Diskuse s uživatelem:Amirass

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Já tě vidím I.P., nebuď vandal!Zdar --Nytra (diskuse) 4. 7. 2016, 20:14 (UTC)


I obrázky je třeba kategorizovat.--Nytra (diskuse) 16. 4. 2017, 12:59 (UTC)Vandalové ovšem svou špatnou pověst získali tak trochu neprávem. Vandalský král Geiserich vstoupil do Říma bez boje a na pozvání na svého chotě naštvané císařovny Licinie Eudoxie. Flavius Petronius Maximus, západořímský císař, zemřel na útěku, jelikož byl i se svým synem Palladiem zabit zdivočelým davem. Řím už tou dobou už stejně byl v důsledku vleklé krize říše ve stavu pokročilého hnilobného rozkladu. Kdo mohl, zdrhl z nefunkčního města už dávno předtím, zbylý počet zvlčilých obyvatel klesl sotva na třetinu, pohanské chrámy byly, ad maiorem Dei gloriam, vydrancovány křesťanskou chátrou dočista dočista a vybrakované římské stavby byly bezostyšně rozebírány na stavební materiál. Dobyvatelé sami nevypálili jedinou budovu a neuchýlili se k systematické devastaci města, byli by sami proti sobě. Novodobý termín vandalismus, odvozený ze jména Vandalů kvůli jejich údajnému počínání v Římě, lze tedy považovat za historicky poněkud zavádějící. A stálo by za to vyšvihnout další vysoce odborný necyklopedický článek na toto téma :-)

S úctou nejvyšší, Foxiest (diskuse) 14. 6. 2020, 20:48 (UTC)

Zdravím Foxiest, je vzácné potkat superlativ od Foxiho. Nemohu jinak než zdvihnout hozenou rukavici a vzít si heslo Vandalové a zvandalizovat ho. Děkuji za podnětný námět, který svým významem jistojistě patří do análů necyklopedie. Zkusím ho zpracovat co nejdříve. Amirass (diskuse) 18. 7. 2020, 13:15 (UTC)
Aj, ta rukavice padla na zem omylem, to nebyla hozená rukavice, to měla být podaná ruka. A přitom mi nějak ta mrcha rukavice vyklouzla... ale jestli spácháš vandalský článek (a že bude squělý, o tom není pochyb), tak ta rukavice padla na úrodnou půdu (a třeba už koření a začíná pučet). Seš dobrej, zdravím Tě co se do Tebe vejde, Foxiest (diskuse) 18. 7. 2020, 19:51 (UTC)
Lépe později než nikdy, Vandalové už tu s námi budou žít navěky. Ave Vandal

Amirass (diskuse) 29. 11. 2020, 15:27 (UTC)