Studentské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Na kouzelnické škole v bradavicích jsou žáci rozdělování konkrétně do čtyřech kolejí, na základě jejich osobnostních vlastností. Zejména míry inteligence, ochoty učit se a chování. Každá z kolejí je oddělená a můj svoje prostory, jako je společenská místnost a několik ložnic, a studenti si toto místo podle svých představ smai upravují. Do kolejí jsou prvňáci zařazování hned jak přijedou kouzelným kloboukem, který odhaduje jejich povahové vlastnosti.

Koleje[edit | edit source]

Havraspár[edit | edit source]

Havraspár barvy.png
 • Koho sem zařazují: lidi s velkou inteligencí
 • Motto: Naučíme čarovat i lenochoda.
 • Znak: Orel - protože dokáže lenochoda rozpohybovat, tím že mu bude ťukat zobákem na hlavu.
 • Vlak koleje: Regiošark.

Havraspár je bezkonkurenčně kolej s nejnižším prospěchem, protože jeho studenti mají ve zvyku v hodinách spát, posílat si psaníčka, hrát pod lavicí karty, a svůj rozpis, kolik hodin mohou ještě zameškat aniž by jim hrozilo vyloučení doplňují zpravidla v hodinách, číst si o čemkoliv jiném, než o tom o čem se právě v hodině mluví a dělat co nesouvisí s aktuálním předmětem je jejich tradice. Tomu odpovídá i styl vyučovaní, pokud chcete aby se student Havraspáru učil, musíte mu učivo nenápadně podstrčit, aby si nevšiml, že jde o učení, velice se osvědčila metoda, kdy vyučijící v hodině rozdá učebnice z jiného předmětu, položí si nohy na stůl a řekne: „Dělejte si co chcete“. A pak čeká na zázrak, když nějaký ze studentů otevře knížku, protože ho po páté prohrané partičce se spolužákem už omrzelo hrát prší, a začne v ní listovat, aby se do konce hodiny nějak zabavil, v tom nejlepším, takový studen zajde za vyučujícím, a začne se ho ptát. V hodinách praxe je třeba zase studenty nějak dobře naladit, třeba v bylinkářství, například tvrzením že ty kytky způsobují prdění. Jediné v čem vynikají je fanfrpál, protože ho ve třídě trénují i v jiných hodinách než létání na koštěti, a proto jsou v něm jen těžko porazitelní.

Studenti mají jako jediní, kolej, do které lze vstoupit aniž byste museli cokoliv udělat, dokonce i otevřít dveře, zato je tato kolej v takovém stavu, že se do ní nikomu nechce vstupovat, a pokud do ní vstoupí, bude se mjuset přebrodit horou pytliků od čipsů, neuklouznout po žádné z nastražených šlupek od banánu, ustát smrad všude rozházených nepraných ponožek, a nakonec bude muset stejně začít volat o pomoc, aby ho někdo z Havraspárských studentů vyvedl ven, protože jen oni dokážou najít cestu mezi horama odpadků a nepořádku na své koleji.

Mrzimor[edit | edit source]

Mrzimor - barvy.svg.png
 • Koho sem zařazují: Hloupé, netalentované, mentálně retardované a nebo velmi hravé a hlavně družné žáky, zato ochotné učit se.
 • Motto: Naučíme čarovat i idiota.
 • Znak: Jezevec - protože studenti mrzimoru jsou stejně jako jezevec, pomalí, nemotorní a zabednění.
 • Vlak koleje: Regionova.

Mrzimorští jsou prospěchem druzí nejhorší, ale v praxi jsou naopak nejlepší ze všech. Jejich hlavní výhoda je, že jejich inteligence je natolik nízká, že nedokážou rozlišit mezi přestávkou, odpoledním volnem a vyučováním, a tak i když jsou v učení mnohem pomalejší, vzhledem i ke svojí hravosti klidně vydrží hrát si s hůlkou či lektvarama od rána až do pozdního večera, a proto je učitel s nimi přítomen i na koleji, a oddychne si jen, když se z televize ozve: „Hey everybody, it´s me, Mickey mouse, do you want go into my clubhouse?“ Mrzmorské však není radno podceňovat, protože mají mnohem víc praxe s čarováním, protože si s čarováním běžně hrají i ve volném čase, protože je to zkrátka baví.

