Prstová binární abeceda

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Prst)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Věda a náhoda.jpg Prsty
PalecUkazováčekProstředníčekPrsteníčekMalíček
NehtyPrstová binární abeceda
Obrázek znázorňje rozložení vah

Prstová binární abeceda je nová forma mimoslovní komunikace, kterou vynalezl Mirek Topolánek, který to zkusil bez drátů stejně jako G. Marconi. Zjednodušeně ji lze popsat jako přenos binárních číslic vizuální formou pomocí systému oko-ruka. Je značně rozšířená v celé populaci. Jedná se o jednu z forem digitální techniky (ze staroetruského digís - „štourat se prstem v nose“).

Princip[editovat | editovat zdroj]

Princip abecedy je dětinsky jednoduchý: každému prstu je přiřazena váha, a jeho vztyčením nebo skloněním použijete nebo nepoužijete tuto váhu ve výsledném přeneseném čísle - a jak všichni víme, čísly lze popsat úplně, ale úplně všechno. Je to tedy obdobný systém, jaký se dříve používal v dnes již nepotřebné digitální technice.

Demonstrace[editovat | editovat zdroj]

Topolánek předává první zprávu...

Vynálezce pan Topolánek se rozhodl demonstrovat výhody nového způsobu přenosu přímo na horké půdě parlamentu ČR. Jeho asistentem byl M. Kalousek. Původně měla být předáno číslo 1, ale nervozní Topolánek omylem odeslal zprávu 4 (čínsky smrt), kterou duchapřítomný Kalousek hned odeslal zpět.

...a Kalousek briskně odpovídá

Výhody[editovat | editovat zdroj]

Protože se jedná o bezdrátový přenos, nemůže si za něj OSA účtovat žádné poplatky, lze jej tedy používat, přijímat i vysílat zdarma.

Zde je vidět, že i na prstech jedné ruky velmi nešikovného tesaře (ale co si budem povídat, ono opracovávat topol, když uschne...) může nešikovný tesař, pokud je vzdělán v digitální technice, napočítat víc, než běžný smrtelník.

Nevýhody[editovat | editovat zdroj]

Zkuste na nějakou slečnu vyslat signál "18?" Kontext se touto metodou přenáší špatně. Zkuste proto nejprv opakovaně vysílat symbol jedna skrze nulu naznačenou spojením palce a ukazováku druhé ruky, ať druhá strana ví, že vám jde o výměnu informací a že jste patřičně vzdělán v digitální technice a binárních počtech.

Konkurence[editovat | editovat zdroj]

Kontroverze[editovat | editovat zdroj]

Jistá hnutí kritizují tuto metodu a označují ji jako zjevně rasistickou, protože pro přenos dat se prý hodí nejlépe bílá ruka, která je dobře vidět i za tmy. To samozřejmě není vůbec pravda. Černá ruka má například výhodu proti světlému pozadí, například na poušti. Červená ruka na sněhu. Žlutá a hnědá ruka je samozřejmě úplně k ničemu, přičemž ta hnědá nejvíc: vzhledem k tomu, v čem se dnes světová ekonomika nachází, se s ní nedá dělat vůbec nic. Zelená ruka se nehodí do přírody, zatímco modrou nikdo nepřehlédne, bohužel ale nejspíš bude už pozdě.

Mladí jedinci druhu Homo Metalis sdělují potencionálním partnerkám, že jsou ve věku vhodném k páření.