Robert Šlachta

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
RobertŠlachta.jpg

Plukovník Robert Šlachta (přezdívaný ušaté torpédo) je legendární ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Svoji funkci dobrovolně opustil těsně před tím, než důstojník StB Laube, policejní prezident Tuhý a ministr vnitra Chovanec stihli spěšně provést reorganizaci tohoto útvaru na Ústav pro ochranu organizovaného zločinu.

Proslavil se zejména zásahem na Úřadu vlády. Nečas je pryč a prý už bude líp. Jenže proslýchá se, že líp už bylo. Vyšetřoval mnoho tehdejších i budoucích politiků a v podstatě věděl i to co teprve provedou.

Kniha: Třicet let pod parou[edit | edit source]

Stejně jako většina lidí co odejdou na zasloužený odpočinek musel napsat své paměti. Vlastně se to už stalo standard a v České republice nedostanete důchod dokud nenapíšete své paměti. V knize Třicet let pod parou popisuje slasti a strasti práce ve státní firmě. Ráno jsem přišel do práce a už jsme se skládali na vodku, píše hned v úvodu Šlachta. Knihu si můžete koupit třeba v některé knihovně [1]. Milan Kundera o ní pochvalně řekl: "Sám bych to napsal líp."

Řekli o něm[edit | edit source]

„Máme na něj složku.“

- Komisař Rex

„Von je to hodnej kluk, všecko.“

- Milouš Jakeš

„Ve vězení jsme kolikrát jedli takovou Šlachtu, že by to pes nežral.“

- Jiří Kajínek


Související články[edit | edit source]

Chuck Norris