Svatý Váklav
Svatý Váklav byl Polsko-Rumunský kníže, kulturní reformátor, náboženský reformátor, radiátor reformátor, lingvistka, alkoholik a hlavně nadaný a statný vůdce. Již v 10 letech dokázal své knížectví posunout na takovou úroveň která se nedala srovnávat s ničím. Jeho sochy zdobí celou Evropu od Balkánu až po Horní Lužice (v česku je nejznámější jeho socha na Váklavském náměstí) Jeho odkaz žije stále, děti na slezských školách mají 15 hodin denně věnované Váklavovi. Existuje 17250 knih o Svatém Váklavovi, 450 Filmů, 312 seriálů, 13258 písní, a 576 divadelních her (vše je jeho prací)
Tento článek se tematicky překrývá s článkem Svatý Václav. To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit. |
život génia[editovat | editovat zdroj]
Narodil se do bohaté polské rodiny Slezského původu bohatého knížete. Otec Swojemier Ozimecký, pán z Ozimku, kniaža Głogovecký a nekorunovaný král Boråze. Matka byla prostitutka z Rumunska jménem Maria Lucia Gonzales Kluš Temešvár Hrzienko z Buzäu.
V 5 letech mluvil již osmnácti jazyky jimiž byli latina, rumunština, polština, čeština, moldavština, sanskrit, keltsky, vikingsky, maďarsky (místní dialekt slovenština) americká angličtina, německy, moravsky, Vansdorfsky, jazykem vlků, medvědů, ještěrek a jazykem olší.
V 6 letech měl prvního syna Váklava
V 10 letech založil 15 vesnic s názvem Váklavia, 3 železné doly, železniční stanici ve Varšavě, 17 klášterů (18 z toho v Praze), vysadil mnoho lesů které napojil na 14 nově založených loveckých zámečků, 3 pivovary, jako hrdý polák založil i 12 vodkovarů, postavil největší mlýnskou kaskádu své doby. Odravské kaskády kam se dovážela mouka až z Finska.
V 12 letech odrazil barbarský útok a na oslavu postavil nový hrad Vaklavstein (na ten napojil následně další 4 nové vesnice jménem Váklavia)
V 13 letech vedl úspešnou kampaň do Říma, kde dosadil Júlia Césara jako loutku. Později téhož roku nakazil Římské muže morem a ženy kapavkou.
V 15 letech má dalšího syna Sv. Václav l.
V 20 letech se mu podařila vysušit severočeskou Sámovu Zátoku. Avšak naneštěstí v tomto roce jeho otec zemřel a proto ho Svatý Váklav rozsekal na 10 000 malých částí které následně uložil každou do individuálního hrobu a měl gigantický židovský hřbitov. Rozřezal ho sám a za živa
V 22 letech potká svoji druhou ženu Isabel Somer-Heidler a na počest jejího židovského původu postaví poblíž středozemního moře gigantické město Jeruzalém ( kapacitně nestačilo) a proto se rozhodně vystavět druhou Meku židovského národa jménem Česká Třebová. místní začnou stavět pro tuto oblast již tak obvyklé Kulaté náhrobní kameny.
V 25 má se svou ženou Isabelou třetího syna Václava ll.
V 26 roku Váklavova života postihne jeho zemi nesčetná katastrofa. Odravská kaskáda se rozvodnila a o život přišlo přes 8000 lidí. V této době začne Váklav trpět strašnými depresemi. poprvé za svůj život si uvědomuje že i přes svou ohromnou moc ho stále může zastavit příroda. Začíná putovat po univerzitách a poslouchá vyučené lidi které drží ve své hladomorně. Královským regentem se stane Isabela která bude vládnout mezitím co Váklav bude zkoumat přírodu. 20 let bude žít v ústraní a hledat odpovědi na ty nejpalčivější otázky lidstva
V 46 letech Svatý Váklav dojde k prozření, uvědomí si že není šance bojovat proti přírodě. Proto začne svůj nový velkolepý projekt, na severu Německa najde krásnou louku, z té odhrne všechnu přírodu a postaví obrovské město Isabelia. Je to velmi zvláštní město, většina domů je vyšší jak 15 metrů a uličky jsou jen málokdy přes 2 metry široké, většina obyvatel tedy žije ve stínu a jediné zdroje světla jsou louče. Svatý Váklav ovšem nepočítal s tím že hlína zdejší okolí chránila od vody, kvůli absenci hlíny se do města vlijí miliony litrů vody. budovy po čase spadnou a vznikne zde malebný ostrov jménem Atlantida.
V 48 letech znovuobnoví svou zaniklou mlýnskou kaskádu, místo mlýnu vystaví nádherné barokní zámky.
V 50 letech na oslavu tohoto jubilea postaví po celém svém království železniční síť
13 let a 13 nocí je klid
V 63 letech jeho družina jede do Prahy aby zvolili nového Arciděkana, Cestou zpátky se rozhodl založit Kladno. Ovšem zabloudí do nádherného údolí mezi obcemi Hostouň a Dobrovíz.