i fotka Waldy Matušky s komentářem, že etnické určení cikána může být mnohdy komplikované a proto, že je nutno vytvářet podrobné seznamy rasově podvratných živlů, jako ten již zmíněný seznam necyklopedistů. Jo a taky bych tam rád kromě nadčechů a podčechů viděl pojmy jako nadmoravané, podmoravené, nadšpanělé, podšpanělé a pod. obecně tedy ti nadlidé a podlidé (Francouzi předpokladám by se automaticky všichni řadili k nadlidem, nebo alespoň nadevropanů ... všichni česi by pak bylo podevropany ... takže bychom tam mohli vrazit i něco z matematiky na téma uspořádaní národnostních množin) --Trnka 08:51, 1. 5. 2007 (UTC)


Já souhlasím... je to dobrý nápad a dá se s ním dobře pracovat ;) --KluSi 09:31, 1. 5. 2007 (UTC)

Paní předsedkyni z Národní strany jsou se upřímně zasmál :D --KluSi 09:37, 1. 5. 2007 (UTC)

Ta Vlastíkova fotka je pěkná, já jsem po ránu hledal po webu snad přes hodinu, ale nic moc. Našel jsem dvě hezké fotky z návštěvy Radia Hey http://www.radiohey.cz/liberec/fotogalerie.php?gal=12 , ale sem se nehodí. Když už tu máme různé demonstrační fotky, tak tam vrazím i Anetu Langerovou.

tu jsem na google zahlídl taky, ale odradilo mě od nich to, že na nich jsou ještě další lidé --KluSi 10:09, 1. 5. 2007 (UTC)

Úvodní sekce je doslova přejata z Českopedie, prosím neměnit. --Trnka 07:01, 3. 5. 2007 (UTC)

Furt tomu chybí sranda .. ne teda, že bych se válel smíchy nad každým článkem co tady máme, ale tohle ještě ke všemu vyznívá jako horká kaše. --Zylbrsztajn 07:52, 3. 5. 2007 (UTC)

Tak, že by to bylo zrovna téma k popukání, to není. Od sekce "Národ" máš volné pole působnosti, zkus něco vymyslet. Záměr je jasný, přejít od Cikánů někam úplně jinam. (mimochodem, měl jsem napsaných pár odstavců o americké politické korektnosti, ale pak jsem je tam nedal.) Horká kaše proč? že bychom se měli bát víc Edelmannky než třeba Lidovců, ODS či ČSSD? ... o Moravácích nemluvě. --Trnka 08:39, 3. 5. 2007 (UTC)
ten text mi zní jak když se chodí okolo horké kaše; ödlmanku jsem zkusil ztmavit, ale bohužel nepovedlo zatím se mi to dost realisticky, potřebuju větší obrázek a víc času na úpravu, změna barvy pleti případně vlasů je dost obtíná i ve fotošopu.--Zylbrsztajn 10:39, 3. 5. 2007 (UTC)
A co takhle zkusit negativ? :-)--Karkos 11:43, 3. 5. 2007 (UTC)
To by šlo, ovšem Edelmannka je naprosto dokonalá, na té fotce nelze nic vylepšit. Jakákoli úprava bude horší než originál. Navrhuji podívat se nejprve na článek Národní zájmy a pak se vrátit k Cikánům. Teď ale musím odejít a národní zájmy mohu začít pečovat až večer nebo o víkendu. To téma národních zájmů je mnohem tičnější a mělo by to být samo (těěším se, že tam vysvětlíím přímou úměru mezi národnímy zájmy a sociálními dávkami ... a teď si vzpomínám na přítele Štěcha z ROH, tomu národní zájmy také leží na srdci. --Trnka 05:08, 4. 5. 2007 (UTC)
Nedalo mi to a zkusil jsem si pohrát s barvami. --Karkos 13:39, 4. 5. 2007 (UTC)
To právě není ono Karkosi. Ta tvoje má dokonce "masku", tu ta moje neměla. --Zylbrsztajn 17:31, 4. 5. 2007 (UTC)

Poslední verze obrázku je moje. Zadejte požadavky, já to upravím. Karkošovu verzi jsem tam nemohl nechat bylo to....Klidně se tam může vrátit originál--Ervinpospisil 17:54, 4. 5. 2007 (UTC)

Co nějak takhle?

