Kravata

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Kravata je nezbytná avšak zcela zbytečná součást oděvu každého muže, případně též každé mužatky a každé feministky. Možná proto název kráva ta (chce, abych nosil kravatu). Je to oblečení budoucnosti.odkaz

Na trhu je k dostání nepřeberné množství kravat různých barev, délek, odstínů, materiálu, provedení. (Např. dřevěné, hovnové apod.)

Jak uvázat kravatu[edit | edit source]

Kravatu obtočíme kolem krku. Můžeme i několikrát, pokud je kravata dlouhá a máme příliš hubený krk. Pokud je opravdu hodně dlouhá, můžeme ji obtočit i kolem Krku. Levý konec kravaty držíme v levé ruce a pravý v pravé ruce (nebo naopak). Oba konce překřížíme. Pak přehodíme pravý konec přes levý, pod pravým koncem a znovu přes levý. Nakonec jej provlékneme prostředkem. Pokud jsme oba konce stále drželi v rukou, máme teď ruce dokonale zauzlované. To nevadí, můžeme se postavit na stoličku, konec kravaty uvázat ke skobě ve stropě a následně podkopnout stoličku.

Kravata je vhodná pro každého.

Tipy a triky[edit | edit source]

  • Pánové pozor, pokud máte kravatu příliš dlouhou, takže vám vyčuhuje zpod saka, a pokud je kravata v tělové barvě, mohly by si ji okolostojící dámy snadno splést s něčím jiným. Konec kravaty proto doporučujeme způsobně zastrčit do kalhot.
  • Obrana proti úchopu do kravaty: Tato pro útočníka výhodná pozice není samozřejmě z hlediska sebeobrany neřešitelná. Poněkud zdatnější jedinci mohou s útočníkem rázně skoncovat tak, že soupeře obejmou, sníží své těžiště pod soupeře, nadzdvihnou ho bokem a povalí na zem. Další možností je chycení za nohu, nadzvednutí a povalení. Slabší jedinci pak mohou zaklesnout protivníkovu bližší nohu a povalit ho na zem tak, že opět vlastní vahou padají na útočníka.

Známí nositelé kravaty[edit | edit source]