Kyberšikana

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Paničitelko, Tonda programuje umělou inteligenci, která posílá z budoucnosti terminátory, aby mě a mojí maminku zabili.“

- Pavlík


Kyberšikana je šikana prostřednictvím moderních technologií jako jsou mobily, počítače a internety. Obzvláště v dnešní době jde o často diskutované téma, ze kterého není správné si dělat legraci. Koneckonců právě proto vznikl článek o kyberšikaně také na Necyklopedii, aby snad posloužil jako určitá prevence proti takovému chování. Netřeba zdůrazňovat, že na hojně navštěvované Wikipedii černý humor bují a ani toto závažné téma tam nezůstalo nezasaženo. Bohužel.

Kyberšikana je trestná, přesto je mnohdy bez postihu. Naštěstí se karty začínají obracet a objevily se už případy, kdy bylo dosaženo spravedlnosti – např. když se z šikanové oběti stal agresor a ten šikanu začal vracet či svoji nemesis ve škole rovnou zastřelil. V USA proto tato šikana prakticky vymizela.

Kyberšikana zaměřená na učitele[edit]

Učitelé a učitelky jsou častým terčem. Proti žákům jsou v početní nevýhodě a nemají takřka žádná práva. Žáci natáčí učitele při vyučování, nejlépe když je výklad o něčem jako je rozmnožovací nebo vylučovací soustava, a tato videa posléze umisťují na weby jako YouTube nebo PornHub.

Troufalé studentstvo se zaměřuje i na učitelky, a to i ty ošklivé. V poslední době se objevily případy, kdy skupina náctiletých dívek obklíčila svého učitele, natáčela ho a za neslušných urážek a dvojsmyslných narážek ho donutila ukázat pinďoura.

Související čtení[edit]