--Karkos 18:11, 4. 5. 2007 (UTC)Další verze --Ervinpospisil 18:51, 4. 5. 2007 (UTC)

Já bych se přimlouval, aby ten původní obrázek zůstal pod starým jménem a variace byly číslovány tak, jak je v galerii. Z--Trnka 18:55, 4. 5. 2007 (UTC)

Snad se neurazíte za kritiku, ale tenhle článek stojí za starou bačkoru. Zoufale v něm chybí humor, zato z něho nesnesitelně čpí politická korektnost a multikulturní propaganda. Chápu, že nechceme, aby se z necyklopedie stalo místo, kde by se slézali rasisti, ale tím, že zakážeme humor na účet cikánů situaci moc nepomůžete. Myslím, že když se nebojíme dělat si srandu z národních stereotypů Němců, Američanů a Poláků nebo se třeba celkem tvrdě ztrefovat do křesťanství či islámu, neměli bychom dělat výjimku u Cikánů. Touhle tabuizací humoru na určitý téma jen podporujeme frustraci a zvyšujeme mezietnické napětí. S pozdravem --BrutalniBagr 16. 6. 2010, 23:02 (UTC)

Za kritiku se neikdo neurazí, ale stejně tak ti nikdo nebrání, abys napsal lepší článek. Například pod heslem Romové je jen přesměrování, klidně se může nahradit "nepodobným" článkem o tomto etniku. --Vygoš 17. 6. 2010, 09:43 (UTC)
Stejně by se s tím mělo něco udělat ... ale teď sám nevím co. --Zylbrsztajn 7. 10. 2011, 11:42 (UTC)
Proč se nevyjádří ti údajně uražení, asi to tak nebude hrozné, Romové mají taky internet a nic jim nebrání vyjádřit u nás svůj názor, může tu vyslovit názor každý a nemusí být nutně ani český občan, nejsme rasistický server jako např. Romea, u nás se nemusí nikdo složitě registrovat a dodržovat tolik zbytečných pravidel, ať přijde konstruktivní diskuze, mazání není diskuze, tak jako mlácení mačetami. Už Švejk prohlásil že se s nepřítelem domluví po dobrém, židovské, Somálské atd. anekdoty se vydávají dnes za rasistické i když dříve se nad tím nikdo nepozastavoval, ať Romea přestane dělat s Romů nadřazenou rasu na kterou se nesmí nikdo křivě podívat, už to tu jednou bylo(Árijská rasa), tak daleko by to v demokratické společnosti nemělo dojít. Většina Romů jsou čeští občané tak nevím o co by mělo jít. Zákony mají platit pro všechny stejně.--Nytra 7. 10. 2011, 11:59 (UTC)
Ještě mi není jasný ten pojem cikáni, ozval se nějaký cikán? Za 1.republiky ale u nás bylo spousta cikánů. Z toho důvodu se mi nezdá příliš nutné tento historický článek upravovat. Nakonec Romea má plnou hubu Romů o cikánech není řeč. Cikáni kdysi kradli a zabíjeli jen slepice, psy, domácí zvířectvo apod., pěkně hráli a zpívali, kočovali, nebyly proti nim vážnější připomínky. Romové se zase píše specializují na zabíjení a přepadání lidí, jak nás tím masírují media, v tom asi bude ten rozdíl.--Nytra 7. 10. 2011, 12:11 (UTC)

Důvody a argumenty pro smazání jsou uvedeny v diskusi článku Romové Diskuse:Romové. --Zylbrsztajn 31. 12. 2011, 00:58 (UTC)