Alláh

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Cenzura.gif

Mohamed "Ramadán" Alláh byl arabský vzdělanec, nepříliš významný představitel hinduismu a významný představitel buddhismu. Zemřel jako odpůrce světového islámu, proti kterému bojoval a za svůj boj nasadil život. Po své smrti rukou džihádistů se stal jediným pravým Bohem. Dnes je znám jen jako Alláh.

Život[editovat | editovat zdroj]

Počátky[editovat | editovat zdroj]

Alláh začínal jako sluha Hospodina a leštič příborů Ježíše Krista. Zprávy o něm se zmiňují, že žil ve městě Eden, odkud byl ale vyloučen poté, co v důsledku své nekvalitní práce nakazil Ježíše i Ducha Svatého salmonelózou. Po vyhnání z ráje se nechal najmout jako brusič nožů u Kaina. Ani zde se však neuchytil a poté jeho stopa na dlouhý čas mizí.

Buddha a Mohamed[editovat | editovat zdroj]

Další zmínky o něm nalézáme až v souvislosti s Buddhou. Nevíme, jak se k němu dostal ani proč byl jeho posluchačem. Nicméně éra strávená v blízkosti této osoby Alláha silně ovlivnila a dala mu jasný cíl: dále šířit jeho moudra. V poušti za plesnivý chléb najal člověka, jemuž nadiktoval veškeré Buddhovo učení. Ovšem po pěti letech monologu se mu tento jistý Mohamed svěřil s tím, že neumí psát a jen si kreslil obrázky. To Alláha tak rozlítilo, že svého jmenovce nechal hnít v poušti a sám odešel do Konstantinopole, kde začal vyrábět růžence pro návštěvníky.

To, že Mohamed malůvky nakreslené během jeho monologu začal vydávat za nové náboženství, se dozvěděl od obchodníka, který mu popisoval učení člověka, jenž hovořil o andělu se dvěma tisíci křídly. Matně si tehdy Alláh vybavil jeden obrázek od Mohameda, který takovou postavu zobrazoval a udělal si zápis na list svého deníku, který se později dostal do rukou alláhologům. V něm v překladu stálo toto:

...trhovec mi v poledne sdělil zajímavou novinu o proroku, jenž mluví o Bohu, který má u sebe tak mocnou bytost, jako je anděl se dvěma tisíci křídly. V tu chvíli mě napadlo, že snad jde o toho zavšiveného negramotného tupce, který mě pět let nechal zbytečně mluvit do písku. Rozzlobil jsem se a z tržiště odešel ještě před soumrakem.

Smrt[editovat | editovat zdroj]

Závěr Alláhova života se stal ve znamení boje proti Džihádu a muslimům. Aktivně se v úkrytu účastnil obrany Konstantinopole při jejím dobývání. V té době již s určitostí věděl, že Mohamedovo učení je pokřivený výklad jeho vlastních slov o učení Buddhy. Po prolomení hradeb a dobytí města proto vystoupil ze své skrýše a pokusil se muslimské bojovníky o jejich falešné víře přesvědčit. Podle zpráv několika osmanských válečníků ale zahynul dříve, než stihl doříct druhou větu. Jeho tělo následně pohřbili spolu s prasaty do hromadného neoznačeného hrobu, kde Alláh leží dodnes.

Alláh a film[editovat | editovat zdroj]

O Alláhovi se připravovalo několik filmových verzí. Naposledy se tak snažil režisér Jiří Strach. Ovšem zjistilo se, že by důležitá scéna broušení nožů u Kaina byla příliš drahá, a tak celý příběh přepracovali na dnes známého a méně zajímavého: Anděla Páně.