PRAVOPYZ

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
tajná vlajka Pravopyzu

Pravopyz je tajné hnutí, zabývající se prasením českého (a moravského) jazyka. Tajně stojí za knihou Opráski sčeskí historje a jeho tajným zakladatelem je Miroslav Kalousek. Jeho činnost je přísně tajná. Hnutí má tajné sídlo v Brně, hlavním městě Moravistánu.

Mezi jeho tajné činnosti patří:[edit]

  • Prodávání falešných učebnic češtiny a Moravštiny do českých a moravistánských škol. Lidem kteří se z takovýchto učebnic učí se v dospělosti říká politici.
  • Provozování novinářských webů, kde je pravopis špatně
  • Provozování pravopisně špatných televizí, které mají kromě blbého pravopisu i blbé zprávy
    pravopyzné noviny

Historie[edit]

Hnutí bylo založeno v roce 666 démonem jménem Miroslav Kalousek který se každých 68 let přejmenovával, takže se vlastně jmenoval praotec Blech. Jeho dalšími jměny byly také Alexandr Fleming a Metuzalém. po celou dobu existence mělo hnutí mezi 113 a 241 členy (všimněte si, že jsou to Prvočísla). V roce 1989 se hnutí pravopyz málem odhalilo, protože ho komunizmus přestal financovat. Nakonec se však Zachránilo, protože Miroslav Kalousek svou černou magií vytvořil peníze, které poté vyhazoval z okna tak dlouho, než celé hnutí z jeho sídla uteklo a přemístilo se za pomoci zbytku Kalouskových peněz.

Současnost[edit]

V současnosti hnutí ovládá multibiliardář, mongolský pastevec velbloudů a arabský politikatel v jedné osobě An N'drej al Bureš. V jeho rámci vlastní například TV Hovna, TV Plivna, TV Barrandov (Jaromír Soukup je jen nastrčená loutka) a Lihové noviny. Českou televizi nemá, jelikož je jejím pravým vlastníkem Chuck Norris.