Ondra Prosický

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Stop hand.png Varování: Tento článek zvandalizoval i Fox Mulder Stop hand.png


DSC2000.jpg
Ondra Prosický
Biografické informace
Pohlaví

Dle libosti

Barva očí Podle nálady
Vlasy

Řídnoucí

Narození

1977

Rodina

Canon EOS 1D Mark III, stativ, Hubbleův teleobjektiv

Národnost

Česká

Tituly

Machr, Frajer, Fešák

Přezdívka

Bůh

Povolání

Nejlepší fotograf všech dob

Zajímavosti
1

Objevitel nového druhu vodní krysy, na jeho počest pojmenována Ond(r)atra

2

Je skromný

3

Umí dýchat pod vodou


Ondra Prosický (vlastním jménem Ondřej Skocdostuku de von Ausfern Schplenden Schlifter Ceasscrenbon Fritte Kopatch Zinky Linky Blincky Drek Burstein Von Vodkezan Trasher Apple Banger Horowitz Ticolehsic Grander Knofty Spelltinkle Granlich Grumblemeyer Spelterwasser Kurstlich Himbleisen Bahnwagen Gutenabend Bitte Ein Nurnburger Bratwustle Gerspurter Mitz Weimache Fruhstück Luber Hundfut Gumberaber Shonendanker Kalbsfleisch Mittler Aucher von Prosický) je nejlepším fotografem všech dob.

Narození, dětská léta a mládí[edit]

Ondra se narodil jako syn Chucka Norrise, Karla Gotta a Canonu EOS 1D Mark III roku 1977 v Beďárkově, který byl záhy na jeho počest přejmenován na Prosek. Slavným se stal již při porodu, kdy zcela profesionálně vytvořil fotografickou dokumentaci vlastního narození fotoaparátem, jež ručně sestavil, zatímco byl ještě v děloze. Už v mládí projevil neobyčejné nadání pro uměleckou fotografii. Zatímco běžné děti začínají dobrodružnou výpravu do světa mluvy jednoduchými sděleními jako "máma" či "táta", Ondra se nežinýroval a vyrukoval rovnou s větou: "Ty debile, kompozice ti nic neříká?!" Takto verbálně zaútočil na pětiletého chlapce, který si umělohmotným dětským fotoaparátem chtěl "vyfotografovat" bábovičky uplácané z písku. Ve třetí třídě se stal vedoucím školního kroužku fotografů, když svými schopnostmi zcela zastínil pedagoga věnujícího se fotografování bezmála třicet let. Ač nadaný a schopnostmi nadrbaný více než Superman, prožívá na školních záchodcích těžké chvíle. Setkává se s dětskou hrou na šest písmen (není to pexeso), což tvrdě ovlivňuje jeho život. Chce si své fyzické nedostatky nějakým způsobem kompenzovat.

Když se pak v patnácti rozhodoval, co dál dělat, bylo focení drobných ptáčků - kolibříků - jasnou volbou. Po prvním vyfotografovaném kolibříkovi se Ondra stává nejlepším fotografem na světě a právě tuto fotku opeřence prodává za bambilion dolarů. O peníze mu ale nejde, protože jak sám často uvádí, je velice skromný a také značně populární. Když tedy vyrážel na svoji první výpravu do deštných pralesů jižní Ameriky, mohl si při autostopu vybírat, kterým autem pojede a dokonce mohl i řídit, ač nemá řidičák. Výprava je neobyčejně úspěšná. Daří se mu vyfotit tři dosud neobjevené druhy opic, lochnesskou příšeru, yettiho i olgoje chorchoje. Na to, že si Ondra zapomněl doma foťák a veškeré fotografie pořídil na paměťovou kartu drženou v ruce, je to skutečně velmi slušný výkon, který byl posléze odměněn třemi Pullitzery, jedním Nobelem, osmi Oskary a Zlatým slavíkem.

