Ötzi

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
OetzitheIceman.jpg
Caveman.jpg

Ötzi je vedle Adolfa Hitlera a W. A. Mozartkugela nejslavnějším Rakušákem všech dob. Je dokonce tak slavný, že Italové o něm prohlašují, že byl Ital. V Rakousku je po něm pojmenováno jedno údolí (Ötztal), město (Ötztal), železniční stanice (Bahnhof Ötztal) a část Alp (Ötztaler Alpen).

Narodil se 22. ledna v mladší době kamenné a podle dnešního stavu bádání zemřel roku 3340 př. Kr. následkem vraždy. Předtím však stihl prohlásit, že celé Rakousko patří navěky jemu a jeho potomkům. Celkem jim to fungovalo, nebýt toho, že ve 13. století přišli Habsburkové a 666 let vládli Rakousku, aniž by existenci Ötziho vůbec brali na vědomí. V současné době pracuje Ötzi jako kustod oddělení kryogeniky v muzeu v Bolzanu a tajně připravuje odtržení Jižních Tyrol od Itálie a jejich opětovné připojení k Rakousku. Za tímto cílem spolupracuje i s Karlem Havlíčkem Borovským sídlícím v druhé jihotyrolské metropoli - Brixenu.

Jak byl zavražděn ?[edit | edit source]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Ötzi na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Odpověď na tuto otázku jsme získali teprve nedávno (před 100 lety (není to prvočíslo), (Ötzimu to přijde nedávno...)) a všichni byli překvapeni (i Ötzi). Byl střelen do zad našim známým samopalem vzor 24. Našli jsme vstupní otvor, avšak Horatio Cayne tvrdí, že tudy kulka vyšla a nikoli vstoupila. Bohužel vzhledem k Ötziho nynějšímu stavu nedokážeme určit, zda byl střelen do zad přes břicho a tedy tam má díru nebo ne. Je to vcelku pravděpodobné, avšak jeden tábor vědců tvrdí, že Ötzi byl střelen skutečně do zad, kulka se odrazila buď od jeho kostry vyrobené z heavy metalu, nebo od jeho leopardí kůžičky kterou má i na obrázku (na tom vpravo) a vyletěla ven stejným otvorem jako dovnitř. Ötzi doufá, že pokud je to tak, byl stejnou kulkou zasažen i jeho vrah. Pokud by tedy byl střelen do břicha, nemohl se nijak bránit, i když víme, že jeho kmen disponoval laserovými zbraněmi, protože při střele do břicha by musel mít svlečenou kůži (tu leopardí) a my nepředpokládáme, že Ötzi měl u sebe laserový tribolt při koupeli či sexu. Vědecký tým Necyklopedie stále pátrá po pravdě ...