Rum ještě jinak

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Naši předci pijávali,
hovno nám tu zanechali.
A my chlastat hodláme,
dvě hovna tu necháme.
           lidová tvorba

Tuzemák.jpg
Nerum.jpg

O rumu bylo již řečeno a napsáno mnohé, ale stále toho není dosti. Který nápoj si zaslouží takové osvěty jako rum? Je tedy nutno připojit pár dalších poznatků a úvah o tomto ušlechtilém nápoji.

Něco z historie[editovat | editovat zdroj]

Rum je velmi starý nápoj, v historii používaný zejména námořníky, nejen zpustlými. Bohužel byly také napoleonské války, námořní blokáda a vyvstala nutnost zásobit lidi rumem, ale z čeho jej vyrobit, nebyla-li k dispozici třtina, z níž se původně vyráběl a vyrábí do dneška? A přitom se jedná o nápoj velmi oblíbený širokými lidovými vrstvami, zejména ve střední Evropě. Lidský důmysl si však poradil a problém byl ruče vyřešen.

Výroba rumu[editovat | editovat zdroj]

Výroba středoevropského rumu, tak jak jej známe, je velice prostá. Stačí líh, nejlépe vyrobený z melasy, v horším případě z brambor (ta chuť to není), trocha páleného cukru, tresť, voda a je to. Bohužel někteří výrobci v honbě za mrzkým mamonem zneužívají potřeby lidí a rum falšují tím nejhorším způsobem, vyrábí jej totiž ze syntetického lihu, tedy v podstatě z čistidla. Hrůza !!

Kvalita rumu[editovat | editovat zdroj]

Nutno zdůraznit, že se stále jedná o rum tuzemský, tak jak ho od věků známe a ne o kubánský a jiný z Karibiku, to je jiná kapitola. Dobrý rum se pozná dle toho, že lahodně voní, nepálí při konzumaci v krku, naopak lehce do něj klouže, v žaludku hřeje a v ústech lehce sládne.

Naopak rum vyrobený z bůhví čeho, který se pouze tváří jako rum, je hnus. Pálí, zvedá se po něm žaludek, bez nadsázky se o něm dá říci, že je výborné emetikum. Také proto se mu lidově říká krkal (od slovesa krkati), řihošek (od slovesa říhati). Na etiketě takového falzifikátu chybí pouze nápis: Varování ministra zdravotnictví: Rum může způsobit zvracení, slepotu a ochrnutí ! Takovému nápoji se raději vyhněme.

Rum a armáda[editovat | editovat zdroj]

Žádná středoevropská armáda se nikdy bez rumu neobešla. Jak je totiž známo, rum dodává člověku křídla, odvahu a fantazii, zcela odstraňuje pud sebezáchovy. Bez rumu válčit nejde, neboť jak praví klasik: "Rum jest mléko hrdinů". Prostí vojáci tato ušlechtilá slova zjednodušili do prostého: "Není ruma, není Purma". Fungovalo to a jak; takový útok provedený v rumovém oparu smetl nepřítele jako nic. Ruská armáda se také opičila, ovšem rumu nemaje, používala vodku s podobným výsledkem.

Rum a EU[editovat | editovat zdroj]

Hnidopichům z EU však z nevyzpytatelných důvodů vadil název rum pro rum nevyrobený ze třtiny a tento název zakázala. Lid praví, že jsou to blbci, co je jim po tom, jak se která kořalka jmenuje, je to stejné jako předepisovat, jak moc smí být zakřiven banán či okurka, má snad proto jinou chuť? A tak se milovaný rum nazývá všelijak, ale v hospodách se zásadně objednává rum a nikdo nepochybuje o tom, cože si to konzument objednává.

A zase, nic už není jak bývávalo, my starší již leccos z novot nechápeme, nebo i chápeme, ale odmítáme přijmout. A proto tvrdíme: Rum pro nás zůstane rumem i kdyby se potentáti z EU rozkrájeli.

EU (Negační Teorie)[editovat | editovat zdroj]

Eu nám zakázala používat název Rum pro náš "rum" tak by nám mělo dojít že nejjednodušší je pojmenovat ho negací a to Nerumem, tohle řešení se dokonce dá přenést na všechno ostatní, takže například špatně zahnuté banány by se mohli jmenovat nebanány a teď nedávno projednávané pomazánkové máslo by se mohlo jmenovat pomazánkové nemáslo

Grog.jpg Recept na pravý námořnický grog: 1 litr rumu, 1 litr vody.
Vodu dáme vařit. Když se voda začne vařit, tak rum vypijeme a tou vodou umejeme hrnec po rumu!