Nejbližší strom

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zde byl strom nalezen

Nejbližší strom (lat. henkaj harbor) je rostlina skládající se ze zdřevnatělé nevětvené spodní části - kmene, který se v určité výšce nad zemí dělí na jednotlivé větve, na kterých mohou viset odsouzenci.

Prýt (frons; shoot; Sproß) rozuměj nadzemní část se skládá ze stonku, listů, pupenů a květů. Občas se objevují názory, že stonek a list jsou vlastně jeden orgán. Tyto názory však zatím nelze přijmout, přestože mají oba orgány řadu společných znaků anatomických. Nejdůležitější botanickou otázkou je, zda prýt stromu unese odsouzenou osobu, podezřelého či aspiranta.


Když chybí nejbližší strom[edit | edit source]

...nebo například, má drahá, nedovedeš si představit, jak jsem se předešle nasmál, když před několika dny odsoudil jsem jednoho učitele pro vyzvědačství. Mám vycvičeného člověka, který to věší, má již větší praxi, je to jeden šikovatel, a ten to dělá ze sportu. Byl jsem ve svém stanu, když po rozsudku přišel ten šikovatel ke mně a ptá se mě, kde má toho učitele pověsit. Řekl jsem mu, že na nejbližším stromě, a nyní považ tu vtipnou událost. Byli jsme uprostřed stepi, kde do nedozírna nic jiného jsme neviděli než trávu a na míle cesty ani stromečku. Rozkaz je rozkaz, proto šikovatel vzal učitele s sebou s eskortou a jeli hledat strom. Vrátili se až večer, opět s učitelem. Šikovatel přišel ke mně a ptá se mě opět: Na čem mám pověsit toho chlapa? Vynadal jsem mu, že přece můj rozkaz byl na nejbližším stromě. Řekl, že se tedy ráno o to pokusí, a ráno přišel celý bledý, že učitel do rána zmizel. Připadalo mně to tak směšné, že jsem všem odpustil, kteří ho hlídali, a ještě jsem udělal vtip, že se ten učitel patrně sám šel poohlédnout po nějakém stromě. Tak vidíš, má drahá, že se zde nijak nenudíme, a řekni malému Viloušovi, že ho tatínek líbá a že mu brzo pošle živého Rusa, na kterém bude Viloušek jezditi jako na dvounohém koníčkovi.Jiné využití[edit | edit source]

Nejbližší strom se hodí vždy, když člověka honí divočák nebo jiné divoké zvíře, tak si vzpomene na opičí původ a hned hledá nejbližší strom.

Google uncyc.jpg Nejbližší strom na googleTohle je nejlepší článek na téma „Nejbližší strom“ na celým internetu.