Tarot

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Velká Parkanová
  • Definice pro milovníky tajemnaTarotové listy jsou jako kniha, v níž si můžete přečíst dějiny stvoření světa i svou budoucnost.
  • Definice pro normální lidi – Tarot je paklík karet, který vám dá příjemnou falešnou naději, že si vás někdo vezme, i když jste oškliví jako noc.

Obecně[edit]

Tarot má dohromady 78 karet. Dělí se na velkou Parkanovou (22 karet) a malou Parkanovou (56 karet). Nejdříve existovala pouze velká Parkanová, ale na sjezdu vědem a čarodějnic v roce 1469 bylo rozhodnuto, že dvacet dva karet je málo, a že s dalšími šestapadesáti kartami budou na zákazníky dělat větší dojem. Malá Parkanová se dál dělí na čtyři druhy:

  • Žužula
  • Piče
  • Spoďáry
  • Mindže
Vědmy jsou díky svým schopnostem předvídat budoucnost velmi vážené.

Jak to funguje[edit]

Umění vykládat karty spočívá v tom, že se vědma nesnaží předpovědět, co vás čeká, nýbrž přinutit osud aby vám přichystal to, co řekly karty. Většina kartářek tedy zbývající den po vaší návštěvě sedí nad woodoo panenkou a pomocí černé magie plní slíbené věštby.

Je dosud tajemstvím, proč dámy čarodějky volí právě tuto cestu, která se zdá být mnohem složitější, než jednoduše předpovědět budoucnost. Jedna z teorií tvrdí, že je to kvůli prostému faktu, že budoucnost se ještě nestala, takže jenom vůl si může myslet, že jí může předpovědět. Těžko říct, co čarodějka udělá, když vám na stolku obrátí kartu smrt. Zatím se nepovedlo s nikým takovým promluvit, pravděpodobně kvůli posmrtné ztuhlosti ústního svalstva.

Prostý fakt[edit]

Přesto všechno mají tarotové karty určitý vliv na vaši budoucnost. Například pokud vám při výkladu vyjde karta „Kolo štěstěny“, můžeme vám s jistotou říct, že brzy zchudnete o několik set tisícikorun (pokud je ovšem máte), převážně věnovaných na bohulibou činnost pánů Valenta, Hušák, aj. Nebo pokud vědma obrátí karty Ďábel a Královna spoďárů, čeká vás brzo rozchod s vaším partnerem, neboť jej důkazně podezíráte z nevěry.

Udělej se sám[edit]

Pokud si chcete vyložit karty sami sobě, začínejte nejdřív pouze s velkou Parkanovou. Zhasněte, zapalte si svíčku, vonné tyčinky a zamíchejte paklík, za ustavičného mumlání libovolného monologu, kterému není rozumět. Všech 22 karet vyložte na stůl. Dvacet minut zkoumejte co karty říkají a pak s radostí proneste, že vás čeká dlouhý život, kopec dětí a povýšení v zaměstnání. Nakonec znovu rozsviťte, zhasněte svíčku a vyhoďte 1.500 do odpadkového koše. Přejeme příjemnou seanci.