Ondrova typická poloha při fotografování ondater

Dospělý Ondra[edit]

Ondra dospívá přes noc, čímž dosahuje dalšího levelu a ráno si pilně přiřazuje bodíky k dovednostem. Především se projevuje bonus Photography +1000% a Fame +100. Je ještě více skromný než býval a své fotografie už začíná prodávat za klasické peníze, nikoliv za zlato, plutonium a ochuzený uran. Zatím největší zakázku dostal od USA teprve v nedávné době, kdy mu za fotografii Bushova kolibříka bylo slíbeno 700 miliard dolarů.

Cestuje všude po světě i mimo něj. Přináší první fotografie z Pluta, ale odmítá je ukázat, protože několik z nich je "v rohu lehce mázlejch, jak se mnou trochu zamával asteroid, co letěl kolem". NASA trucuje a slibuje Ondrovi, že po něm pojmenují raketoplán. Následně se urazí i Ondra a chce, aby dostal onen raketoplán k Vánocům, což NASA nemůže splnit. Spor vyvrcholil minulý čtvrtek, kdy Ondra raketoplán vyfotil a tím z něj učinil svůj výsostný majetek.

V roce 2005 Prosický odmítá kandidaturu na prezidenta, přináší mír na Srí Lanku, nachází lék na lenost a do budoucna plánuje nejen přinést mír do celého vesmíru, ale především vyfotografovat 3 000 000 ledňáčků.

Cena Ondry Prosického[edit]

Od roku 2003 se uděluje taktéž Cena Ondry Krosického za nejlepší fotku kolibříka. Zatím všechny ceny vyhrál sám Ondra, čímž opět všem dokázal, jaký je machr a frajer. Pouze poslední mu unikla, když Maďar Jánosz Kuleválosz vyfotil v posledních vteřinách svého života nasraného kolibříka, který jej napadl čelně do týla a následně jej i usmrtil. Cena Ondry Prosického pro rok 2008 tedy putovala in memoriam do země vycházejícího Segedínu.

Paranormální fakta o Ondrovi[edit]

Kolem Ondry se odjakživa děly zvláštní věci, časem se však naučil tyto své schopnosti ovládat a pozitivně je využít při realizování svých životních cílů. Zde uvedeme pár příkladů schopností, jakými Ondra disponuje.

 • Ondra dokáže fotit v jakýchkoliv podmínkách a vždy mu vyjde fotka jako za krásného počasí.
 • Ondra dokáže fotit i s vybitými bateriemi. (Samozřejmě i úplně bez nich)
 • Ondra dokáže fotit s plnou paměťovou kartou
 • Ondra dokáže zaplnit 8GB paměťovou kartu jedním snímkem.
 • Ondra dokáže fotit bez fotoaparátu.
 • Ondra dokáže fotit s digitální zrcadlovkou na klasický film či na kus bílého papíru.
 • Ondra nemusí mít objektivy, může použít svou ruku a rozdíl nepoznáte.
 • Když chce Ondra vyfotit černobílou fotografii, všechno kolem něj na okamžik ztratí barvu.
 • Když chce Ondra hezké počasí, dostane ho.
 • Když Ondra fotí s nasazenou krytkou, není to proto, že by jí zapomněl sundat, ale že i skrz ní dokáže pořídit snímky jaké chtěl.
 • Když jde Ondra fotit wildlife, srnky se předhánějí, která mu bude nejnecudněji pózovat.
 • Ondra dokáže vyfotit Chuckův kop z otočky
 • Když Ondra vyskočí, dokáže vyfotit Zemi z vesmíru
 • Ondra dokáže fotit s digitální zrcadlovkou bez objektivů a jeho snímky jsou ostré jako břitva.
 • Pokud Ondra někdy vyfotil krátery na měsíci, bylo to makro ze vzdálenosti 30 cm.
 • I kdyby Ondra fotil na ISO 100 000, nebude na fotce žádný šum.
 • Když chce Ondra fotit a objekt je v protisvětle, světlo se samo přeskupí.
 • Ondrovy snímky jsou tak ostré, že se o ně můžete říznout.
 • Nejnovější díly Star Wars byly kompletně natočené pomocí Ondrova mobilního fotoaparátu.
 • Když Ondra uvidí pěknou srnku, sám se mu postaví monopod.