Diskuse:Paracelsus

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

27 je prvočíslo?--Nytra 11. 3. 2009, 17:58 (UTC)

TO je zámměrná klamací zkouška...necyklopedie nemusí být jen o čtení. Máš bod! --Vygoš 11. 3. 2009, 18:51 (UTC)
Už jsem se lekl že všechna čísla budou prvočísla a kde by pak byly druhočísla, třetičísla, nečísla atd?--Nytra 11. 3. 2009, 19:10 (UTC)

Nebylo by vhodné článek pro prevenci případných žalob potomků Paracelsa přejmenovat na Parakekelsus? A co ten Igor, není to taky nějaký osobní útok? --Pykhal (diskuse) 17. 7. 2020, 12:40 (UTC)

Domnívám se, že vzhledem k tomu, že Paracelsus (Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim, fakt žádná skromnost) opustil toto slzavé údolí už někdy v roce 1541, tak asi relevantní žaloby praprapotomků nebudou mít reálnou šanci na úspěch. Navíc je to osobnost natolik profláklá. že za tu dobu na něj kdekdo nakydal tolik, že nějaká ta necyklopedická slina jedovatá se v tom ztratí jak flusanec v oceánu.
Igor, to bude přeprasený islandský Ingwar, což měl být ve staroislanských bájích strážce či hlídač. Zdejší Igor je převzatý z Pratchettovy Zeměplochy, kde "Igorové jsou sluhové, většinou upírů, vlkodlaků nebo šílených vědců. Vyznačují se huhlavou mluvou, kulhavou chůzí a především tím, že si často vyměňují různé tělní části s jinými Igory a s jejich pomocí se zašívají a spravují, neboť vyznávají teorii, že mozek, játra či plíce jsou moc dobré orgány na to, než aby se rozpadly v prach". Viz třeba https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_zem%C4%9Bplo%C5%A1sk%C3%BDch_postav#Igor . Co jsem k Igorovi přidal, je derivát Slova o pluku Igorově, což je taková ruská obdoba našich slavných "Rukopisů". Takže Igor u Paracelsů asi osobní útok nebude.
Tož asi tak, Foxiest (diskuse) 17. 7. 2020, 15:25 (UTC)
K věci jsem se dozvěděl celkem velký kulový, ale to se dá od neautora původního článku samozřejmě čekat. Igora jsem tipoval na jednoho z bývalých majitelů pšonského PKN Vorlen, ale spíš to bude pro lokálně zasvěcenější, tipuju. --Pykhal (diskuse) 18. 7. 2020, 08:08 (UTC)