Prokletí lichého krajíce

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Toast)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
RedDwarf2.jpg „Ale to je smysl mé existence, toustuju, tedy jsem“
Tousťákovač s umělou inteligencí, díl 4, Čekání na boha
Google uncyc.jpg Prokletí lichého krajíce na googleTohle je nejlepší článek na téma „Prokletí lichého krajíce“ na celým internetu.
Chleba
Otče náš:
"Chléb náš vezdejší dej nám dnes".
Chleby.jpg

Mazání chleba
Problém neustále tvrdého chleba
Prokletí lichého krajíce

Mikešův máselný paradox
Škodlivost chleba

Legendární 1. exemplář lichého krajíce na výstavě v New Yorku

Prokletí lichého krajíce je jedno z nejčastějších a zároveň nejnebezpečnějších prokletí, jakým může člověk jen trpět. Projevuje se lichým (nejčastěji prvočíselným) počtem plátků toustového chleba určeného k toustování.

Historie prokletí[editovat | editovat zdroj]

Toto prokletí trápí lidstvo v podstatě už od vynálezu toustu a balení krájeného chleba do polypropylenových pytlíků.

První, kdo tímto prokletím trpěl byl Arthur Jonathan Toast, vynálezce toustu, u kterého se projevilo okamžitě po vytvoření prvních toustů kdy Arthurovi zbyl 1 plátek chleba navíc a nevěděl co s tím. Tento krajíc byl následně vystaven v Národním muzeu vědeckých záhad v anglickém Confuseworthu.

Existuje i nepotvrzená informace, že 1. člověkem trpícím tímto prokletím byl legendární lord Sandwich, když se pokoušel o svůj první obložený dvojitý sendvič.

Výzkum[editovat | editovat zdroj]

Vědci se poprvé začali zabývat prokletím už na začátku 20. století při zahájení sovětského kosmického programu, kdy ruským kosmonautům neustále nevycházely zásoby z důvodu zbytečného vyhazování patek chleba. Ruští vědci ale zjistili, že i bez vyhazování patek zůstává počet krajíců neustále lichý, což nakonec vedlo k losování, kdo bude mít o krajíc chleba na Miru míň a tím pádem jen polosendvič.

Američané se začali věnovat výzkumu v podobné době, jenže byli zpožděni problémem nepíšících propisek ve vesmíru, na který použili víc než 90 % svých finančních zdrojů a prokletím se začali zabývat až o rok později. Rusové místo propisek začali používat tužky a finanční náklady na výzkum mohli vrhnout na problém lichého krajíce.

Vědecká konference řeší problém lichého krajíce na celosvětovém sjezdu v Budapešti

Od té doby probíhal intenzivní výzkum, čím to je, že velmi často zbude lichý krajíc. Bylo vytvořeno velké množství teorií, leč žádná se neukázala jako správná.

Přesto bylo objeveno několik teorií jak toto prokletí funguje a na čem není nebo nemusí být závislé a na čem závislé je.

  1. Je jedno, jestli jste si koupili jedno nebo více balení krájeného chleba. Výsledkem je vždy přebývající krajíc chleba.
    To je zajímavé z matematického hlediska, protože pokud si představíte libovolná dvě balení krájeného chleba o počtu a krajíců, tak i jsou lichá čísla, protože z každého balení (pokud byste je použili samostatně) jeden krajíc zbude. Když je ale použijete obě dvě dohromady, opět vám jeden krajíc zbude, což znamená, že je také liché číslo. Součtem dvou lichých čísel je tedy znovu liché číslo, což odporuje většině dosavadních matematických poznatků. V současnosti se tímto problémem zabývá vědecký tým Necyklopedie.
  2. Vyhozením patky nebo oschlých krajíců se problém také neřeší.
  3. V případě, že vám vychází sudý počet krajíců po použití všech plátků, objeví VŽDY nějaká komplikace například v podobě plísně na jednom krajíci.
  4. Toto prokletí nemusí vycházet ve všech případech, což zhoršuje vědecké bádání.

Pokud bude počet krajíců zároveň prvočíslo, pravděpodobně budou otrávené, nebo alespoň plesnivé.

Zajímavý pokus o konečné řešení tohoto prokletí předvedl ve 20. letech 20. stol. legendární český lahůdkář Jan Paukert, když uvedl na trh open sandwich, česky tzv. obložený chlebíček, který ve své formě využívá právě lichého krajíce. Praktický problém je ovšem ten, že současné obložené chlebíčky se vyrábějí z veky, která prokletím lichého krajíce netrpí.

Filmové zpracování[editovat | editovat zdroj]

Indy třímajíc nůž na chleba čelí pohůnkům Velkého T'ousta

Téma osudovosti tohoto prokletí zaujalo i filmové tvůrce. Legendární Steven Spielberg se nechal slyšet, že po dokončení 4. dílu své série o archeologu-dobrodruhovi Indiana Jonesovi, se ihned pustí do práce na dalším pokračování s názvem Indiana Jones and the Curse of the Odd Slice. Pokud půjde vše podle plánu, dočkají se diváci uvedení snímku do kin na sv. Nikdy 2011 (povšiměte si, že se jedná o prvočíslo). Podle posledních zpráv by se měl Indy vydat do chrámu Velkého T´ousta, kde se podle legendy má nacházet chybějící sudý krajíc pasující ke všem lichým krajícům.

Související problémy[editovat | editovat zdroj]

RedDwarf2.jpg „Za předpokladu že Bůh je nekonečný, a vesmír je taky nekonečný, dala by sis palačinku?“
Tousťákovač s umělou inteligencí, díl 22, Bílá díra