Diskuse:Eurasijská unie

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Článek je sice nic moc, ale reaguje na aktuální události, pokud by měl být smazán, bylo by to pochlebování Putinovi, o čem se zase dá diskutovat. Spíš by se to mělo perspektivně vylepšit, ta Putinova unie je teprve v začátcích, to bychom velmi předběhli dobu, ignorováním tohoto faktu.--Nytra (diskuse) 19. 6. 2014, 17:59 (UTC)

Nerozumím argumentaci Nytry, když hovoří o tom, že článek je "nic moc". Nechápu na čem je toto neurčité hodnocení založeno. Co je měřítkem pro to, aby byl článek byl "něco"? A čím podkládá to, že článek pochlebuje Putinovi, když je o něm explicitně referováno jako o Putlerovi, což je evidentní kombinace slov Putin + Hitler. Jedná se o kritiku založenou na současném geopolitickém konfliktu ve východní Evropě, kde hlavním předmětem nesouhlasu je Rusko. Právě němu se vztahují sakrastické poznámky o 1000 leté Velkoruské říši (odkaz na 1000 letou německou říši), jeho černobílému vidění světa, alespoň jak je prezentován v médiích (americký Satan, i když vzhledem k současném mediálnímu diskursu v Rusku by se mělo hovořit spíše o západních nebo amerických fašistech, ale náboženská metafora byla autorem zvolena pro její větší absurdnost), atd. Unie je teprve v začátcích, to je pravda, nicméně již existuje a to je fakt. Je to právě tato Euroasijská unie, kvůli které Rusko tak tvrdošijně bojuje o vliv nad Ukrajinou, protože Ukrajina je klíčovým ekonomickým partnerem v tomto svazku. Rád bych věděl, jak by se podle Nytry měl článek vylepšit. Článek nemá být celkem, který podává faktografické údaje, ale pouze krátkým výsměšným textem na účet zahraniční politiky a střednědobé geopolitické vize Ruské federace. Vzhledem k povaze Necyklopedie nevidím nic špatného na tom, aby tento článek nadále setrval. Neexistují měřitka dobrého humoru a kvalita tohoto článku je otázkou perspektivy. Pokud vím, Necyklopedie není pokus o akademický portál, její pravidla jsou vágní a v určitém směru anarchistická. Nevidím jediný důvod, proč by měl být článek smazán. Pokud kritik chce článek smazat, očekávám přinejmenším dobře odůvodněnou reakci. Zůstaňme profesionály.Hanocri (diskuse) 19. 6. 2014, 21:21 (UTC)

Nepindej a vylepši článek. Doufám ale, že to bude lepší, než výše uvedený výlev, který se nedá dočíst, bez trvalého poškození mozku. Já jsem se po těžkém přemáhání na třetí pokus dostal do třetiny Tvého příspěvku, a mám z toho těžké trauma. Pokud jste to někdo dočetlí, ozvěte se, dostanete medajli. --Ervín (diskuse) 19. 6. 2014, 21:31 (UTC)
Když ti dělá problém přečíst víc než dva řádky textu, kup si tohle http://ucebnice.fraus.cz/slabikar/. Hanocri (diskuse) 19. 6. 2014, 21:44 (UTC)
Jsem matematický tip, ve škole jsem měl přezdívku profesor. --Ervín (diskuse) 19. 6. 2014, 21:54 (UTC)
Už jsem poslal omluvu za ten slabikář. Dneska jsem si koupil Mankiwovy Zásady ekonomie. Pokud mě to nesežere, tak chci souběžně s čtením dohánět i matiku. Hanocri (diskuse) 19. 6. 2014, 22:04 (UTC)
Než začnu někoho obviňovat z nechápavosti psaného textu, začal bych u sebe a přečetl bych si pozorně úvodní příspěvek diskuze ještě jednou.. --Pykhal (diskuse) 20. 6. 2014, 05:55 (UTC)

V diskuzi už je více textu než v článku, přečetl jsem to znova, ale skutečně tomu něco chybí, aspoň nějaké humorné souvislosti se skutečností, Putin se chová spíše jako car než Hitler, reakce západu na vývoj v oblasti jsou zmatečné, nechápou historickou mentalitu lidí. Obdobně nechápou Bělorusko, kde je částečná diktatura, ovšem bělorusové si zase myslí že je to lépe, neboť mafii se tam nedaří a hospodářství se vysekává s dluhů. Ukrajině by zřejmě mohlo pomoci spíš Rusko než EU, stačí se podívat na slavnou pomoc malinkatému Řecku, Ukrajina má 4.5 x víc obyvatel a hospodářství je hodně provázáno s Ruskem.--Nytra (diskuse) 20. 6. 2014, 07:06 (UTC)