Diskuse:Lidé (internetový portál)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Kolik těch fotek v galerii bude? Až se přiblíží tisícovka, mělo by se to dát do Dějin Necyklopedie. --Ervín 28. 4. 2009, 22:13 (UTC)

Uvidím, chystám si tu totiž vyvořit "svůj" DeviantART. NekdoZWikipedie 29. 4. 2009, 22:00 (UTC)
Je to děs, kdyby to byly aspoň kvalitní fotomontáže, ale takovejhle hnus...--Vygoš 29. 4. 2009, 12:14 (UTC)
Není čas se pitvořit s nějakýma fotomontážema, tady se nesnažím sdělit a ukázat co nejvíc photoshopácky-ukázkových multimediálních džouků, ale snažím se poukázat na fakt, že lidé(.cz) jsou... špatní (v nadsazeném slova smyslu). A co se týče té kvalitní kritiky (uznávám že fotomontáže nejsou zrovna nejlepší matroš... ale) mohu jen říct: v jednoduchosti je síla. NekdoZWikipedie 29. 4. 2009, 22:00 (UTC)
No jo, ale stejnak toho nemusej bejt takový kvanta...--Vygoš 30. 4. 2009, 10:03 (UTC)
Inu, hold je tu někdo až příliš "plodný". Ale fajn, slibuji, už žádný takový kvalitní skvosty neuploaduju. NekdoZWikipedie 30. 4. 2009, 19:44 (UTC)
Je toho trochu moc na to, že si tu někdo řeší svůj osobní problém. --Karkos 30. 4. 2009, 11:07 (UTC)
Mám takový pocit, že se mýlíš, nemyslím to osobně, mě nějaký lidé.cz jsou mi ve skutečnosti úpa ukradený, ale je tam spousta inspirativního matroše, to je celý a také nějaká ta motivace vedla skrz tento web [1] a hned mne napadlo spousta symbolických přirovnání Lide.cz s komoušema a tak. NekdoZWikipedie 30. 4. 2009, 19:44 (UTC)
Ono poukazování na nějaké fakta se ti dle mého moc nedaří, tři třesoucí se obličeje v autě mi opravdu nepřijdou moc na špatnost poukazující. Co vy ostatní na to? Nebylo by lepší to nějak zredukovat? --Vygoš 30. 4. 2009, 11:21 (UTC)
Aha, super, také jsem si všiml, ale tohle je uncyclopedia necyklopedie. Mohl bych zkritizovat lidé.cz ještě více progresivněji a trošku popsat do hloubky o problému, ale podmínky na necyklopedii mi to nedovolují (za prvý tohle není Kritikopédia -kam tohle taktéž nepatří- a za druhý pravidla hovořej jasně: "humor (no na necyklopedii, nevím, zvlášť když vidím článek jako "Šokoláda"*, ano Vygoši, jako protiargument můžeš uvést můj šit v podobě článku "Disco", který vážně stál za zlámanou grešli), nebo jdi s tim odpadem, co nikoho nezajímá, do anální části těla", takže jsem článek pojal absurdní formou humoru a nahodil jsem tam narážky, třeba na Futuramu a tak, aby se neřeklo, že se tady osobně útočí. Hold NIKDO o nějakou dramatickou kritiku nikdo nestojí, proto jsem se neobtěžoval psát celý pravdy vo tom jak admini bla bla.
"třesoucí se obličeje"... jde o internetový mém z filmu "Night In Roxbury" (mimochodem, také existuje ještě jiný humor než ten necyklopedický) http://www.youtube.com/watch?v=SpwK3vFGJp0 V našich končinách je tento typ humoru určitě nepochopitelný a který jsem také aplikoval do svých ve velké většině převzatých obrázků, asi opravdu neznámý. Ale buďme tolerantní - nenechme se kvůli "svému vlastnímu smyslu pro humor" povraždit, tak jak je ironicky popsáno zde.

