Jednorožec

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jednorožec
Časová osa: od počátku světa navždy
Jednorožec.jpg
Fotografie samice z počátku století zachycuje i jemnou kresbu na srsti, vzdáleně připomínající písmena.

Stupeň ohrožení
hojně rozšířený
Vědecká klasifikace
Doména: nebesa (Eden)
Nadříše: nadživočichové (Superanimalia)
Říše: živočichové (Animalia)
Podříše: nadlidští (Superhumania)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Nadtřída: praví savci (Trumammalia)
Třída: savci (Mammalia)
Podtřída: kopytníci (Dactyla)
Řád: lichokopytníci (Perissodactyla)
Nadčeleď: žíňovití (Caudae)
Čeleď: koňovití (Equidae)
Rod: jednorožec (Monocerus)
Druh: jednorožec obecný
(Monocerus monocerus)


1rožec na nebi

Jednorožec, někdy též junykórn, či mylně nazývaný mái lidl pouny, je zvíře s jedním (některé odrůdy i s více) rohem. Vyskytují se téměř všude, ale jejich život je vázán na malé vesnice (jejich největší výskyt byl zaznamenán hlavně v okolí Brna a Bratislavy).

Vzhled[editovat | editovat zdroj]

Základní rasa se vyznačuje vzhledem podobným koni, avšak s tím rozdílem, že jednorožec má na čele obvykle jeden roh. Též postava se od běžného koně poněkud liší. Zapomeňte na klasické příklady štíhlých jedinců- jednorožci jsou v dnešní době vlivem konzumního způsoby života poněkud při těle, tudíž se není čemu divit, že 60% veškeré populace tohoto živočicha prodělalo v roce 2015 infarkt myokardu. Avšak ani barvou se běžnému oři vůbec nepřibližuje. Tělo bývá povětšinou sněhově bílé- tohoto efektu je dosaženu díky častému užívání Lenoru, jenž se mezi jednorožci těší veliké oblibě. V ojedinělých situacích může mít jednorožec srst světle růžovou, díky Lenor Floral, který má ovšem menší oblíbenost než klasický Lenor. Žíně jsou obvykle zbarveny do odstínů růžové, zelené, nebo fialové barvy, ve výjimečných případech se mohou objevit i modré, či červené hřívy. V případech, že se spáří jednorožci odlišných barev hřívy nebo srst, vzniká buď velmi ohavná růžová nebo duhová.

Výskyt[editovat | editovat zdroj]

Jak již bylo řečeno, jednorožci se vyskytují hlavně v okolí vesnic a osad. Jejich život je také vázán na dostatek potravy- živí se vysokým sebevědomím, tudíž se vyskytují v okolí právnických fakult, sídel hodnostářů, úřadů a jakýchkoli soutěží a castingů, soutěží Nejpyšnější Tupec Roku a podobně.

Rasy[editovat | editovat zdroj]

Doublecorn.jpg

Základním typem je jednorožec, jenž zde byl už popsán. Dalším typem je dvojrožka, která je vzdáleně příbuzná s rohožkou. Další druh bohužel nenese české pojmenování, jelikož se v těchto končinách příliš často nevyskytuje. Tento druh se nazývá doublecorn a vyznačuje se dvěma hlavami vzhledem podobnými koze domácí. Poslední známou odrůdou je tzv. mořský jednorožec. Jde vlastně o mořského koníka, jenž má na břichu speciální roh, který je stavbou podobný suchozemským jednorožcům, proto se také mezi jednorožce řadí. Odhaduje se, že existuje řádově několik desítek dalších variant, ale ty bohužel zatím nebyly objeveny.

Roh[editovat | editovat zdroj]

Roh jednorožců se sestává hlavně z uhličitanu vápenatého (CaCO3) a většinou má podobu kuželu, jenž může být i různě zdobený. Panuje názor, že má kouzelnou moc, ale vědci sponzorovaní anonymním investorem Andrejem Babišem bylo dokázáno, že mnohem účinnější jsou kopýtka lichoběžníků, což je mimochodem nově hlavní prodejní artikl jeho holdingu.

V některých zemích se roh drtí a vyrábějí se z něho drogy, i když v Evropě je spíše oblíbená duha.