Mrzimorským kolejím se přezdívá školka a jako ve školce to tam i skutečně vypadá, takovou zvláštností je i to, že k sobě pustí i studenty z jiných kolejí, jen jim hlavně nenadávejte a nešahejte na hračky, to si zkusil i odvážný troufalec Draco Malfoy, když se jednomu studentovi smál, že nosí pleny. Co s ním udělali nikdo neví, ale ví se, že pak ho našli zavřeného ve skříni, s výrazem, jako kdyby ho právě znásilnil Brumbál.

Zmijozel[edit | edit source]

Zmijozel barvy.png
 • Koho sem zařazují: Vychcané, nevychované, drzé, agresivní, arogantní studenty s velkým egem
 • Motto: Fuck Gryffindors!
 • Znak: Zmije - protože studenti kličkují mezi pravidlama jako zmije, a jsou stejně jako zmije jedovatí svým chováním.
 • Vlak koleje: Městoslon

Zmijozeští studenti jsou velmi drzí a nevychovaní, učí se sice dobře jak v teorii tak i v praxi, ale jejich vyučující si den co den musejí vyslechnout nespočet nadávek a urážek, například Argusovi říkají houmlesák, Minerva McGonagallová je přezdívaná jako ta, co má na hlavě klobouk jak penis, Filiusi Kratikotovi neřeknou jinak než malej fracek a Brumbál je dementní dědek. Sám Brumbál jednou už zvažoval zrušení této koleje, poté co z historie zjistil, že z ní vycházejí samí zločinci, jako Woldemort, a podruhé, když jeden student začal na Brumbála řvát: „Vypadni z moji školy, se chováš jak kdybys tu byl ředitel“, ale nakonec se rozhodl Zmijozel zachovat. O žácích Zmijozela je známo, že dokud jim nehrozí vyloučení, tak si utahujou i ze samotného Brumbála, a většina z nich končí se třetím stupněm z chování. Nebelvír je jejich úhlavním nepřátelem, protože jeho studenti vyžadují po Zmijozelských, aby se aspoň trochu chovali slušně.

Kolej Zmijozelu je temná a vše v ní se týká hnědé magie.

Nebelvír[edit | edit source]

Gryffindor colors.png
 • Koho sem zařazují: Těch málo, co jsou alespoň trochu inteligentní a netrpí poruchama učení a chování.
 • Motto: Fuck Slyserins!
 • Znak: Lev - protože lev snadno zašlápne zmiji.
 • Vlak koleje: Šukafon.

Nebelvír je kolej inteligentních a slušných studentů, kteří se učí dobře, jen v praxi lehce zaostávají za Mrzimorem, ale studenti Mrzimoru je rádi doučují, Nebelvír si zakládá na dobrých a pevných vztazích a tak se se všema kolejema krom Zmijozela, přátelí. Často se však střetává se Zmijozelem, například když se studenti Zmijozelu neobtěžují splachovat po velké potřebě, a když jim někdo z Nebelvíru řekne, že pak smrdí celej hajzl. K zajímavým situacím dochází, i protože stůl Zmijozelu sousedí se stolem Nebelvíru, a Zmijozelci rádi kradou jídlo Nebelvíru, což jim Nebelvír zase oplácí tím, že když se někomu chce prdět, vždy se jakoby přichomejtne ke stolu Zmijozelu. Nebelvír a Zmijozel jsou vlastně takoví premianti, a to právě proto, že mezi sebou stále soupeří.

Harry shock.png

Hermelina.png