"třesoucí se obličeje" (originál - aneb mám k němu ještě daleko)


  • A abych pravdu řekl, Vygoši, Karkoši a další, není vlastně necyklopedie k řešení osobních sporů? Někdo říká (ED), že necyklopedie (no dobře, zmínili se o Uncyclopedii, ale to je detail) je jen snůška trapných oduševnělých pitomců, která řeší "tamtoho nerda odvedle". Znáte vůbec Lidé.cz? Mám takový pocit, že jako seřvali jste mě excelentně, ale tuším, že vůbec nevíte oč jde (co se týče Lide.cz) a neberte to nijak zle - vždyť je to pravda (??). A ještě něco, teda nechci Vás z něčeho obviňovat, ale mám trošku pocit, že nějak určujete co humor je a co není (huups, tak to origoš Uncyclopedii a příklad #1, Encyclopedii Dramaticu musíte považovat za dost trapný projekty, páč je to moc politicky nekorektní, explicitně hanlivý a absurdně stupidní [ jako třeba "třesoucí se obličeje" ] , ne?). NekdoZWikipedie 30. 4. 2009, 19:44 (UTC)
  • Ke kritice necyklopedii ještě musím něco dodat, jaktože (to je řečnická otázka) na Uncyclopedii je humor více absurdní (nepopisuje skutečné události, činy a subjekty/objekty ale zakamufluje je do různých symbolických humorných.. absurdit?), používá výrazy jako "cunt", "motherfucker", "bitch", "dick", "fuck you", "cumshot", "fuckload", "you suck dicks", "faggot" + více nahatých obrázků (americký humor?) (je pravda, že před rokem uncyclopedia zažívala zlaté časy a byla více šokující a vulgárnější.. a vtipnější) a necyklopedia? Skoro jako wikipedia akorát vykládá fakta trochu jinak, ale humor? Ten zřejmě zanechal své srdce na Wikipedii. Tak to je snad vše, co jsem měl na srdíčku a týkalo se to Vás ;) NekdoZWikipedie 30. 4. 2009, 19:44 (UTC)
Já se tady nebudu hádat, NEcyklopedii rozhodně neberu jako řešení osobních problémů. Jen mi ta galerie přišla na svou kvalitu příliš obsáhlá. --Vygoš 6. 5. 2009, 11:32 (UTC)
Jj a nyní je problém (co se týče objemné galerie) vyřešen. NekdoZWikipedie 8. 5. 2009, 00:19 (UTC)

Co je to Lidé.cz[edit source]

Já například o tomto serveru nevím zhola nic a zároveň nevím, proč bych o něm měl či musel cokoli vědět. Když jsem si na něj kliknul, nenašel jsem (na první zběžný pohled) nic, souvisejícího s tímto článkem. Externí odkazy tohoto článku jsou úplně mimo, dávám to do souvislosti se zajímavým autorovým pohledem různých symbolických humorných.. absurdit, používá výrazy jako "cunt", "motherfucker", "bitch", "dick", "fuck you", "cumshot", "fuckload", "you suck dicks.... Vůbec nic o Levičácích čí Velkém Bratru jsem nepochytil. Proto mne výše zmíněné narážky na Necyklopedii, humor aj. od bezesporu vzdělaného autora mrzí, jelikož by se měl býti za svůj článek, za který nám (Necyklopedii) občané z Lidé.cz vyhrožují žalobami, a ne takto jebat do Necyklopedie, která mu umožňuje svobodně publikovat. Navíc, když veškeré námitky několika správců byly jen a jen o tom, že těch fotek v galerii je kurevsky moc a jsou kurevsky zfušované. Mám dojem, že za vším je něco osobního, maskované za oblíbený absurdní humor. --Ervín 7. 5. 2009, 23:07 (UTC)

