Guantánamo

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Guantánamo je obrovský zábavní park, provozovaný spolkem kolotočářů, zvaným Pentagon na území ostrova Kuba.

Historie[edit]

Žilo bylo, domorodé obyvatelstvo, chudí Fidelisté, dlouhou dobu pod nadvládou Španělska. Chudáčci. Plakali. Naříkali. Hodný strýček Sam jim přispěchal na pomoc.

A pomohl, navíc dovezl spoustu zajímavého zboží. Naučil domorodé obyvatelstvo novým věcem. Naoplátku si nechal pronajmout za 2000 pesos ročně malinké území, prý aby měl kde parkovat lodičky.

Když Fidelisti zjistili, že se pronájem nedá zrušit, pokusili se o jednání. Strýček Sam jim na znamení porozumnění ukázal vztyčený prostředníček, a tak provozuje lunapark dodnes.

Vztahy s domorodci[edit]

Vztahy s domorodci nejsou nikterak růžové, domorodí obyvatelé si dlouhodobě stěžují na hluk z lunaparku a zejména odpadky, které se dostávají mimo vytyčený prostor. Proto po vzoru krásného příkladu z Matiční ulice, vybudovali nahnědaní kubánci kolem parku plot. Bohužel, krize je krize, takže tento plot je jen z kaktusů, jelikož těch je na Kubě habakuk.

V podstatě jediným problémem, který bylo potřeba řešit při stavbě plotu, byl hluk pracovníků, kteří od vlády neobdrželi rukavice. Poté si pro změnu vedení lunaparku stěžovalo na dělníky, že jejich radostný výskot nad pichlavým stavebním materiálem ruší rozjařené návštěvníky.

Vstupné[edit]

Vstupné je, řekněme si to na rovinu, poněkud nekřesťanské. Chce-li průměrná 18členná rodina z Chánova u Mostu strávit víkend v tomto lunaparku, je třeba sesbírat přibližně 2500 lahví od piva, cca 2,5 tuny železného šrotu, 18 vík od kanálu a najít zhruba 35 ztracených peněženek v kapsách lidí v supermarketu. Bohužel, uvážíme-li, že ani letenka není zadarmo, je tato kratochvíle pro naši modelovou rodinu nedostupná. Bylo by totiž potřeba krást soustavně, přičemž by se to dalo kvalifikovat jako práce a to uznejte - to nikdo nevydrží.

Útěchou budiž tip od výzkumného týmu: vyčkáte-li příjezdu americké delegace a postavíte-li se s drobnou náloží podél cesty, kudy delegace pojede, je pravděpodobné, že vás do lunaparku dopraví cestovní kancelář CIA zcela zdarma a to prakticky již do 24 hodin. Nedávno se ale zjistilo, že cestovní kancelář své kliety často týrala a vozila je na jiná místa (i do Prahy). Proto si předem promyslete, zda má cenu tento lunapark opravdu navštívit. Nezapomeňte si sbalit předem.

Výběr ze seznamu atrakcí[edit]

Dětský koutek - za pomocí canisterapie se návštěvníci zbavují zácpy
  • Canisterapie - mazlení se s milými psíky
  • Waterboarding - zábavnější obdoba tolik oblíbené soutěže Miss Mokré tričko, zde ovšem na pohlaví tolik nezáleží a primárně se námáčí obličej. Sekundárně hýžďová rýha.
  • Pešek - známá hra Chodí pešek okolo. Zde se ovšem popěvek zpravidla nedozpívá, ale je to o to lepší, že člověk nemusí čekat na hvězdičky okolo hlavy tak dlouho.