Hra na schovávanou
Hra na schovávanou je oblíbená hra pro dospělé, kteří si při ní schovávají příbuzné, známé, ale i úplně cizí lidi, které pak musí ostatní hledat. Leč většinou marně.
Vznik a historie[editovat | editovat zdroj]
Náš vědecký tým zjistil, že tato hra vznikla počátkem minulém století a jejím autorem je populární sovětský bavič J. V. Stalin, který postupně šikovně poschovával milióny lidí tak, že se většina z nich nikdy nenašla. Stalin byl totiž ve hře na schovávanou přeborník. Malíř pokojů, který tou dobou šéfoval Německu, tuto hru pak hrál většinou s Židy, které schovával do speciálních táborů, kde měli za úkol se koncentrovat, proto se jim říkalo koncentrační tábory. Ani tito Židé se většinou nikdy nenašli, úplně jako by vyletěli komínem. I následná komunistická vláda v ČSR si ráda hrála na schovávanou. Na několik let takto schovali například jednoho našeho nejmenovaného dramatika, ale nedosahovali zdaleka takových výsledků, jako autor.
Dnešní eurosoudruzi by si také rádi zahráli na schovávanou, ale zatím k tomu nikdo z nich neměl dost odvahy. Poměrně slibných výsledků v novodobé historii dosahuje Sýrie a na pomyslnou přední příčku šplhá dynastie Kimů z KLDR.
Pravidla[editovat | editovat zdroj]
Tato hra vlastně skoro žádná pravidla nemá. Jde v ní o to schovat nějakého člověka co vás otravuje tak, aby ho nikdy nikdo nenašel. Nejlepší místo, kam někoho schovat je moře, ale v českých podmínkách si vystačíte i s řekou nebo rybníkem, případně přehradou. Oblíbenou schovávačkou v devadesátých letech minulého století byl železný sud vhozený do Orlíku.
Domácí verze[editovat | editovat zdroj]
Nemusíte být nutně vysoko postaveným politikem, abyste si mohli zahrát na schovávanou. Můžete například schovat vaši tchýni do popelnice nebo otravného souseda do Vltavy. Fantazii se meze nekladou, možnosti jsou nekonečné. V roli hledačů posléze figuruje Policie a najde-li dotyčnou schovanou osobu, za odměnu dostanete dovolenou na 12 let all inclusive.