Kravata
Kravata je nezbytná avšak zcela zbytečná součást oděvu každého muže, případně též každé mužatky a každé feministky. Možná proto název kráva ta (chce, abych nosil kravatu). Je to oblečení budoucnosti.odkaz
Na trhu je k dostání nepřeberné množství kravat různých barev, délek, odstínů, materiálu, provedení. (Např. dřevěné, hovnové apod.)
Kravata ale způsobuje nervové vypětí při pokusu ji uvázat. Dle vyzkumů každý 3 muž zemře ve spárech kravaty. Někteří se oběsí, jiní se nakazí kravatovicí nebo jinými nemocemi, které kravaty přináší. Lidé se kravat od pravěku báli. Už ve starověku se jim klanili a každý den nosili své oběti. Kravaty jsou velmi inteligentní stvoření, která ale nevidí a neslyší. Bylo zjištěno, že každá kravata má schopnost mluvit. Pouze některé se ale tyto schopnosti naučili používat, proto je u nás mluvící kravata vzácnost.
Jak uvázat kravatu[editovat | editovat zdroj]
Kravatu obtočíme kolem krku. Můžeme i několikrát, pokud je kravata dlouhá a máme příliš hubený krk. Pokud je opravdu hodně dlouhá, můžeme ji obtočit i kolem Krku. Levý konec kravaty držíme v levé ruce a pravý v pravé ruce (nebo naopak). Oba konce překřížíme. Pak přehodíme pravý konec přes levý, pod pravým koncem a znovu přes levý. Nakonec jej provlékneme prostředkem. Pokud jsme oba konce stále drželi v rukou, máme teď ruce dokonale zauzlované. To nevadí, můžeme se postavit na stoličku, konec kravaty uvázat ke skobě ve stropě a následně podkopnout stoličku.
Tipy a triky[editovat | editovat zdroj]
- Pánové pozor, pokud máte kravatu příliš dlouhou, takže vám vyčuhuje zpod saka, a pokud je kravata v tělové barvě, mohly by si ji okolostojící dámy snadno splést s něčím jiným. Konec kravaty proto doporučujeme způsobně zastrčit do kalhot.
- Obrana proti úchopu do kravaty: Tato pro útočníka výhodná pozice není samozřejmě z hlediska sebeobrany neřešitelná. Poněkud zdatnější jedinci mohou s útočníkem rázně skoncovat tak, že soupeře obejmou, sníží své těžiště pod soupeře, nadzdvihnou ho bokem a povalí na zem. Další možností je chycení za nohu, nadzvednutí a povalení. Slabší jedinci pak mohou zaklesnout protivníkovu bližší nohu a povalit ho na zem tak, že opět vlastní vahou padají na útočníka.