Počkat, to fakt přišla nějaká rádoby žalobička někomu z vás necyklosprávců, nebo Ervíne právě reaguješ na pasáž "EE to se posilalo pravnimu, aby se ty stranky smazaly, stejne tak jako x dalsich:)" obsažené na Rozmarné sponce (přiloženém linku v Externích odkazech). Myslím, že kdybysme něco takového měli brát fakt vážně, tak celá záležitost je velmi nereálná. Necyklopedia/Uncyclopedia spadá pod Wikiu a ta snad ani nemá v česku podočku (nebo se mýlím?), takže to je taková věta ubrečené holčičky, která se zalekla toho co všechno na ní máme mám (viz několik skutečných skrýnů, kde se popisuje jak jsou admini na lidé.cz nespravedliví a dělají si co chtějí). A navíc, co já nevim "svoboda slova a projevu"? Svým způsobem tím článkem vlastně proti nim protestuji - poukazuji na nějaký ten nešvar (velmi minimálně, ale aspoň že nějak) jenž se tam odehrává, to je celý. Čistě pseudo-politická kritika.
Ano, já jsem to rýpnutí [i] do necyklopedie ani nemyslel nějak ve špatném slova smyslu, to ne - jen jsem otevřeně zareagoval (a nemohl jsem si to neodpustit :)) ) na "no to jsou ale hnusy", aby se to nějak vysvětlilo - ano jsou. Celé je to hodně minimalistické ve špatné odbyté kvalitě - to schválně, také třeba takový South Park je sice "nedbale" nakreslený, ale to už vynahrazuje ten humor a ty nedokonalosti někdy tomu dodají efekt srandovní kýčovitosti a výsledný obrázek je potom ještě více vtipný.. teda to je alespň (můj) subjektivní-úhel-pohledu, možný je přesně pravý opak - obrázky jsou trapné a úmyslná "kýčovitost" ten vtip toho obrázku ještě více poškozuje.
Externí odkazy jsou nahodilé, to je pravda, ale jak jsem již "říkal", nemohu seznámit čtenáře se vším možným týkající se Lidé.cz a jejich administrátorů (za prvé, víc by byla vidět zaujatost autora, tudíž mě a za druhé tady není místo pro tzv. "internetové drama"), proto je článek spíš velmi obecný a stručný (proto se také může zdát, že tu unikají jisté věci k pochopení).
A něco "osobní"ho tam možná bude, to nepopírám, protože jsem se osobně setkal s jednáním lide.cz administrátorů a já si říkal, že už to tak nenechám a že to nějak zpublikuji (ne kvůli mě, ale pro informaci, že takovýto praktiky se skutečně tam konají a aby si někdo nemyslel, že jsou beztrestní a nevinní jak panenská lilie), společně s pečlivě vybranými citacemi o Lide.cz (příklad: "dostal sem 30 dni ban za napsani sveho nazoru ramkolovi SA adminovi" - to nikomu nic moc neřekne, samozřejmě pro uživatele lidé.cz to možná bude trošku povědomé). A je pravda, že jsem tohle nikde jinde než na necyklopedii nemohl publikovat (já se tu furt vlezdoprdelsky odolávám na ED či Uncycl, ale ironií zůstává fakt, že jsem na vás závislý jako parazit na živočichovi :))) ). To je celý. tl;dr NekdoZWikipedie 8. 5. 2009, 00:56 (UTC)
Řekl bych že Lide.cz je průměrně blbý server a jejich admini se to pokoušejí nějak udržovat aby se jim to úplně nezvrhlo. V diskuzích na Novinkách se to také zvrhlo až to museli nějak utnout ale nevzniklo s toho moc rozumného blbé názory tam zůstaly ale jen jsou poněkud slušnější. Například v i-dnes, atlase, centrumu to funguje mnohem nenásilněji.
Že článek "pochopí" jen někdo, toho bych se nebál, mylsím že podobných pro mnohé nepochopitelných článků je tu více. Stejně tak bezpředmětné jsou veškeré žaloby na obsah serveru, který je pravděpodobně kdesi v Americe. Možná by se dal nějak právně postihnout autopr článku, kterýžto nejspíše je občanem ČR, ale to nikoho jiného kromě jeho samotného trápit nemusí. Nadávky a Necyklopedii jsou ubohost, s kterou nic nenaděláme. --Vygoš 9. 5. 2009, 09:31 (UTC)
autor článku se bude "postihávat" za vlastní názor? :)))))))) Nesmysl. Leda bysme žili za komoušů. Na ED či Uncyclopedii klidně urážejí politiky, tv stanice, www stránky, naprosto bez cenzury s těma fuckama, dickama, cuntama atd.. a taky tam už nějakej rok ty články jsou a tady se všichni bojí a strachují jako ratlíci. Koneckonců tady na necyklopedii může přijít kdokoliv, třeba Jirka Paroubků, nebo někdo z KSČM a hned je žaloba na stole - můžou prakticky postihnout kohokoliv (a mě asi už dvakrát = TV Hovna, Lide.cz :))) ). Tyhlety mdlé obavy jsou naprosto irrelevantní. ;)) NekdoZWikipedie 10. 5. 2009, 18:59 (UTC)

