Fižetové točidlo

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Biohazard.png

Výstraha

Téma tohoto článku může být nakažlivé

Fižetová točidla jsou velmi populární v Tibetu


Fižetové točidlo (anglicky faggot spinner, polsky toczydło fiźetowe, finsky figgöttispineritöcsidlisi, čínsky 肀) je nástroj, který pomohl osobám trpícím autismem lépe se soustředit, lidem trpícím ADHD (antidepresivy determinovanou hyperaktivní demencí) se uklidnit, či lidem bez takovýchto poruch je získat. Tuto píčovinu lze též použít jako vražednou zbraň - oběť zemře na následky toho, že se jí mikroorganismy emitované fižetovým točidlem dostanou do očí a vypálí jí zrak, načež se začnou projevovat symptomy velmi pokročilých stadií rakovin různých druhů. To celé skončí dramatickou smrtí, která dojme leckterého fanouška „slaďáků.“

Na Slovensku se používá obdobné výškové točidlo s drobnomerom, (filet moleté) ...

Trocha historie[edit | edit source]

Fižetové točidlo podle nedávných nálezů vzniklo již v Době dřevěné, ale tenkrát sloužilo ke zcela jinému účelu. Kdo si uměl vyřezat dřevěné točidlo větší a uměl s ním točit rychleji a déle, měl větší úspěch u děvčat. Po konci doby dřevěné byl tento vynález zapomenut. Některé verze ještě přežívají na moravském i českém venkově, přitom jsou mnohem sofistikovanější, neboť vydávají kromě točení i hlasitý zvuk(řehtání), což je však činní nepoužitelnými např. ve škole na koncertech vážné hudby a pod.

Fižetové točidlo bylo znovu vyvinuto CIA v šedesátých letech 20. století a tajně bylo nasazeno v Tibetu pro podporu protičínského povstání - pro jeho schopnost zneškodnit pachatele zločinu na dlouhé vzdálenosti, jako například právě na rozlehlých tibetských pláních a plošinách. Nedávno však tento vynález „leaknul“ a zjistilo se, že děti jsou vůči většině symptomů imunní, bohužel si ale na fižetovém točidle rychle vypěstují závislost, a na to jim stačí, aby tuto píčovinu někde uzřeli. Tento trend také zabil tzv. flaškoházení, jehož epidemie vypukla někdy v půlce roku 2016. (Američtí vědci si nejsou jisti, zda je to dobře, či špatně.)

Konstrukce[edit | edit source]

Moderní miniaturizovaná varianta fižetového točidla v nabitém stavu

V klasickém provedení fižetové točidlo sestává z otáčivé části v podobě dřevěného válce. Ta je nasazena na dřevěnou rukojeť. Na otáčivém válci je upevněn miniaturní jednošlauchý prak na jehož konci je nádobka, do které se umístí přísušný toxin. Zařízení je potřeba promazávat, obvykle jačím máslem.

V moderním miniaturizovaném kapesním provedení je točidlo vyrobeno z plastu a rukojeť chybí. Hladký chod je zajištěn kuličkovým ložiskem. Účinnost je zvýšena přítomností větším počtem kontejnerů (obvykle 3) pro umístění toxinu či jiných biologických zbraní.


Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Fižetové točidlo na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png
If jú spík ingliš and wont ólsou fan, not džast edukejšn, sí Faggot spinner et emérikn Wikipedia.
Nehopsající Wikipedie.png
Google uncyc.jpg Fižetové točidlo na googleTohle je nejlepší článek na téma „Fižetové točidlo“ na celým internetu.