Eddard Stark

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Stop hand.png Článek je viděn očima popisovaného subjektu
Článek je vtipný, protože je imaginárně napsán perem subjektu. Pokud ho neshledáte vtipným, je to zřejmě tím, že jste ignorant a kulturní buran, který nepozná humor bez vysvětlení. Jestli stále neshledáváte tento článek vtipným, tak to může být tím, že vtipy přestávají být vtipnými, když se vysvětlí. Kdybys nebyl až takový ignorant, tak bys neviděl tuhle šablonu!.


Eddard Stark je reálná fiktivní postava ze světa knihy Píseň ledu a ohně a následného seriálu Hra o trny, kde jej ztvárnil Sean "Spoiler" Bean (Mr. Bean, Pár Pařmenů, Honzíkova cesta). Jeho sídlem je Zimohrad (anglicky Winterfell).

Podle fanouškovské teorie je postava Eddarda Starka a Bobromila jedním mužem. To je dobrá teorie, neboť vysvětluje i připojení Haradu a Umbaru k silám Saurona či Melissandřin apetit pro sex zezadu.

Jeho bratrancem je průmyslník a vědecká kapacita Tony Stark, známý též jako Iron Man – člen týmu Avengers.

Postava[edit]

Eddard Stark je moudrým lordem s modrou krví, který nade vše miluje svou rodinu a i rodnou zemi (zde vidíme analogii mezi ním a Karlem Schwarzenbergem). Jeho známým je král Robert Baratheon, známý děvkař a opilec (zde naopak vidíme analogii mezi Robertem a Milošem Zemanem). A pak, že je to fikce!

Pochází ze Severu, tudíž je jasný EuroUnionista, nenávidí Konfederaci.

Herec[edit]

V seriálu jej hraje Sean Bean – umřel v první řadě.

Domácí mazlíčci[edit]

Na čínském trhu chce svým dětem pořídit psy, skončí to obědem a pořízením zlovlků. V dětství údajně choval prasopsy z Řekotočí.