Žaloby?[edit source]

Buď klidný. Vygoš tě chtěl pošpónovat. Pokud by nějaký magor chtěl žalovat humoristický server, časopis apod. (včetně jeho autorů), byla by to zhovadilost na Ntou, kterou můj rozum nedokáže komentovat slušnými či nepichlavými výrazy. Byly tu však kauzy „vrcholových“ politiků, jako např. socan Březina kontra Zelený Raul za sexuální hanobení. Ani nevím, jak to dopadlo. Co by si na tobě asi někdo vzal? Navíc jsi anonymní. Já se neohlížím a není pro mne nic svaté. Jen míra vkusu. A to jsem své osobní údaje zveřejnil. --Ervín 11. 5. 2009, 22:19 (UTC)

Případný soudní proces by asi byl docela srandovní, protože by probíhal před kalifornskými soudy. (w:Terms of use:Governing Law, Venue, and Jurisdiction). --Karkos 11. 5. 2009, 22:40 (UTC)
Jupí už se těším. Budu muset asi do USA, že? To uvidím San Francisco a Golden Bridge. Pak se podívám na báječné bezproblémové post-apokalyptické město Los Angeles. A doufám, že mě zavřou do věznice společně s Redem a že si mě nebudou všímat ty tupé zlověstné "sestřičky".
Lide-cz fakes.jpg
Tak zatím cucáci! Za xxx let zpátky.
... a teď vážně, je opravdu komické jak někdo nepochopí humor a nedokáže si připustit, že ho někdo kritizuje a tak tady na nás vytahuje nějaký paragrafy a myslí si bůh ví jak skvělé esa v rukávu má, přičemž on sám není zrovna nějaký andílek (proto tento rádoby kritický článek) :D :D směji se, když vidím, že hrdiný pan.sponka si "přijel" až sem (a přitom se naparoval jak na všechny weby, kteří ho kritizují pošle "svý" právní oddělení a tady vidíte to jeho oddělení nadělení *stand-up comedy drums* :D ) NekdoZWikipedie 12. 5. 2009, 18:22 (UTC)
Ano, sice existuje případ.. viz diskuse na TV Hovna, kdy někdo řekl, že TV Markíza šla proti jednomu článku na slovenské necyklopedii a že článku nakonec museli přidat hodně sci-fi prvku, aby si prý autor článku nešel sednout do chládku (možná za prozrazení pravd??! kdo ví..). A bylo to myslím něco podobného - kritika nějaké vesnice či co, dokonce i se jmény aktérů a trošku to "vypadalo" na únik osobních údajů. Jenomže satirická kritika a Necyklopedie tu není od toho aby škodila a bezmyšlenkovitě se smála, ale taky od toho aby upozornovala já nevim na chyby politiků/zpěváků/živočichů a jiné havěti a zkrátka všeho. Necyklopedie (či jiné satirické wiki projekty) je na druhou stranu skvělý prostředek pro vyjádření kritiky či nesouhlasu s něčím, třeba s problémem. Ale tohlecto si ti, jenž jsou kritizováni, neuvědomují. Bohužel - možná mají moc krátká vedení. NekdoZWikipedie 12. 5. 2009, 18:22 (UTC)
Je to opravdu ubohost, když se nedávno můj článek o mé škole dostal mezi tamní učitele, vzali to všichni s humorem a někteří si dokonce stěžovali, že tam nejsou uvedeni....a to by je onen článek měl také pohoršovat a poškozovat. --Vygoš 12. 5. 2009, 18:48 (UTC)
Ti učitelé zřejmě měli čisté "svědomí", ale pokud chce pan.sponka, aby byl tento článek smazán, tak asi něco "skrývá" a nechce aby se to dozvěděl někdo další. Také bych usiloval o to, aby mi smazali nějaký satirický článek, ukazujíc nějaké mé "špíny", kdybych byl zkorumpovaný politik. NekdoZWikipedie 21. 5. 2009, 20:28 (UTC)